Home Blog

Rihanna vystoupila na svatbě indického miliardáře, sklidila však kritiku

Rihanna vystoupila na svatbě indického miliardáře, sklidila však kritiku
Rihanna vystoupila na svatbě indického miliardáře, sklidila však kritiku

Dlouho očekávané vystoupení Rihanny na předsvatební oslavě Ananta Ambaniho, syna nejbohatšího muže Asie, zklamalo kritiky i fanoušky. Šestatřicetiletá světová superstar, která za své páteční vystoupení údajně dostala závratných 6,3 milionu dolarů (zhruba 142 milionu Kč), nesplnila očekávání.

Anant Ambani a jeho nastávající si Rihannu najali, aby zabavila hosty na jejich třídenních předsvatebních oslavách. Koncert byl však zklamanými fanoušky popsán jako „nevýrazný“ a „nudný“. Toto vystoupení následovalo po roční pauze hvězdy po jejím kontroverzním vystoupení na Super Bowl Halftime Show v roce 2023.

Na záběrech z pátečního večera je vidět, jak Rihanna vystupuje v úžasných zelených šatech. Zazpívala některé ze svých největších hitů, včetně All Of The Lights, Bitch Better Have My Money a Work. Někteří uživatelé sociálních sítí však měli pocit, že hvězda mohla do svého vystoupení vložit více úsilí.

Jeden z uživatelů poznamenal: „Vzala si ty peníze a řekla si, že se na vás všechny vykašle a udělá, co může,“ zatímco jiný napsal: „Vždycky jsem říkal, že je neuvěřitelně líná performerka…..nikdy si nedala tu práci, aby svá vystoupení vylepšila.“ Třetí uživatel se k těmto názorům připojil a uvedl: „Rihanna byla vždycky suchá a nevýrazná, nechápu, proč se tomu lidé diví.“

Rihanna, která byla v roce 2021 časopisem Forbes vyhlášena miliardářkou a „nejbohatší hudebnicí“, se v posledních letech z hudby do značné míry stáhla. Navzdory zřídkavým živým vystoupením zůstává aktivní ve světě byznysu jako zakladatelka úspěšné značky make-upu Fenty a řady spodního prádla Savage X Fenty. S kolegou hudebníkem A$AP Rockym také vychovává dva malé syny.

Fanoušci netrpělivě očekávají novou Rihanninu tvorbu od vydání jejího posledního alba Anti v roce 2016. Zpěvačka naznačila novou desku rozhovoru pro Vogue v únoru 2023, kdy uvedla, že „by bylo směšné“, kdyby v tom roce nevyšlo její deváté album.

Britská loď, na kterou zaútočili Hútíové, se potopila u jemenského pobřeží. Hrozí ekologická katastrofa

Britská loď se potopila po zásahu jemenských povstalců
Britská loď se potopila po zásahu jemenských povstalců. Foto: Reuters

Dva týdny poté, co na ni v Adenském zálivu zaútočili Hútíové, se potopila nákladní loď registrovaná ve Velké Británii. Informovala o tom agentura Reuters či server BBC.

Jemenská vláda uvedla, že loď Rubymar byla několik dní před potopením unášena proudem a nabírala vodu.

Jedná se o první loď potopenou povstalci podporovanými Íránem v Jemenu od doby, kdy se začali zaměřovat na plavidla v Rudém moři.

Loď údajně převážela hnojiva a podle odborníků hrozí jejím potopením „ekologická katastrofa“. Americká armáda již dříve uvedla, že útok nákladní loď značně poškodil a způsobil 29 kilometrů dlouhou ropnou skvrnu.

Loď Rubymar se nacházela v Adenském zálivu poblíž průlivu Bab al-Mandab, když ji zasáhly dvě rakety vypálené jemenskými povstalci z hnutí Houthi. Před deseti dny britská vláda uvedla, že plavidlo nabírá vodu a všech 24 členů jeho posádky bylo zachráněno.

Dopady na mořské ekosystémy

BBC získala 21. února snímek lodi, na němž bylo vidět, že je ponořená na zádi. Stále se však držela na hladině. Majitelé plavidla tehdy uvedli, že je vlečeno do nedalekého Džibutska, ale že se ještě může potopit. Nemohla to však potvrdit vzhledem k tomu, že na palubě nikdo nebyl.

Plavidlo plulo pod vlajkou Belize a provozovala ho libanonská firma. Předpokládá se, že převážela náklad hnojiva dusičnanu amonného.

Předseda mezinárodně uznané jemenské vlády Ahmed Awad bin Mubarak označil potopení lodi za „bezprecedentní ekologickou katastrofu“.

„Je to nová tragédie pro naši zemi a náš lid. Každý den platíme cenu za dobrodružství hútijských milicí …“

Mezinárodně uznávaná vláda sídlí v Adenu, zatímco Hútíové od války, která začala v roce 2014, získali kontrolu nad severem a dalšími velkými centry.

Organizace Greenpeace uvedla, že únik dusičnanu amonného by mohl mít „významné dopady na mořské ekosystémy“.

Touto cestou prochází 12 procent světového námořního obchodu

Hútíovští povstalci od listopadu podnikají v Rudém moři a Adenském zálivu útoky na lodě spojené s Izraelem a tvrdí, že jejich akce jsou na podporu Palestinců v Gaze.

Útoky na obchodní plavidla přiměly mnoho lodních společností, aby přestaly využívat tuto vodní cestu, kterou prochází přibližně 12 procent světového námořního obchodu. Situace je donutila přesměrovat plavidla na delší a dražší trasu kolem jižní Afriky, uvádí agentura Reuters.

Navzdory více než měsíc trvajícím leteckým úderům námořní koalice pod vedením USA proti húthijským cílům jsou povstalci stále schopni provádět významné útoky. Trvají na tom, že budou pokračovat, dokud Izrael nezastaví svou vojenskou kampaň proti Hamásu v pásmu Gazy.

Řidiči pozor, v pondělí 4. března začíná dopravní omezení na ulici Nádražní v Karviné

Karviná 2. března 2024 (PROTEXT) – Ulice Nádražní v Karviné projde kvůli nerovnostem a výtlukům kompletní opravou. Práce naplánovalo Ředitelství silnic a dálnic a začnou od pondělí 4. března.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: „Od pondělí 4. břena začne zhruba měsíční oprava silnice I/67 v Karviné. Ulici Nádražní opravíme za částečné uzavírky, tzn. svedení dopravy do jednoho jízdního pruhu pro každý směr. V průběhu prací dojde k omezení odbočení z Nádražní ulice na Bohumín a později i na Ostravu, což vyřeší obousměrná objízdná trasa ulicemi Ostravská a tř. 17. listopadu.“

Samotná oprava je naplánována do dvou etap. První skončí 23. března, na ni naváže etapa druhá, která potrvá do 12. dubna. Po celou dobu stavby, zejména pak při pokládce nového povrchu, bude zachována obslužnost, a to vždy minimálně jedním ze dvou stávajících připojení na silnici I/67 – ulice Nádražní.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: „Nutno ještě dodat, že autobusové zastávky budou během opravy standardně obsluhovány, stejně tak zůstane přístupné autobusové nádraží a nákupní centrum.“

Současně bude po celou dobu stavby uslepena místní komunikace ulice Svatopluka Čecha, kdy na tuto ulici nebude možno vjet z křižovatky s ulicí Nádražní a ulicí Bohumínská, ale pouze ze strany od světelně řízené křižovatky z tř. 17. listopadu a ulicí Karola Śliwky (u zimního stadionu). Po dobu opravy bude platit snížená rychlost, řidiči by měli pozorně sledovat dopravní značky. V Karviné pak čekají řidiče další omezení a objížďky, například zhruba od poloviny března začnou první práce, které povedou k bourání kovonského mostu.

 

Americká armáda svrhla do Gazy 38 000 jídel v reakci na hrozbu hladomoru

Americká armáda svrhla do Gazy 38 000 jídel v reakci na hrozbu hladomoru
Americká armáda svrhla do Gazy 38 000 jídel v reakci na hrozbu hladomoru

Americká armáda zahájila sérii leteckých shozů pomoci do Pásma Gazy, regionu čelícího hrozbě hladomoru kvůli pokračující bombardovací kampani Izraele. V sobotu americké nákladní letouny shodily do obléhaného území 38 000 jídel. Tento krok je součástí plánované série leteckých shozů v rámci pomoci ze strany Washingtonu, zatímco nadále podporuje Izrael.

Organizace spojených národů varovala, že Gaza je na pokraji hladomoru. Dříve tento týden bylo zabito přes 100 lidí, když izraelské síly střílely na dav, který se snažil získat jídlo z konvoje nákladních aut.

Prezident USA Joe Biden oznámil potravinovou pomoc v pátek jako reakci na rostoucí politický tlak týkající se situace Palestinců v Gaze.

„Centrální velitelství USA a Královské jordánské letectvo provedly společný letecký shoz humanitární pomoci do Gazy 2. března 2024 mezi 15:00 a 17:00 místního času, aby poskytly nezbytnou pomoc civilistům ovlivněným probíhajícím konfliktem,“ uvedlo americké vojenské velitelství na sociálních médiích.

Americké vojenské nákladní letouny C-130 shodily více než 38 000 jídel podél pobřeží Gazy, čímž umožnily civilistům přístup k pomoci. Velitelství dodalo, že tyto letecké shozy jsou součástí udržované snahy zvýšit pomoc Gaze.

Několik cizích armád také provádělo letecké shozy pomoci do Gazy. Mnoho z těchto operací provedlo Jordánsko s podporou dalších zemí včetně Británie, Francie a Nizozemska. Egypt ve spolupráci se Spojenými arabskými emiráty poslal několik vojenských letadel pro letecký shoz ve čtvrtek.

Prezident Biden vyzval Izrael, aby snížil počet civilních obětí a umožnil přístup pomoci do regionu. Mluvčí Národní bezpečnostní rady John Kirby uvedl v pátek, že USA plánují provést několik leteckých shozů během několika týdnů. Zdůraznil, že tyto shozy jsou doplňkem, nikoli náhradou za pozemní doručování pomoci.

Kirby popsal operaci jako náročný vojenský úkol, který vyžaduje pečlivé plánování, aby byla zajištěna bezpečnost civilistů v Gaze a amerického vojenského personálu. „Je velmi obtížné provést letecký shoz v tak přeplněném prostředí, jakým je Gaza,“ řekl Kirby. „Jedná se o válečnou zónu. Takže je tu přidaný prvek potenciálního nebezpečí pro piloty v letadlech.“

Lavrov se v Turecku na okraj diplomatického fóra sešel se slovenským protějškem

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes na okraj diplomatického fóra v tureckém městě Antalya setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem. Na schůzku, o které informovala ruská diplomacie, upozornil slovenský Denník N.

Ministři „si vyměnili názory na nejpalčivější otázky mezinárodní agendy včetně situace na Ukrajině. Ruská strana potvrdila svou připravenost obnovit vztahy se Slovenskem na meziparlamentní úrovni,“ uvedlo ruské ministerstvo zahraničí. Další podrobnosti ze schůzky nezveřejnilo.

Slovenský premiér Robert Fico krátce poté uvedl, že setkání ministra obrany Roberta Kaliňáka s jeho americkým protějškem a setkání ministra Blanára s jeho ruským protějškem jsou příkladem vyvážené a suverénní zahraniční politiky Slovenska vůči všem světovým stranám.

Setkání ale kritizoval Blanárův předchůdce v úřadu ministra Miroslav Wlachovský, podle kterého to Bratislavu posunulo nešťastným směrem v očích spojenců ze Severoatlantické aliance. Podle největšího opozičního hnutí Progresivní Slovensko je setkání ministra Blanára s jeho ruským protějškem zvratem v dlouhodobém zahraničněpolitickém směřování Slovenska a krokem proti politice Evropské unie.

Vztahy mezi členy NATO a Moskvou jsou na bodu mrazu od ruské invaze na Ukrajinu z února 2022. Slovensko však od loňského října, kdy se úřadu chopila nová vláda Roberta Fica, čelí kritice za svůj postoj ke konfliktu nebo za zastavení vojenské pomoci Kyjevu ze státních zásob.

Plzeňská kriminálka zatkla podezřelého z brutální vraždy bezdomovce, kterému vrah uřízl hlavu a genitálie

Plzeňská kriminálka zatkla podezřelého z brutální vraždy bezdomovce, kterému vrah uřízl hlavu a genitálie
Plzeňská kriminálka zatkla podezřelého z brutální vraždy bezdomovce, kterému vrah uřízl hlavu a genitálie MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Přes rok žila Plzeň ve stínu otřesného případu brutální vraždy, kdy bylo v řece Berounce nalezeno tělo bezdomovce bez hlavy a s uříznutými genitáliemi. Kriminalisté nyní zadrželi podezřelého, jímž je dobře známý recidivista Tomáš H.

Případ, který od ledna 2023 děsil obyvatele Plzně, konečně směřuje k vyřešení. Tělo muže identifikovaného jako 33letý Vladimír, slovenský bezdomovec, bylo objeveno v tragickém stavu. Případ se rychle stal prioritou plzeňských kriminalistů, kteří pro něj ustanovili speciální vyšetřovací tým.

Po více než roce pečlivého vyšetřování se podařilo zadržet podezřelého, Tomáše H., 42letého muže s bohatou trestní minulostí. Obvinění, které na něj vrchní komisař uvalil, je zvlášť závažné a soud již rozhodl o jeho vzetí do vazby. Podezřelý však vinu popírá, píše server krimi-plzen.cz.

Oběť, slovenský bezdomovec, byl podle dostupných informací součástí plzeňské komunity bezdomovců. Jeho smrt způsobila v této komunitě velký strach a nejistotu, zejména kvůli povaze zločinu. Spekulace o kanibalských motivech vraha, vyvolané částečně odříznutou částí hýždě, přidávaly na napětí.

Motivem vraždy se zdají být vzájemné neshody. Jak napsaly Novinky.cz, soudní znalkyně s dlouholetou praxí poukázala na možnost, že vražda mohla vzniknout při banální hádce. Následné zohavení těla mohlo podle ní sloužit k odvedení pozornosti od pachatele.

Vyšetřování případu pokračuje, přičemž policie se zatím vyhýbá poskytování detailnějších informací s ohledem na jeho citlivost a komplexnost.

Německo vyšetřuje závažný únik informací z armády, oznámil kancléř Scholz

Německo vyšetřuje závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

„Je to velmi vážná věc, a proto je nyní předmětem velmi pečlivého, velmi důkladného a velmi rychlého vyšetřování,“ prohlásil Scholz v Římě, kde je na návštěvě. Tam se už dopoledne mimo jiné setkal s papežem Františkem.

Německé ministerstvo obrany zároveň uvedlo, že vyšetřuje, zda komunikaci v rámci letectva nezachytilo Rusko.

Vysoce postavení představitelé německého letectva na nahrávce pořízené při telekonferenci na platformě Webex hovoří mimo jiné o teoretických možnostech použití střel s plochou dráhou letu. Jde o střely Taurus německé výroby, které dokážou zasáhnout cíl na vzdálenost až 500 kilometrů. Někteří němečtí činitelé už dříve vyjádřili obavy, že by je Ukrajina mohla použít k útokům daleko na ruském území. Vzhledem ke svému doletu by tyto střely mohly teoreticky zasáhnout i Moskvu.

Agentura DPA poznamenává, že rozhovor, který se rozšířil na ruských sociálních sítích, je podle jejích informací autentický.

Scholz na začátku tohoto týdne uvedl, že Berlín prozatím Kyjevu střely Taurus neposkytne. Zdůvodnil to rizikem zapojení Německa do války s Ruskem, které na Ukrajinu před dvěma lety zaútočilo. Střely Taurus patří k nejmodernější výzbroji německé armády.

Kyjev žádá Německo o střely Taurus už řadu měsíců. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba na nedávné konferenci v Mnichově řekl, že věří, že Německo je nakonec jeho zemi poskytne.

„V této zajímavé nahrávce důstojníci bundeswehru diskutují o tom, jak budou bombardovat (zpozorněte!) Krymský most,“ uvedla v pátek Simonjanová. Konverzace je podle ní z 19. února.

Německo je nyní po Spojených státech druhým největším dodavatelem vojenské pomoci Ukrajině a v letošním roce svou podporu dál zvyšuje. Kancléř Scholz opakovaně zdůraznil, že je Berlín odhodlán Ukrajině pomoct, aniž by vystupňoval konflikt a nechal do války zatáhnout Německo a potažmo i NATO, píše agentura AP.

Nigerijská vláda požaduje po Binance 10 miliard dolarů

Nigérie
Nigérie. Foto: Unsplash

Nigerijská vláda požaduje od společnosti Binance 10 miliard poté, co guvernér centrální banky Olayemi Cardoso uvedl, že největší kryptoměnová burza podle objemu obchodů umožnila odliv 26 miliard dolarů nedohledatelných finančních prostředků ze země. Nigérie čelí devizové krizi a hledá způsoby, jak omezit odliv kapitálu. Informovaly o tom servery CoinDesk a Watcher.Guru s odvoláním na agenturu BBC.

Pokuta byla uložena kvůli údajným nelegálním operacím burzy v zemi. Uvedl to v pátek Bayo Onanuga, mluvčí prezidenta Boly Tinubua, v pidgin jazyce BBC. Burza stanovuje směnný kurz nigerijské nairy, ačkoli tuto pravomoc má pouze centrální banka, uvedl Onanuga. Napsal o tom CoinDesk.

Onanuga následně řekl nigerijskému zpravodajskému serveru Peoples Gazette, že jeho komentáře byly zkresleny.

„Řekl jsem, že naše vláda může Binance za to, co se stalo, uložit vysoké pokuty,“ řekl Onanuga listu. „Nikdy jsem neřekl, že Binance byla o pokutách informována nebo že to bude určitě 10 miliard dolarů. Řekl jsem pouze, že částka může být uložena, což je dáno tím, že ještě nic nebylo dokončeno.“

Nigerijské úřady tvrdí, že společnost Binance, která není registrována k činnosti v zemi, způsobila rozsáhlé narušení ekonomiky a přispěla k 70procentnímu oslabení nairy v posledních měsících.

Nigerijská měnová krize

Západoafrická země čelí devizové krizi a hledá způsoby, jak omezit odliv peněz. Naira, místní měna, se ve středu dostala na rekordní minima. Kromě opatření, jako je uvalení daní na zahraniční pracovníky, se nedávno na titulní strany novin dostaly obnovené výzvy k omezení kryptoměn v zemi. Objevily se také zprávy, že přístup uživatelů k některým krypto burzám, včetně Binance, byl na místní úrovni zablokován.

Jak uvádí Watcher.Guru vláda se v posledních měsících za svůj postoj vůči burzám neostýchala. Země totiž již dříve na začátku tohoto týdne zadržela vedoucí pracovníky Binance, protože se snažila o rozsáhlý zátah na nezaplacené daně z neregistrovaných burz.

Země vyšetřuje kryptoměnové burzy, informoval nedávno list Financial Times.

Přehlídka Victorie Beckham na Pařížském týdnu módy byla narušena aktivisty PETA

Přehlídka Victorie Beckham na Pařížském týdnu módy byla narušena aktivisty PETA
Přehlídka Victorie Beckham na Pařížském týdnu módy byla narušena aktivisty PETA

Přehlídka Victorie Beckham na Pařížském týdnu módy byla přerušena aktivisty z organizace na ochranu práv zvířat, People for the Ethical Treatment of Animals (PETA).

Tato 49letá návrhářka a bývalá členka Spice Girls v pátek představila svou podzimní/zimní kolekci 2024, ale její debut byl narušen, když se aktivisté dostali na molo mezi modelky, drželi transparenty s nápisem „Viva Vegan Leather“ (Ať žije veganská kůže) a měli na sobě trička s poselstvím „Zvířata nejsou látka. Otočte se zády ke kůži ze zvířat.“

PETA kritizovala značku za používání kůže, zejména telecí. „Žádný oděv ani doplněk nestojí za násilné zabíjení a stahování kůže z citlivého a inteligentního zvířete,“ uvedla Mimi Bekhechi, prezidentka PETA pro Evropu. Bekhechi vyzvala Beckham, aby zvážila etické a ekologické alternativy, jako je například kůže vyrobená z jablek, hroznů, ananasu, hub a dalších.

Tuto sezónu PETA také narušila módní přehlídky značek Coach v New Yorku, Burberry v Londýně a Fendi v Miláně.

Navzdory přerušení se Beckham objevila na konci přehlídky a rozdávala polibky, když se o berlích procházela po celé délce mola. Její manžel, bývalý anglický fotbalista David Beckham, minulý měsíc na Instagramu prozradil, že měla menší nehodu v posilovně, v jejímž důsledku měla nohu v ortéze.

Beckham nejnovější kolekce, která „nově pojímá klasické siluety“ a zaměřuje se na „lehké, ale komplexní konstrukce“, obsahovala řadu obleků, šatů a dalších elegantních kompletů. Přehlídku zahájila modelka v tmavých volných kalhotách a košili s odepnutými rukávy. Kolekce zůstala věrná DNA značky a mísila éterické šaty, ostré krejčovské prvky a žádané svrchní oděvy, ale představila i avantgardnější prvky, jako jsou skulpturální prvky a kabáty s výstřihy na zip téměř až k nosu modelek, popisuje deník Liverpool Echo.

Přehlídky bývalé Spice Girl jsou známé tím, že přitahují celebrity, přičemž její aktuální kolekci sledovala například Kim Kardashian a její matka Kris Jenner.

Koketní zprávy rozvířily vody: Geri Halliwell čelí manželovu skandálu

Koketní zprávy rozvířily vody: Geri Halliwell čelí manželovu skandálu
Koketní zprávy rozvířily vody: Geri Halliwell čelí manželovu skandálu Foto: Justin Ng/Retna/Avalon

Geri Halliwell, bývalá Spice Girl, údajně vede krizová jednání se svým týmem v souvislosti s únikem koketních zpráv, které posílal její manžel Christian Horner na WhatsApp své kolegyni.

Podle deníku The Mirror se Halliwell připojila k Hornerovi v Bahrajnu, ale po úniku manželových zpráv se cítila „ponížená“. Původně se prý chtěla Bahrajnu vyhnout, ale zdá se, že byla po rozhovorech s Hornerovou rodinou přemluvena k účasti.

„Geri byla tento týden uzamčena v krizových jednáních se svým týmem o tom, jak to všechno zvládnout,“ řekl zdroj novinám. „Christian před ní celou událost bagatelizoval, ale ona nemůže unést, že je to teď všechno venku. Cítí se jako blázen.“

Zdroj dodal, že Halliwellin tým se obává dopadu na její osobu i na její značku a radí jí, aby se stáhla a pečlivě zvážila svůj další postup.

Uniklé e-maily s údajnými zprávami byly podle dostupných informací rozeslány 149 lidem v rámci paddocku F1 krátce poté, co byl Horner interním vyšetřováním očištěn. Padesátiletý Horner a jednapadesátiletá Halliwell se vzali v roce 2015 a o rok a půl později se jim narodilo první společné dítě.

V reakci na údajný únik informací bylo ve čtvrtek večer novinářům na okruhu předáno prohlášení Hornerovým jménem. V něm se uvádí: „Nebudu komentovat anonymní spekulace, ale abych zopakoval, vždy jsem tato obvinění popíral. Respektoval jsem integritu nezávislého vyšetřování a plně s ním spolupracoval na každém kroku. Bylo to důkladné a spravedlivé vyšetřování, které vedl nezávislý specializovaný advokát a které skončilo zamítnutím podané stížnosti. Nadále se plně soustředím na začátek sezóny.“