Více
  13 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Stíhání exprezidenta Trumpa by bylo politicky motivované, míní vysoce postavení republikáni

  Trestní stíhání Donalda Trumpa by bylo politicky motivovaným krokem jeho odpůrců, tvrdí vysoce postavení republikáni. Prokurátoři jdou podle nich na ruku radikální levici.

  Megazápas Fury vs Usyk se odkládá, jednání se zasekla kvůli odvetě

  Má to být boxerský souboj historie. O pásy všech čtyř nejuznávanějších organizací svedou boj Brit Tyson Fury a Ukrajinec Oleksandr Usyk. Po zdlouhavých jednáních už se mluvilo o termínu 29. dubna ve Wembley. Teď to ale vypadá, že zápas nebude. Promotéři sice vyřešili problém rozdělení peněz, ale pro změnu se zasekli kvůli odvetě.

  Tři muži se na ulici v Londýně střídali ve znásilňování ženy přímo před kamerou

  Strašlivý útok na mladou ženu byl spáchán v ulicích Londýna. Tři muže zachytila CCTV kamera, jak ženu jeden po druhém znásilňují. Nyní byli pachatelé odsouzeni vrchním soudem ve Snaresbooku.

  Francii čeká další lockdown. Země se bojí třetí vlny covidu

  Hlavní město Francie Paříž se od pátku znovu kompletně uzavře, stejně jako 15 dalších francouzských regionů. Opatření ale nebudou tak striktní, jako v minulosti, informuje BBC.

  Ve středu zaznamenala Francie nových 35 000 pozitivních případů s koronavirem. Premiér Jean Castex vystoupil v televizi a oznámil, že další lockdown je nevyhnutelný. Řekl, že je velmi pravděpodobné, že se k zemi blíží třetí vlna covidu-19. Ještě na konci ledna ministerský předseda tvrdil, že se jí (a nejpřísnějším opatřením) lze vyhnout, Francie tehdy zakázala přílety ze zemí mimo EU. Plošný lockdown si nepřála zhruba polovina Francouzů.

  Nejhorší situace je právě v Paříži, kde právě leží na jednotkách intenzivní péče 1200 pacientů. To je více než při druhé, listopadové vlně, oznámil francouzský ministr zdravotnictví Oliver Veran.

  Od pátku se tak budou muset zavřít všechny obchody a služby kromě potravin a nezbytného zboží. Školy ale, na rozdíl například od ČR, zůstanou otevřené. Lidé mohou jít na procházku či sportovat jen do vzdálenosti 10 kilometrů od domova a nemohou cestovat do jiných oblastí v zemi, pokud k tomu nemají dobrý důvod. Lidé ve zvláště zasažených oblastech musí vyplnit písemný formulář, pokud chtějí opustit své domovy. V celé Francii je nyní zákaz vycházení od sedmé večerní hodiny.

  Lockdowny v posledních několika dnech vyhlásily i další evropské země, například Polsko nebo Itálie. Obávají se především nových, nakažlivějších mutací koronaviru.

  Castex si nechá AstraZenecu píchnout

  Francouzská vláda nyní čelí kritice kvůli pomalému tempu očkování. Zřejmě i právě proto je Francie jednou z evropských zemí, která oznámila, že znovu začne očkovat vakcínou AstraZeneca. Aplikaci této očkovací látky pozastavilo 15 zemí EU poté, co se objevilo několik podezřelých případů krevní sraženiny po očkování, z toho některé byly smrtelné. Česká republika mezi nimi nebyla. Za vakcínu se ale postavila Evropská léková agentura (EMA), podle jejíhož zjištění tyto případy nesouvisely s vakcínou. Některé země, kromě Francie například Itálie, Kypr, Španělsko a Lotyšsko, tak očkování AstraZenecou obnovily. Zdrženlivé zůstávají skandinávské země, které chtějí vyčkat. Francouzský premiér Castex řekl, že se touto vakcínou nechá sám co nejdříve naočkovat, aby ukázal, že látce věří.

  Nedávný průzkum ve Francii ukázal, že vakcíně AstraZeneca věří pouhých 20% Francouzů.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.