Reklama

Gólman Greiss u Němců končí. Vinu nese „lajknutá“ fotka Hitlera i kontroverzní názory

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Německý hokejový brankář Thomas Greiss prožíval během včerejšího večera hodně smíšené pocity. Na jednu stranu ho těšilo prvenství mezi Hvězdami týdne NHL, na tu druhou ale jen těžko „kousal“ vyřazení z reprezentace. Za Německo už si nezachytá kvůli aktivitě na sociálních sítích.

Greiss patří mezi německé brankářské hvězdy a v NHL následuje třeba kroky Olafa Kölziga, který strážil v 90. letech a na začátku nového tisíciletí svatyni Washingtonu. 35letý gólman chytá v současné době za Detroit, kde se mu z osobního hlediska celkem slušně vede.

Phoenix, San Jose, Pittsburgh a „Ostrované“ z New Yorku. Tady všude zkoušel 30násobný reprezentant Německa v NHL štěstí. Pomocnou ruku mu podal před letošní sezonou Detroit, po výkonech v základní části ale tým ze severu USA do play-off nezasáhne.

Útěchou pro Greisse může být alespoň fakt, že byl včera vyhlášen hlavní hvězdou týdne NHL. Ale pojďme ke klíčové věci, tedy reprezentaci. Za tu si rodák z Füssenu už zřejmě nezachytá. Německému národnímu výběru se nelíbí jeho pravicové názory.

Před 4 lety „lajkoval“ fotku Hitlera

Všechno začalo už v roce 2017, kdy označil na Instagramu srdíčkem fotku, na které bylo srovnání Adolfa Hitlera s Hillary Clintonovou. Tehdy se ale celá věc zametla pod koberec. Pojďme dál, rok 2021 a smrt pravicového novináře Rushe Limbaugha.

Ten patřil mezi podporovatele Donalda Trumpa stejně jako Němec Greiss, navíc často sdílel rasistické výroky a šířil dezinformace. Když v polovině února zemřel, gólman poslal jeho rodině prostřednictvím sociálních sítí slova podpory.

„Nemůžeme si být stoprocentně jistí jeho postojem k hodnotám, které zastáváme. Za současného sportovního vedení nebude Thomas Greiss povoláván do reprezentace,“ prohlásil sportovní ředitel německého hokejového svazu Christian Künast pro deník Eishockey News.

Greiss chytal za Němce naposledy v roce 2017 na domácím MS a účastnil se například olympiád v Turíně a Vancouveru. S přítelkyní, mimo jiné Miss Jižní Dakoty z roku 2014, ale žije už roky v USA, takže ho to k návratu do Evropy už zřejmě ani netáhne.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Bitva Manchester City a PSG má dohru
Ze sportovního hlediska měl včerejší duel mezi Manchesterem City a Paříží všechno. Góly, skvělé akce, ostré zákroky a k vidění byla i červená karta. „Citizens“ postoupili poprvé v historii do finále Ligy mistrů, Pařížané se ale zlobí. Rozhodčí měl během zápasu jejich hráče urazit.
Řádění fanoušků Manchesteru United
Příznivcům United pomalu dochází trpělivost. Tak by se dal blíže specifikovat důvod nedělního běsnění na stadionu v části „rudého“ Manchesteru. Fanoušci volají po změně vedení a vydupat si ji chtějí za každou cenu. Třeba i tím, že nedovoleně vtrhnou do „Divadla snů“.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama