Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Gran Canaria. Mnohem více než povalování na pláži – část 2

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Gran Canaria, třetí největší z Kanárských ostrovů, je eklektický minikontinent. Je to území Španělska u pobřeží Afriky, jehož krajina se mění z pouště a hor na pláže a lesy.

  Pokračování článku Gran Canaria. Mnohem více než povalování na pláži – část 1.

  Najdete zde různé typy krajiny

  Přibližně 43 % Gran Canaria bylo označeno organizací UNESCO za biosférickou rezervaci, což by vám mělo poskytnout představu o tom, jak je ostrov ekologicky rozmanitý. Zahrnuje hory, kaňony, sopečné krátery, pláže i lesy. To vše je zde a připraveno k prozkoumání. Proto má Gran Canaria status turistického a cyklistického ráje.

  Ať už pěšky, nebo v sedle, ujistěte se, že vás vaše průzkumné výpravy zavedou na Pico de las Nieves, nejvyšší bod na ostrově. Ve výšce 1 949 m nad mořem budete doslova v oblacích a za jasného dne uvidíte dokonce sousední Lanzarote a Tenerife. Pokud jezdíte na kole, hladké silnice, spousta kopců a měnící se krajina vám zaručí, že se nikdy nebudete nudit.

  Objevte horské vesničky

  Řecké ostrovy nemají monopol na ultrafotogenické vesničky. Tejeda je typická malebná horská vesnice, která se nachází vysoko ve středu ostrova a je obklopena rozeklanými útesy. Stala se základnou pro pěší turistiku k Roque Nublo, obrovskému monolitu vulkanické skály tyčící se nad okolím. Fataga, schovaná v oblasti přezdívané Údolí tisíců palem (název nelže), je dalším příkladem poklidného vesnického života.

  Gran Canaria je mekkou vodních sportů

  Splnit si své sny o vodních sportech není na Gran Canaria těžké. Jet-ski, windsurfing, plachtění a parasailing jsou snadno dostupné na mnoha plážích. Zejména na jihu ostrova, kde se nacházejí větší a oblíbenější pláže jako Playa del Inglés a Portoriko. El Cabrón, na východě ostrova, je vyhlášeným místem pro potápění. Pokud ale toužíte po skutečném dobrodružství v podobě potápění k vraku, zamiřte do Puerto de Mogán.

  V jeskynních obydlích Artenara se vrátíte v čase

  Artenara, stojící v nadmořské výšce 1 270 m nad mořem, je nejvýše položenou vesnicí na Gran Canaria. Nabízí ale mnohem víc než jen vzrušení z vysokých nadmořských výšek na klikaté cestě, která vás tam zavede. Vesnice je známá svými jeskynními domy, vytesanými do skalní stěny berberskými komunitami. Předpokládá se, že místo obývali více než 1000 let před Španěly. Nejlepší způsob, jak porozumět jeskyním, je prostřednictvím Muzea jeskynních domů. To přibližuje, jak byly jeskyně zřízeny a jak v nich jejich obyvatelé trávili každodenní život.

  Divoká zvěř na ostrově je jedinečná

  Biologicky rozmanitý ostrov jako Gran Canaria má spoustu fauny, která se vyrovná exotické flóře. Obří ještěrka Gran Canaria měřící až 80 cm se volně potuluje po ostrově. Želvy už budete muset trochu hledat. Delfíni a velryby však nejsou tak plaší a lze je spatřit na výletech lodí ve většině období roku.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS