ITBoxFuturistická pracovní stanice od společnosti Cooler Master zaujme nejen hráče

Futuristická pracovní stanice od společnosti Cooler Master zaujme nejen hráče

Společnost Cooler Master představila futuristickou pracovní a herní stanici s názvem Orb X, která uživatelům umožní odpojení od rušivých vlivů. Stanice je vybavená monitory, bezdrátovým nabíjením, USB porty, RGB diodamy a samozřejmě místem pro počítač. Informoval o tom server Engadget a Gizmodo.

Již ode dneška umožňuje společnost registraci na čekací listinu své víceúčelové stanice Orb X. I když celkový design stanice je zaměřen spíše na hráče, společnost uvedla, že potenciální použití Orb X je i v profesionálním prostředí. Ve svém dnešním oznámení společnost tvrdí, že stanici navrhla „pro hráče a profesionály“ a že jeho izolující kulovitý design může lidem pomoci „zůstat produktivní“.

Stanice vás má chránit před okolním světem

Přestože že má stanice extravagantní design, společnost tvrdí, že Orb X má umožnit „soukromé prostředí“. Sedadlo Orb X, jak jej popisuje společnost Cooler Master, má „plně automatizovanou motorizovanou kopuli, která udržuje uživatele mimo dosah rušivých vlivů a umožňuje nerušený režim soukromí“.

Jak uvádí server Engadget, vestavěné lehátko je vyrobeno z kůže a má plně nastavitelnou opěrku hlavy, bederní opěrku a opěrku nohou. Jakmile se posadíte, motorizovaná kopule v horní části Orb X spustí obrazovku do úrovně očí.

Stanici můžete nakonfigurovat buď s jedním 34palcovým monitorem, nebo až se třemi 27palcovými displeji. První konfigurace je pravděpodobně určena těm, kteří chtějí Orb X používat k práci, zatímco druhá je zaměřena na hráče, kteří chtějí co nejvíce pohlcující zážitek.

Multimediální zážitek doplňuje vestavěný systém prostorového zvuku, který vám podle společnosti Cooler Master umožní vychutnat si realistickou zvukovou scénu bez náročných sluchátek.

Mezi další šikovné funkce patří skrytá přihrádka, do které můžete uložit počítač nebo konzoli. Uvnitř najdete také stůl se zabudovaným bezdrátovým nabíjením a několik portů USB-A a USB-C. Celá stanice je samozřejmě vybavena akcentním osvětlením RGB.

Ačkoli trh není zdaleka přeplněný, Cooler Master není jedinou společností, která vyrábí takové monstrum, jako je Orb X. Jak uvádí server Gizmodo, společnost Acer v roce 2018 oznámila stanici Predator Thronos za 20 000 dolarů. O rok později na něj navázala cenově dostupnějším modelem Thronos Air. Společnost Cooler Master zatím bohužel neoznámila podrobnosti o ceně modelu Orb X, ani datum vydání.

Doporučujeme

Trump zavedl až stoprocentní cla na drony, ty z EU budou platit 15 procent

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal výnos zavádějící až stoprocentní cla na dovoz bezpilotních letounů, uvedl Bílý dům. Dovoz dronů z Evropské unie, stejně jako z některých dalších zemí, bude podléhat 15procentní celní přirážce.

První etapu Czech Tour ovládl Riley Sheehan

Američan Riley Sheehan vyhrál úvodní etapu Czech Tour z Prahy do Karlových Varů. V hromadném spurtu porazil Brita Bena Turnera, třetí skončil Estonec Romet Pajur. Nejlepší český výsledek zaznamenal šestý Dominik Neuman.

Rusko zesílí snahy o zničení všeho, co Ukrajině dodává Západ, řekl Lavrov

Rusko zesílí své snahy zničit všechno, co Ukrajině dodává Západ. Dnes to v rozhovoru s ruskou státní televizí řekl ministr zahraničí Sergej Lavrov. Vyloučil také možnost okamžitého zastavení bojů. Ukrajina se ruské agresi s pomocí Západu brání bezmála čtyři a půl roku.

Nigel Farage obhájil mandát. Jeho hlavním rivalem byla popelnice

Lídr britské strany Reform UK Nigel Farage vyhrál doplňovací volby v jihoanglickém přímořském letovisku Clacton, a vrátí se tak do britského parlamentu, informuje BBC. Politik v červenci po skandálu s nepřiznanými dary v hodnotě milionů liber oznámil, že se vzdává svého poslaneckého mandátu a bude se o něj znovu ucházet.

V Austrálii prudce ubývají obří sépie

V horní části Spencerova zálivu v Jižní Austrálii letos potápěči napočítali jen 44 obřích australských sépií. Ještě loni jich tam bylo více než 63 000 a v některých letech se jejich počet vyšplhal až ke stovkám tisíc. Za mimořádným propadem může stát rozsáhlý toxický vodní květ, který zasáhl tamní mořské prostředí.

Před požárem u chorvatského letoviska Omiš v noci uteklo 1000 lidí

Chorvatští hasiči od dnešní noci zasahují proti rozsáhlému požáru, který ohrožuje známé přímořské letovisko Omiš nedaleko Splitu. Před ohněm muselo utéct nejméně 1000 lidí, píší místní média. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že evakuováno bylo 300 českých turistů. Hasiči proti požáru stále zasahují, situace se ve srovnání s nocí zlepšila, uvedl šéf hasičů Slavko Tucaković. Podle médií se několik desítek lidí zranilo, oběti na životech hlášené nejsou. Velký požár je hlášen i jižněji, na poloostrově Pelješac.

Německo kvůli požáru evakuovalo obec u hranic s Belgií, v Berlíně hořel výškový obytný dům

Němečtí záchranáři dnes kvůli lesnímu požáru evakuovali asi 2000 obyvatel obce Gey u hranice s Belgií, informuje server Západoněmeckého rozhlasu (WDR). Podle agentury DPA hasiči zasahují také u požáru obytného výškového domu nedaleko východoberlínského vlakového nádraží. Zranění utrpělo asi pět lidí.

Polsko překazilo plán na vraždu Američana, podle Tuska ho řídilo Rusko

Polské bezpečnostní složky zadržely ruského občana podezřelého z přípravy vraždy Američana ukrajinského původu. Premiér Donald Tusk tvrdí, že muže najaly ruské tajné služby. Zamýšlený útok se podařilo překazit krátce před jeho provedením.

Těžař bitcoinu Riot získal kontrakt za 9,1 miliardy dolarů

Společnost Riot Platforms uzavřela dvacetiletou smlouvu na poskytování výpočetní kapacity jedné z předních firem zabývajících se umělou inteligencí. Provozovatel bitcoinových dolů tak pokračuje v rozšiřování svého podnikání mimo těžbu kryptoměn.

Stíhačky NATO sestřelily dron nad Lotyšskem

Lotyšská armáda dnes nad ránem oznámila, že stíhačky NATO sestřelily dron ve vzdušném prostoru země. Finsko v podobnou dobu omezilo letecký a lodní provoz na východě Finského zálivu. Do vzdušného prostoru zemí sousedících s Ruskem či Ukrajinou letos opakovaně pronikly bezpilotní letouny zapojené do Ruskem vyvolané války na Ukrajině.

Britská ekonomika ve druhém čtvrtletí zpomalila na 0,4 procenta

Britská ekonomika pokračovala ve druhém čtvrtletí v růstu, její tempo však zpomalilo. Hrubý domácí produkt se od dubna do června zvýšil o 0,4 procenta po růstu o 0,6 procenta v prvních třech měsících roku. Výsledek odpovídal očekávání ekonomů.

Fulham odešel ze hřiště, Málaga kopla penaltu do prázdné branky

Přípravný zápas Fulhamu s Málagou skončil nevídaným zmatkem. Po remíze 2:2 zamířili hosté do šaten, zatímco domácí poslali penaltu do prázdné branky a začali slavit zisk trofeje Costa del Sol.

Maersk hlásí silný zisk, zároveň varuje: Světové dopravě dochází kapacita!

Geopolitické otřesy zatím globální lodní dopravu nezasáhly, omezené kapacity přístavů a kamionové dopravy by ale mohly vést ke zpoždění dodávek a k růstu sazeb za přepravu. V televizi CNBC to dnes řekli šéfové dvou velkých světových kontejnerových přepravců – dánské firmy Maersk a německé Hapag-Lloyd. Obě firmy také zveřejnily výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, podle kterých se Maersku dařilo výrazně lépe.

V letadle, které Trump při odletu ze summitu NATO opustil, zůstali dva ministři

Dva členové kabinetu amerického prezidenta Donalda Trumpa zůstali při odletu ze summitu NATO v Turecku v letounu, který prezident z bezpečnostních důvodů opustil, informoval zpravodajský server CBS News.

Miliardový jackpot v loterii Powerball padl. Zatím neznámý šťastlivec vsadil v Illinois

Americká loterie Powerball má nového miliardáře. Výherní tiket se ziskem jackpotu ve výši 1,04 miliardy dolarů (zhruba 23 miliard korun) byl prodán ve státě Illinois. Jde o nejvyšší hlavní výhru v loterii od loňského roku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama