Protext ČTKHistoricky největší veletrh FOR GARDEN 2023 nabídne produkty i inspiraci ze všech...

Historicky největší veletrh FOR GARDEN 2023 nabídne produkty i inspiraci ze všech zahradních oborů

Praha 23. března 2023 (PROTEXT) – Mezinárodní veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN proběhne ve dnech 30. března až 2. dubna na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Letošní šestnáctý ročník nabídne historicky nejširší portfolio produktů, firem i služeb. Návštěvníci si užijí inspirativní expozice i atraktivní program. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Takřka všechny zahradní obory se budou prezentovat ve třech halách letňanského výstaviště i na jeho venkovní ploše. Inspiraci pro zdokonalení zahrady nebo vytvoření zcela nové oázy klidu u svého domu nabídnou odborníci z řad zahradních architektů nebo vystavovatelé, kteří na svých expozicích představí to nejlepší ze svých produktů, novinky pro letošní sezónu i trendy oboru. Kromě tradičních vystavovatelů veletrhu FOR GARDEN dorazí do PVA EXPO PRAHA i nové společnosti a jejich produkty. A kromě Česka a Slovenska bude na výběr i produkce z Polska, Rumunska a dalších zahraničních zemí.

Jednoznačně nejsilnějším oborem, který se na veletrhu v letošním roce představí, budou zahradní stavby: pergoly a zimní zahrady, ale i zahradní domky, chybět nebude ani nová verze zahradního domku typu posed.

Premiérově si návštěvníci prohlédnou produkty například od společnosti Columbus Energy, která se zaměřuje na energetická řešení pro domácnosti, firmy a obce v celé republice. Mezi jejich produkty patří fotovoltaika, tepelná čerpadla a nabíječky pro elektromobily. Poprvé se představí také všechny čtyři divize společnosti Stanley Black & Decker Czech Republic – DEWALT s kompletní řadou akumulátorového nářadí pro zahradní použití. Firma ASKO nabídne na svém stánku ucelenou prezentaci zahradního nábytku, dětského zahradního programu a zahradního sortimentu v novinkách pro rok 2023.

Luční koberce i úsporné technologie

Velkou zajímavost přiveze do Letňan firma KVĚT, a to luční koberce. Ty jsou ekologickou alternativou ke klasickým travním kobercům a hodí se do rodinných zahrad, parků, střešních zahrad či ovocných sadů. Společnost POOLTECHNIKA uvede nové filtrační čerpadlo s 80procentní úsporou energie a tišším režimem. Se světelným designem v zahradě poradí HOLAS Lighting, společnost BATIMA představí top výrobek v oblasti bioklimatických pergol.

V nabídce veletrhu nebudou chybět produkty na terasy včetně široké nabídky nábytku a grilů, například oheň zasazený ve stole či nádobě od ELEMENTI, stroje pro sečení rozmanitých terénů, závěsná houpací křesla i široké portfolio stínidel, pergol a produktů pro zastřešení teras. O zasklení balkonů, lodžií a dalších prostor bude možné hovořit například s odborníky z firmy Kaveo, zájemci o venkovní segmentové kuchyně najdou širokou nabídku u firmy Gabasol. A kdo shání kvalitní české vířivky, domácí lázně, finské sauny, infrasauny nebo solární sprchy, může uspět na stánku HANSCRAFT.

Na veletrhu FOR GARDEN se bude prezentovat také široké portfolio mnoha druhů dekorů, obkladů, dlažeb pro vnější i vnitřní použití, obkladových prken nebo speciálních vsakovacích dlažeb. Profesionálové na expozicích poradí také například s pořizováním, údržbou či vylepšením nádrží, čističek, jímek, septiků nebo sklepů.

Program nejen pro profesionály

Během konání veletrhu bude probíhat i zajímavý program na pódiu v Hale 5 včetně soutěže středních zahradnických škol z celé republiky pod názvem OTVÍRÁNÍ JARA. V průběhu čtyř dnů se na pódiu vystřídá i řada známých osobností jako Bára Basiková, Adélka Gondíková, Michaela Dolinová, Jan Čenský, Pavlína Senič a mnoho dalších. Nebudou chybět ani vystoupení předních českých a slovenských floristů, například Pavla Hrušky, Jarmily Pejpalové a dalších. Pro zahradní architekty bude premiérově představena zcela nová verze programu NBL Landscape Designer 2023 CZ pro návrhy zahrad.

Veletrh FOR GARDEN se také letos koná v souběhu s veletrhem nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR a s výběrovým veletrhem interiérového designu DESIGN SHAKER. Více informací o veletrhu najdete na www.for-garden.cz.

Kontakt:

Lucie Bártová, vedoucí PR oddělení ABF, a.s., bartova@abf.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Doporučujeme

Orangutani přicházejí o lesy i čas

Orangutani patří mezi nejinteligentnější tvory na Zemi, přesto bojují o přežití. Kácení pralesů, pytláctví a střety s lidmi je připravují o bezpečný domov. Světový den orangutanů proto letos připomíná, že ochrana těchto lidoopů úzce souvisí také s budoucností lidí.

Bývalá členka Pussy Riot spolupracovala s FSB. Vyhrožovali, že zabijí mé příbuzné, přiznala

Bývalá členka aktivistické punkové skupiny Pussy Riot, Rita Flores, ve video rozhovoru zveřejněném na YouTube přiznala, že byla přinucena spolupracovat s ruskou tajnou službou FSB. Měla získávat informace o nepohodlných osobách a zapojena byla do plánovaného atentátu na kritika režimu v exilu.

Po více než dvaceti letech se chystá pokračování Jak ztratit kluka v 10 dnech

Romantická komedie Jak ztratit kluka v 10 dnech by se po více než dvou desetiletích mohla dočkat pokračování. Paramount začal projekt připravovat a původní hvězda Kate Hudson se k němu připojila jako producentka. Tvůrci by rádi znovu spojili také Hudson s Matthew McConaugheym, návrat obou herců ale zatím potvrzený není.

Lego cílí na dospělé. Sady se sportovní tématikou zabodovaly

Zájem o ikonické stavebnice Lego nepolevuje. Prodej Lega vzrostl o více než pětinu díky zájmu o nové sady fotbalového mistrovství světa nebo Formulí 1. Samotná firma uvedla, že sportovní tématika jim přinesla nové zákazníky.

Německá ekonomika ožívá. HDP rostl víc, než se čekalo

Německá ekonomika vysílá další známky oživení. Ve druhém čtvrtletí vzrostla o něco více, než ukazoval předběžný odhad, a v srpnu se výrazně zlepšila také nálada mezi firmami. Optimističtější jsou podniky v průmyslu, službách, obchodu i stavebnictví, přestože je nadále trápí například dražší energie.

Sýrie už není na americkém seznamu států podporujících terorismus

Spojené státy vyřadily Sýrii ze seznamu států podporujících terorismus. Po 47 letech tak odstranily jednu z hlavních překážek, které bránily zahraničním investicím a plnému zapojení země do světové ekonomiky.

Trumpova vláda chce podle AP zrušit turistická víza lidem, kteří požádali o azyl

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa připravuje zrušení turistických a obchodních víz až 200.000 cizinců, kteří ve Spojených státech požádali o azyl. V noci na dnešek o tom informovala agentura AP, podle které by to v případě uskutečnění bylo nejrozsáhlejší hromadné rušení víz v historii USA. Očekává se, že pokud vláda k takovému kroku opravdu přistoupí, povede to k soudním sporům.

ANALÝZA: Tlak na Zelenského odstoupení roste. Volby se však neuskuteční

Bývalý ukrajinský ministr obrany Mychajlo Fedorov v šokujícím úterním prohlášení vyzval k uspořádání prezidentských voleb, ačkoli to ukrajinská ústava za válečného stavu neumožňuje. Prezident Volodymyr Zelenskyj reagoval, že během probíhajícího konfliktu se volby neuskuteční. Výzva k volbám nepřišla v pravou chvíli a může Zelenskému ztížit pozici.

Siniaková s Pattenem suverénně prošli kvalifikací US Open

Kateřina Siniaková a Henry Patten zvládli kvalifikaci smíšené čtyřhry na US Open bez zaváhání. Dvěma jasnými výhrami si zajistili místo v hlavní soutěži, přestože jako světové jedničky patří mezi největší favority turnaje. Nyní je čeká mimořádně atraktivní souboj s Novakem Djokovičem a Arynou Sabalenkovou.

Při útoku gangů na Haiti zahynulo nejméně 47 lidí

Nejméně 47 lidí zahynulo a dalších 22 utrpělo zranění při útoku gangů na jednu z obcí u haitské metropole Port-au-Prince. V noci na dnešek o tom s odvoláním na OSN informovala agentura Reuters.

KOMENTÁŘ: Úspěšný test vakcíny proti rakovině poslal Modernu do nebes. Má to ale háček

Americká společnost Moderna si za jediný den na burze připsala asi 169 %. Za impozantním nárůstem stojí slibné testování vakcíny proti rakovině kůže. Její možný potenciál ale naráží na dva faktory – administrativu Donalda Trumpa a sentiment lidí kolem mRNA vakcín.

Řecko přesouvá svůj systém Patriot na Krétu kvůli ochraně námořní základny

Řecko přesouvá svůj protivzdušný systém Patriot na Krétu, aby lépe ochránilo klíčovou námořní základnu Suda před možnými útoky z Íránu. Píše to dnes server ERT News a další řecká média s odkazem na své zdroje. Armáda oficiálně informaci nepotvrdila.

Shein jde na burzu, ale za zlomek svého dřívějšího ocenění

Čínský gigant levné módy Shein v pondělí spustil dlouho očekávaný vstup na hongkongskou burzu. Mohla by dosáhnout hodnoty 27 miliard dolarů (téměř 558 miliard korun). Finální cena bude oznámena poslední srpnový den. Obchodování začne 1. září.

Dvě děti zahynuly, sedm zraněno při ukrajinském náletu na Krasnodar

Dvě děti přišly o život a dalších devět lidí, včetně sedmi dětí, utrpělo zranění při náletu ukrajinských dronů na Krasnodar na jihozápadě Ruska. Trosky dronů zasáhly obytné budovy a také sklady, ve kterých vypukl požár, uvedl gubernátor Krasnodarského kraje Veniamin Kondraťjev. Ukrajinská armáda v noci na dnešek podle svého prohlášení zasáhla ruský letoun MiG-29 a dvě ruské lodě v Černém moři. Rusko zase uvedlo, že trefilo tanker poblíž Oděsy, píše agentura Reuters.

Mikroplasty pronikají do těl amazonských zvířat

Mikroplasty se v Amazonii dostávají i do míst vzdálených od velkých měst a postupně procházejí celým potravním řetězcem. Vědci je našli v rybách, netopýrech, tapírech i krabech. Některé druhy ptáků navíc používají plastový odpad při stavbě hnízd.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama