1.8 C
Czech
Neděle 14. prosince 2025
Protext ČTKGCL SI představuje na veletrhu Intersolar Europe 2024 žhavou inovaci s názvem...

GCL SI představuje na veletrhu Intersolar Europe 2024 žhavou inovaci s názvem SiRo

Mnichov 24. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – GCL System Integration Technology Co., Ltd. (dále jen „GCL SI“ nebo „společnost“), přední dodavatel komplexních řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie, debutuje na přední výstavě pro světový solární průmysl Intersolar Europe (19.-21. června v Mnichově) se žhavou novinkou ve fotovoltaice pod názvem SiRo, která integruje vůbec první převratný mechanismus pro sledování emisí uhlíku v celém hodnotovém řetězci GCL Carbon Data Platform.

GCL SI na veletrhu připravila také evropskou premiéru celé řady nejnovějších řešení, včetně perovskitových modulů či série vysoce účinných modulů typu N.

Průkopnické řešení GCL SI, která využívá nejmodernější blockchainovou technologii a strategická partnerství k vybudování ucelené a transparentní uhlíkové platformy, umožňuje společnosti snižovat svou uhlíkovou stopu a podpořit v tomto cíli také ostatní.

Všechny moduly vybavené platformou GCL Carbon Data Platform jsou integrovány do SiRo – řešení navrženého a vyvinutého pro sledování emisí uhlíku v celém procesu od metalurgické výroby polykrystalického křemíku přes jeho rafinaci ve fluidním reaktoru (FBR), postup výroby od ingotů přes destičky až po články a nakonec i montáž fotovoltaického modulu. Cílem vytvoření systému SiRo je nabídnout klientům více nízkouhlíkových alternativ prostřednictvím sledování emisí uhlíku v každém výrobním kroku a také zajistit, aby emise uhlíku modulů v systému SiRo splňovaly příslušné národní normy a požadavky.

Každý modul SiRo by byl opatřen QR kódem, který by zpřístupnil údaje o jeho konkrétních emisích uhlíku a zprávu z každého výrobního kroku, přičemž tato data jsou před manipulací chráněna technologií blockchainu a celé řešení nabízí transparentnost v rámci přípravy na blížící se pravidla mechanismu CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism, Mechanismus uhlíkového vyrovnání na hranicích).

Zásadní průlom přinášejí také nejnovější perovskitové jednopřechodové a tandemové moduly, které stanovily nový rekord s účinností 19,04 %, resp. 26,36 %. Systém výroby energie na bázi perovskitu bude i nadále aktualizovat rekordy v účinnosti, čímž přispěje k dalšímu rozvoji odvětví a rozšíření produkce. Společnost GCL SI dále představila pět vysoce účinných modulů typu N, které se mohou pochlubit maximálním výkonem 720 Wp při upgradovaném výkonu.

V rámci veletrhu Intersolar Europe 2024 podepsala společnost GCL SI dohodu o spolupráci se společností EcoTree, která se specializuje na udržitelný rozvoj prostřednictvím inovativních investičních řešení v oblasti výsadby stromů. Oba partneři budou spolupracovat v oblastech strategického plánování, komunikace, výzkumu a hodnocení s cílem zajistit účinnou ochranu biologické rozmanitosti a zachování lesů.

„Navázání silného a přínosného partnerství se společností GCL SI nás velmi těší. Stejně jako my, také oni aktivně přispívají k dekarbonizaci. Spojit síly pro rozvoj lokálních projektů v oblasti biodiverzity a uhlíku proto dává perfektní smysl. Ve společnosti EcoTree nás obzvláště těší mezinárodní rozsah tohoto partnerství, které reprezentuje podstatu našeho podnikání s dosahem projektů v různých evropských zemích,“ uvedl generální ředitel společnosti EcoTree Thomas Canguilhem.

Výkonný prezident společnosti GCL SI Thomas Zhang poznamenal, že veletrh Intersolar Europe poskytl společnosti platformu pro prezentaci jejích nejnovějších technologických úspěchů, produktů a řešení a zároveň podpořil výměnu zkušeností s lídry v oboru a otevření nových obzorů prostřednictvím spolupráce.

„Nacházíme se v rozhodujícím období historie, kdy je třeba řešit klimatické výzvy pomocí nepřetržitých inovací a odvážných opatření, abychom vybudovali zelenější a životaschopnější budoucnost pro celé lidstvo. Společnost GCL SI je připravena přispět k rozvoji odvětví prostřednictvím svého mezinárodního dosahu a pokročilých technologií. Naším cílem i odpovědností je urychlit ekologickou transformaci globální energetické struktury pomocí neustále inovovaných produktů a řešení,“ řekl Zhang.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2443877/GCL_SI_debuting_several_trending_products_at_Intersolar_Europe.jpg 

KONTAKT: Siyi Wei, weisiyi@gclsi.com

 

Reklama

Doporučujeme

Žena z Belgie před dvěma lety zmizela beze stopy v Tasmánii. Nyní se našel její telefon

Policie v australské Tasmánii v neděli oznámila, že nalezla mobilní telefon Belgičanky Celine Cremer, která zmizela před více než dvěma lety v odlehlé divočině na jihu ostrova. Policisté se tak připojí k soukromému pátrání po zmizelé. Telefon se našel v oblasti, která už byla v minulosti opakovaně prohledávána.

Hamás potvrdil, že Izrael zabil klíčového velitele hnutí Ráida Saada

Vysoký představitel teroristického hnutí Hamás a jeho hlavní vyjednavač Chalíl Hajja dnes potvrdil, že při sobotním izraelském útoku zahynul vojenský velitel ozbrojeného křídla hnutí Ráid Saad. Podle Hajji se jedná o porušení příměří ze strany Izraele a incident ohrožuje životaschopnost celé dohody o příměří, píše agentura Reuters. Saad je podle agentury nejvýše postaveným představitelem Hamásu, kterého Izrael od počátku příměří 10. října zabil.

Zelenskyj přistál v Berlíně, čeká ho jednání s Witkoffem a Kushnerem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přistál v Berlíně, informovala podle agentury Reuters jeho kancelář. Ukrajinskou hlavu státu dnes čeká jednání se zmocněncem amerického prezidenta Donalda Trumpa Stevem Witkoffem a Trumpovým zetěm Jaredem Kushnerem. Diskutovat podle agentur zřejmě budou o americkém návrhu na ukončení války na Ukrajině, k jehož původní podobě měl Kyjev a jeho evropští spojenci výhrady. Na programu má Zelenskyj podle svých slov také setkání s německým kancléřem Friedrichem Merzem a evropskými partnery.

Let United Airlines se po ztrátě výkonu motoru vrátil na letiště u Washingtonu

Let United Airlines mířící do Tokia se krátce po startu otočil a vrátil se na letiště Dulles u Washingtonu. Posádka řešila ztrátu výkonu motoru a letadlo bezpečně přistálo. Na palubě bylo 275 cestujících a 15 členů posádky, nikdo nebyl zraněn.

Střelba na pláži v Sydney má podle policie nejméně devět obětí, zemřel i útočník

Při dnešní střelbě na pláži Bondi Beach v Sydney zahynulo devět lidí a policisté zastřelili jednoho ze dvou útočníků, uvedla policie podle stanice ABC. Druhý z útočníků je podle policie zraněn a v kritickém stavu.

Německá policie zadržela pět mužů podezřelých z plánování útoku na vánoční trhy

Německé bezpečnostní složky zadržely pět mužů, kteří podle vyšetřovatelů plánovali útok na vánoční trh v Bavorsku. Německo před svátky dbá zvýšené ostražitosti, neboť podobná místa jsou nejen symbolem adventu, ale i citlivým bezpečnostním cílem.

Venezuelský režim zadržel šéfa nezávislého zpravodajského webu

Venezuelské úřady v sobotu zadržely šéfa nezávislého zpravodajského webu Punto de Corte, politologa Nicmera Evanse. Informovaly o tom jeho blízcí a venezuelské nevládní organizace. Podle údaje organizace Foro Penal režim autoritářského prezidenta Nicoláse Madura v současnosti zadržuje nejméně 889 politických vězňů, napsala dnes agentura AFP.

Bledá se po dvou letech vrátila do UFC. Prohrála po 125 sekundách

Tereza Bledá se po více než dvou letech vrátila do klece UFC, jenže comeback skončil rychle. V Las Vegas prohrála s Kanaďankou Jamey Lyn Horth v prvním kole a rozhodčí zápas ukončil po 125 sekundách.

Nejméně dva mrtví po střelbě na americké univerzitě, střelec je stále na útěku

Nejméně dva studenti zemřeli po sobotní střelbě na Brownově univerzitě ve státě Rhode Island na severovýchodě Spojených států. Dalších devět lidí utrpělo zranění, většina je ve stabilizovaném stavu, informovaly pode médií úřady. Po střelci, který je stále na útěku, pátrají na čtyři stovky policistů. Zároveň policie zveřejnila video, na němž podle ní podezřelý odchází z místa činu, a požádala veřejnost o pomoc s jeho identifikací. Policisté doplnili, že střelec mohl být podle svědků maskovaný. Někteří studenti médiím popsali, jak se v budově školy skrývali i několik hodin.

Čína si připomněla masakr v Nankingu

V sobotu si Čína připomněla výročí masakru v Nankingu z roku 1937. Prezident Si Ťin-pching se pamětní ceremonie nezúčastnil, a to i přesto, že vztahy s Japonskem jsou opět napjaté kvůli sporu o Tchaj-wan.

Strategy zůstává v Nasdaq 100 i přes otázky kolem bitcoinového modelu

Společnost Strategy, dříve známá jako MicroStrategy, zůstává i po letošní revizi v indexu Nasdaq 100. Na trhu to znovu otevírá debatu, jestli její podnikání ještě připomíná klasickou firmu, nebo spíš investiční fond postavený na bitcoinu.

FDA zvažuje umístit na covidové vakcíny varování, že po očkování můžete zemřít

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) podle dvou zdrojů zvažuje, že na vakcíny proti covivu umístí „černý rámeček“ – nejzávažnější typ varování, který se běžně používá u léčiv s rizikem smrti či vážných reakcí.

Medvěd v Japonsku zabil turistu, GPS hodinky zachytily poslední pohyb

GPS hodinky turisty, který zemřel po útoku hnědého medvěda v Japonsku, zachytily jeho poslední pohyb. Záznam ukazuje, že prudce odbočil ze stezky a skončil v hustém porostu. Data naznačují i to, že se zvíře k tělu vrátilo další den.

Německo si předvolalo ruského velvyslance, důvodem jsou ruské hybridní útoky

Německo zaznamenalo prudký nárůst počtu ruských hybridních útoků, které se snaží destabilizovat zemi. Dnes to podle agentury Reuters oznámil mluvčí německé diplomacie Martin Giese a dodal, že Berlín si kvůli tomu předvolal ruského velvyslance Sergeje Nečajeva. Mluvčí poznamenal, že ruské aktivity zahrnují dezinformace, špionáž, kybernetické útoky i pokusy o sabotáže. Ruské velvyslanectví v Berlíně dnes podle agentury AFP německá obvinění označilo za nepodložená a absurdní.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama