1.6 C
Czech
Úterý 25. listopadu 2025
Protext ČTKFenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v...

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Ostrava 7. července 2024 (PROTEXT) – Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Skoro 8 let marných vyjednávání. Až v roce 2024 si světoznámý Francouz David Guetta našel ve svém nabitém kalendáři na Beats for Love čas. Čekání se ale vyplatilo, autor hitů jako Titanium, When Love Takes Over nebo Memories nabídl fanouškům fantastickou show plnou světoznámých písní, tance i pyrotechniky. „Byl to skvostný závěr celého festivalu. David Guetta má v repertoáru desítky slavných tracků, které mají na internetu miliardy přehrání. A slyšet naše fanoušky zpívat, to byl skvělý pocit,“ rozplýval se ředitel Beats for Love Kamil Rudolf.

A šéf festivalu zároveň oznámil rekordní návštěvu. „Ve středu dorazilo do areálu 34 tisíc lidí, ve čtvrtek 38, v pátek jsme se přehoupli přes čtyřicetitisícovou hranici. A v sobotu v našem areálu proudilo neuvěřitelných 50 tisíc fanoušků. Je to fantastické,“ dodal Rudolf s tím, že víc lidí se v areálu během Beats for Love během jediného dne nikdy nepohybovalo. Festivalu pomohlo, že pro jubilejní ročník výrazně navýšil kapacitu. A tím pádem mohl prodat i více vstupenek.

Hlavně díky takřka vyprodanému závěrečnému dni padl i celkový divácký rekord z roku 2022. Na Armina van Buurena a další tehdy přišlo 160 tisíc lidí – letos se součet zastavil na čísle 162 tisíc a několika stovkách k tomu. „Je to pro nás skvělá vizitka a ocenění naší práce. Zároveň to ale bereme s pokorou. Ano, radujeme se z krásných 10. narozenin. Odpočineme si, ale velmi brzy začneme chystat 11. ročník,“ řekl Kamil Rudolf, který v čele Beats for Love stojí od roku 2013, kdy se v Dolních Vítkovicích konala první edice.

Větší, bohatší, pestřejší

Letošní ročník provázelo klasické „beatsácké“ počasí. Úvodní hodiny v kapkách deště, postupně ale rostly teploty i počet návštěvníků. Drobný deštík uzavřel i show dalšího headlinera, Švéda Erica Prydze, který v Ostravě vystoupil ve čtvrtek.

Celkem vystoupilo 512 umělců na 18 scénách. Velkých úprav doznala Zion stage věnovaná stylům reggae, jungle a hiphop. Extravagantní pódium totiž zdobila 3D podobizna lví tlamy. A organizátoři představili i řadu dalších novinek. Vznikl takzvaný „molten district“ zasvěcený ohni a světlu, další budou přibývat v následujících letech. „Okolí D&B Forge by Ostrava!!! a Freedom stage jsme červeně nasvítili a vše jsme doplnili ohnivými kulisami. Jsme rádi, že to fanoušky zaujalo. A ozvali se nám i interpreti. Líbilo se jim, že si v tematické zóně můžou více užít davovou energii,“ prohlásil Kamil Rudolf.

Diváky zaujala řada performerů. Ať už tanečníci houpající se nad lidmi na takzvaných tyčích zvaných „sway poles“, nebo průvod v čele s mýtickým drakem. Doprovodný program byl oproti minulým ročníkům násobně bohatší, což se prokázalo i na konferenci Talking Beats. Ta se protáhla oproti loňsku z jednoho na tři dny – své publikum si ale našla vždy.

Zaskvěli se i partneři festivalu. Návštěvníci si díky nim mohli vyzkoušet kyslíkovou terapii, lety vrtulníkem, ochutnat alkoholické i nealkoholické nápoje, slintat po ochutnání celosvětové kuchyně, vyfotit si v areálu vysmáté selfie nebo si koupit festivalové propagační předměty.

Rozvoji Beats for Love pomohl i nový způsob placení, tedy bezhotovostní systém cashless. Ubylo front u stánků s občerstvením a fanoušci naopak měli více času užít si své oblíbené interprety. Pod vysokými pecemi se platilo kartou, mobilem i hodinkami. Částečně ale zůstala i možnost volby – někteří z příchozích si totiž hotovost nabili jednorázovou kartu.

Z pomyslných peněženek odcházely i částky na dobrou věc. Festival totiž skrze svůj projekt Beats for Charity podpoří devítiletou Isabel Kavalovou z Petrovic u Karviné a sedmiměsíčního Doriana Příborského z Havířova. Sbírka, která už vynesla statisíce korun, bude pokračovat až do konce srpna.

Všem fanouškům, umělcům, partnerům i dobrovolníkům vzkazují pořadatelé velké „DĚKUJEME!“ I díky nim se jubilejní 10. ročník Beats for Love zapsal nejen na českou, ale i na celosvětovou festivalovou mapu zlatým písmem. Ten jedenáctý se v Ostravě uskuteční od 2. do 5. 7. 2025.

Kontakt:

Klára Bártová

e-mail: klara@b4l.cz

ČTK Connect ke zprávě vydává přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

Soud: Homosexuální manželství uzavřené v jedné zemi musí být uznáváno v celé unii

Země Evropské unie musejí uznávat manželství stejnopohlavních párů uzavřené v souladu se zákonem v jiné členské zemi, rozhodl dnes Soudní dvůr Evropské unie. Podle soudu Polsko pochybilo, když neuznalo manželství dvou polských občanů uzavřené v Německu s odůvodněním, že polské právo nepovoluje sňatek osob stejného pohlaví. Iniciativa Jsme fér, která prosazuje v ČR manželství pro všechny, verdikt uvítala. Podle ní tak také české úřady budou muset manželské svazky dvou mužů či dvou žen ze zahraničí uznávat jako manželství, ne jen jako partnerství.

Německý ministr varoval, že Rusko bude nebezpečím i po konci války

Rusko bude pro Evropu představovat nebezpečí i v případě, že se podaří dosáhnout dohody na ukončení války na Ukrajině. Na konferenci o zahraniční politice, kterou pořádá nadace Körber-Stiftung, to dnes řekl německý ministr zahraničí Johann Wadephul. Později uvedl, že to, kdy válka na Ukrajině skončí, záleží jen na ruském prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Devět dětí zahynulo při pákistánském útoku v Afghánistánu, Tálibán slíbil odvetu

Nejméně devět dětí a jedna žena zahynuly při nočním útoku pákistánských sil, které bombardovaly dům v afghánské provincii Chóst. Uvedl to dnes mluvčí afghánského vládnoucího hnutí Tálibán Zabíhulláh Mudžáhid. Další čtyři civilisté podle něj utrpěli zranění při pákistánských útocích v provinciích Kunar a Paktika, informovala agentura Reuters. Tálibán podle AFP uvedl, že nezbytným způsobem a v pravý čas na pákistánské údery odpoví, Pákistán se k nim ale nehlásí.

Klimatické změny, nebo boží trest? Íránci se modlí za déšť, jejich zemi pustoší zoufalé sucho

Imámové v mešitách se modlí za déšť, lidé „prosí Boha“ u svatyň a v přírodě, upírajíc zraky k nebesům bez mraků, meteorologové počítají hodiny do okamžiku, kdy by mohl přijít déšť, po němž ale není ani stopy. Titulky médií zmiňují absenci srážek jako událost roku, zatímco vláda mluví o evakuaci Teheránu. Írán sužuje sucho, které se objeví „jednou za století."

USA podmiňují snížení cel na ocel a hliník ústupky EU v digitálních pravidlech

Evropa by měla přehodnotit svůj postoj k americkým technologickým společnostem, pokud chce nižší cla na ocel a hliník. Řekl to americký ministr obchodu Howard Lutnick. Přísná pravidla pro technologické giganty jsou pro USA citlivým tématem stejně jako pro Evropu vysoká cla na ocel a hliník.

Zelenskyj by mohl tento týden jednat s Trumpem ve Washingtonu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by podle ukrajinských médií, odvolávajících se na ukrajinské a americké zdroje obeznámené se situací, už tento týden mohl odcestovat do Washingtonu, aby se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem jednal o upraveném mírovém návrhu. Tyto zprávy se objevily po klíčových rozhovorech v Ženevě.

USA jednají v Abú Zabí s ukrajinskou a ruskou delegací

Náměstek amerického ministra obrany Dan Driscoll v pondělí přijel do Abú Zabí, aby tam jednal se šéfem ukrajinské vojenské rozvědky (HUR) Kyrylem Budanovem a ruskou delegací v rámci snah USA ukončit válku Ruska proti Ukrajině. Rozhovory mezi Driscollem a ruskými zástupci začaly v pondělí večer a mají pokračovat dnes. S odvoláním na nejmenovaného amerického činitele a dvě další osoby obeznámené s jednáním to dnes napsal list Financial Times (FT).

Francouzský průzkum ukazuje, že prezidentské volby vyhraje vůdce krajní pravice Bardella

Francouzská politická scéna se opět otřásá. Nejnovější průzkumy ukazují, že třicetiletý Jordan Bardella je dnes nejsilnějším kandidátem pro prezidentské volby v roce 2027. Podpora šéfa Národního sdružení roste a staví ho do role favorita, která ještě nedávno patřila Marine Le Pen.

Ukrajina a Rusko informují o obětech a raněných po náletech dronů

Nejméně dva lidé přišli o život a několik dalších utrpělo zranění při ruském útoku na Kyjev a okolí, informovaly ukrajinské úřady. Tři lidé byli zabiti apři náletu ukrajinských dronů na Taganrog u Azovského moře. Dalších šest lidí, z toho čtyři v Novorossijsku, zranily ukrajinské drony při útocích v Krasnodarském kraji na jihu evropského Ruska., oznámil gubernátor Veniamin Kondraťjev.

Na COP30 padla shoda na nové klimatické dohodě, ale bez závazků k omezení fosilních paliv

Klimatický summit COP30 skončil dohodou, která posouvá financování pro chudší státy, ale vyhýbá se přímému závazku k ústupu od fosilních paliv. Vyjednávání provázely spory, kritika i obavy, že svět ztrácí šanci na dosažení cíle 1,5 °C.

Brazilský nejvyšší soud odhlasoval, že Bolsonaro po manipulaci s monitorovacím náramkem zůstane ve vězení

Brazilská politická scéna znovu vibruje napětím. Nejvyšší soud v Brasílii potvrdil vazbu bývalého prezidenta Jaira Bolsonara poté, co přiznal, že se pokusil poškodit svůj elektronický náramek. Incident rozvířil emoce mezi jeho stoupenci i odpůrci a znovu otevřel otázku jeho odsouzení za pokus o převrat po prohraných volbách v roce 2022.

Si Ťin-pching v telefonátu s Trumpem řešil připojení Tchaj-wanu

Čínský prezident Si Ťin-pching dnes v telefonátu se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem řešil připojení Tchaj-wanu k Číně a názorové rozdíly v řešení války na Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čínský státní tisk. Oba státníci se sešli naposledy v říjnu v Jižní Koreji, kde řešili příměří v obchodní válce mezi těmito dvěma největšími ekonomikami světa.

KOMENTÁŘ: Trh ve víru paradoxů. Výsledky Nvidie šokovaly, strach z bubliny stejně sílí

Je AI bublina reálná? Nebo jde jen o výmysl, který se šíří hlavami investorů a šéfů firem na Wall Street? Na více než rok nezodpovězenou otázku zareagovala společnost Nvidia, když představila rekordní kvartální výsledky. Jenže investorům to bylo málo a prožili si děsivý týden. Proč?

Erdogan řekl Putinovi, že Turecko přispěje k úsilí o dosažení míru

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan řekl v telefonátu svému ruskému protějšku Vladimirovi Putinovi, že Ankara přispěje k jakémukoliv diplomatickému úsilí o zprostředkování přímého kontaktu mezi Moskvou a Kyjevem i ke snahám o dosažení spravedlivého a trvalého míru. Podle agentury Reuters to dnes uvedla Erdoganova kancelář. Kreml oznámil, že prezidenti telefonicky projednali americký návrh na ukončení rusko-ukrajinské války.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama