menu

23.6 C
Czech
Středa 29. května 2024

EU má připraveno až 6,9 miliardy eur pro Ukrajinu, pomoc ale blokuje Maďarsko

Evropská unie má připravený balíček v hodnotě 6,7 až 6,9 miliardy eur (až přes 170 miliard Kč) na vojenskou pomoc Ukrajině, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Použití peněz ale podle zdrojů ČTK blokuje Maďarsko. Další podpora Ukrajiny je hlavním tématem dnešního jednání unijních ministrů obrany. Borrell doufá, že se ministrům podaří brzy veškeré problémy překonat, aby se pomoc do Kyjeva dostala co nejdříve. "Situace na bojišti je kritická a naše pomoc může být významná," řekl Borrell.

Itálie chce zřídit komisi pro kontrolu financí profesionálních sportovních klubů

Italská vláda dnes schválila zřízení výboru, který bude dohlížet na rozpočty profesionálních sportovních klubů. Cílem je vyřešit finanční problémy v tomto odvětví a zajistit spravedlivou hospodářskou soutěž. Kontrola financování se bude týkat i nejslavnějších fotbalových a basketbalových klubů, píše agentura Reuters.

Fáze, kdy přestanete hledat partnera. Zjistíte, že je takhle dobře. Osvobozující!

Sledujte nás na sítích

Milník v životě lidí ve střední dospělosti, kteří se po rozvodu či rozchodu marně snažili navázat nový vztah. Zjištění, že nemusíme cukrovat ve dvou jako hrdličky za každou cenu. Singl život může být taky fajn!

Reklama

Tenhle moment přichází většinou mezi čtyřicátým a padesátým rokem života. U žen i mužů. Historii milostného života mají. Svého času byli šťastně zadaní. Mysleli si, že to bude navždy. Zamilovanost, euforie, plány. Pak se ale něco pokazilo a dospělo to k rozchodu.

Někomu romance vydržela několik let, jinde se vztah ukázal jako totální šlápnutí vedle hned po pár měsících. Někteří mají ze vztahu děti, někteří ne. Jedno ale měli společné – touhu najít si nového partnera a začít znovu, od nuly.

Jenomže najít podruhé lásku, oboustrannou lásku, se jim i přes veškerou snahu dosud prostě nepodařilo. Nepočítaně pozvání na rande, flirtů i slibných začátků vztahů. Každý záblesk naděje na nový plnohodnotný vztah ale skončil ve slepé uličce.

Metoda pokus-omyl

Vždy se to zezačátku tváří skvěle. Nový objev je sympatický, líbí se nám, zdá se, že má všech 5P. Postupem času, jak se dva víc poznávají, ale vztah narazí na překážky. Není taková, jak jsem si o ní myslel, štěstí kazí její/jeho děti anebo ten druhý z neznámých důvodů prostě ztratí zájem.

Reklama

Několik let to takhle zkoušíte pořád dokola a stále doufáte. Že se ten pravý/pravá najde. Srdíčko vždy zaplesá, když přijde nějaký nový impulz. A pak zklamání. Jak plyne čas, člověka to jednoduše přestane bavit. Zjistí, že tento způsob života ve stylu pokus-omyl je vyčerpávající. Profily na seznamce, trapné momenty při schůzkách naslepo, nucené zdvořilostní konverzace, když už dopředu víte, že tohle není ono…

Že je vlastně mnohem lépe mít svůj klid a pokoj. Věnovat se vlastním zájmům a řídit si chod dne podle sebe. Žádné zpocené ruce z nervozity a následné pocity frustrace. Koupit si angorského králíka, s tím se pomuchlovat, když je smutno, občas pozvat k sobě domů pár přátel a u skleničky se bavit až do rána. Co vám chybí? Řeknete si.

Odhodit stres

Právě tak to má i Aleš K. Mně je 41 a dospěl jsem do stavu, kdy jsem radši sám. Syna mám ve střídavé péči a do dalšího vztahu se za každou cenu nehrnu. Je to lepší než se chytit na lep nějaké ženě, která mě bude jen využívat a na moje zájmy nebude brát žádné ohledy,“ napsal svůj názor v diskuzním fóru, pravda, trochu skepticky.

Foto: Pexels

Podobně to vidí i sedmačtyřicetiletý podnikatel David K. Na balení holek už kašlu. Pokusů bylo víc než dost. Zjistil jsem, že to nikam nevede,“ svěřil se deset let rozvedený otec dospívající dcery. Ještě před nedávnem přitom „vyhlašoval konkurz“ na plavčici k bazénu na zahradě u jeho nově zrekonstruované vily. Ani status dobré partie mu nepřinesl v lásce štěstí.

Už jen kamarádi s výhodami

„Lovení“ vzdala i jednačtyřicetiletá matka samoživitelka, podnikatelka, atraktivní dlouhovláska Petra. Už během těhotenství věděla, že se svým tehdejším přítelem nezůstane. Jen co její syn povyrostl, snažila se seznámit, kde to šlo. Žádný z navázaných vztahů dlouhodobě nevydržel déle než rok. Prorandila sedm let. „Naděje, že najdu vážnou známost, si už nedělám. Ale nevadí. Stačil by mi nějaký šikovný kamarád s výhodami,“ směje se.

Foto: Pexels

Pětačtyřicetiletá Dáša dokonce muže jako takové ve svém životě definitivně zavrhla. „Pro pobavení, proč ne, ale jestli s někým žít, tak už jenom s ženskou,“ říká napůl vážně a napůl s nadsázkou.

Být šťastný singl

A proč ne. Nikde přece není psáno, že štěstí spočívá jen v životě v páru – muž a žena. Všechno má své pro a proti. Důležité je k tomu přistupovat rozumně. Třeba jako to dělá již zmiňovaný pan Aleš.

Stačí se občas účastnit společenských akcí a buď nějaký nový vztah přijde nebo ne. Nechávám to otevřené. Důležité je se s tím nijak nestresovat a nesnažit se za každou cenu někoho najít. To je z vlastní zkušenosti cesta do pekla,“ dodává ke svému příspěvku v diskuzi.

Motto tedy zní: Řídit se nikoli společenskými normami a stereotypy, ale tím, jak to cítíme.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Utrpení není zábava! Kolumbie po dlouhých letech zakázala býčí zápasy

Kolumbie po řadě neúspěšných pokusů prosadila zákaz stále kontroverznějších býčích zápasů. Jedná se o velké vítězství ochránců zvířat a porážku zastánců tradic. Zákon vejde v platnost za tři roky, býčí zápasy tak budou v zemi ilegální od roku 2028. Návrh legislativy ještě čeká na podpis prezidenta a zarytého odpůrce této brutální zábavy Gustava Petra.

Kanibalové loví osamělé turisty. V americkém národním parku beze stopy mizí lidé

Po celá staletí se v souvislosti s americkým Národním parkem Great Smoky Mountains mluví o kanibalech, divokých lidech lovících osamělé turisty. Legenda, nebo děsivá realita? Skutečně tam záhadně zmizelo nejméně pět lidí.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.

U soudu s Trumpem skončily závěrečné řeči, nyní bude jednat porota

U soudu v New Yorku skončily po mnoha hodinách závěrečné řeči v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení pornoherečce Stephanie Cliffordové. Nyní budou podle agentury AP následovat pokyny soudu porotě, která se pak odebere k jednáním za zavřenými dveřmi. Soudce dá porotcům instrukce podle stanice CNN po noční pauze dnes v 10:00 newyorského času (16:00 SELČ).

Haiti je o krok blíže ke stabilní vládě, má nového premiéra

Novým premiérem karibského státu Haiti se stal Garry Conille, regionální ředitel Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF). Jeho jmenování do funkce je klíčovým krokem k rekonstrukci haitské vlády a potlačení chaosu, jenž na ostrově stále panuje.
Reklama

DOPORUČUJEME

Utrpení není zábava! Kolumbie po dlouhých letech zakázala býčí zápasy

Kolumbie po řadě neúspěšných pokusů prosadila zákaz stále kontroverznějších býčích zápasů. Jedná se o velké vítězství ochránců zvířat a porážku zastánců tradic. Zákon vejde v platnost za tři roky, býčí zápasy tak budou v zemi ilegální od roku 2028. Návrh legislativy ještě čeká na podpis prezidenta a zarytého odpůrce této brutální zábavy Gustava Petra.

Kanibalové loví osamělé turisty. V americkém národním parku beze stopy mizí lidé

Po celá staletí se v souvislosti s americkým Národním parkem Great Smoky Mountains mluví o kanibalech, divokých lidech lovících osamělé turisty. Legenda, nebo děsivá realita? Skutečně tam záhadně zmizelo nejméně pět lidí.

Turbulence způsobily zranění dalších dvanácti osob, tentokrát na palubě letadla mířícího do Dublinu

V neděli se letadlo společnosti Qatar Airways letící z katarského Dauhá do irského Dublinu potýkalo s turbulencemi, které podle letištních úřadů způsobily zranění dvanácti osob. K incidentu došlo nad Tureckem a postihlo šest cestujících a šest členů posádky.

Mladší dceři dala všechen majetek. Ta ji pak vystěhovala do nejhorší LDN v kraji

Ty nejbizarnější a často nejsmutnější příběhy píše sám život. Nad zkušeností naší čtenářky zůstává zdravý rozum stát. Dokonale ji vystihuje přísloví – pro dobrotu na žebrotu, láska je slepá a také – hloupost je věčná.

Rusové jezdí na koncertní dovolené, aby viděli své hvězdy

Západní popové hvězdy Rusko převážně bojkotují kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Ruští hudební fanoušci však zřejmě tak zoufale touží vidět své oblíbené umělce, že platí tisíce za "koncertní dovolenou" v zahraničí, napsal deník The Daily Telegraph.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.

U soudu s Trumpem skončily závěrečné řeči, nyní bude jednat porota

U soudu v New Yorku skončily po mnoha hodinách závěrečné řeči v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení pornoherečce Stephanie Cliffordové. Nyní budou podle agentury AP následovat pokyny soudu porotě, která se pak odebere k jednáním za zavřenými dveřmi. Soudce dá porotcům instrukce podle stanice CNN po noční pauze dnes v 10:00 newyorského času (16:00 SELČ).

Haiti je o krok blíže ke stabilní vládě, má nového premiéra

Novým premiérem karibského státu Haiti se stal Garry Conille, regionální ředitel Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF). Jeho jmenování do funkce je klíčovým krokem k rekonstrukci haitské vlády a potlačení chaosu, jenž na ostrově stále panuje.

Jižní Korea obvinila KLDR, že nad její území vyslala balóny s odpadky a výkaly

Jižní Korea dnes obvinila svého severního souseda, že přes společnou hranici vyslal velké množství balónů, které nad jihokorejským územím shazovaly předměty včetně odpadků a výkalů. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž Soul čin komunistické diktatury odsoudil jako nebezpečný.

Obchodní loď v Rudém moři po raketovém útoku nabrala vodu a naklonila se

Obchodní loď plující v Rudém moři u jemenského pobřeží dnes začala nabírat vodu a naklonila se poté, co se stala terčem útoku tří raket. Informovaly tom světové tiskové agentury s odvoláním na britskou agenturu pro námořní bezpečnost Ambrey. Stejné plavidlo následně ohlásilo další škody po novém úderu, uvedla večer britská vojenská služba UKMTO.
Reklama
Reklama