Protext ČTKExyte rozšiřuje výrobní kapacity v České republice

Exyte rozšiřuje výrobní kapacity v České republice

Praha 24. března 2023 (PROTEXT) –

● Nové výrobní haly v Hostomicích a Žatci, kde Exyte nabídne až 200 nových pracovních míst

● Výroba produktů a technologií pro čisté prostory a high-tech zařízení

● Výroba patentovaných technologií pro polovodičový průmysl

Společnost Exyte, která je světovým lídrem v oblasti vývoje, projektování a dodávek high-tech zařízení, rozšiřuje v České republice své výrobní kapacity. Společnost zřizuje nové výrobní haly v Hostomicích u Bíliny a v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Dceřiná společnost Exyte Technology vytvoří v příštích dvou letech až 200 nových kvalifikovaných pracovních míst. Počet zaměstnanců společnosti se tím v České republice zvýší téměř na čtyřnásobek. Investice do této expanze je více než 20 milionů eur.

Vzhledem k tomu, že po produktech a službách společnosti Exyte je velká poptávka a prostory v současném závodě v Krupce u Teplic jsou na hranici své kapacity, otevřela dceřiná společnost Exyte Technology druhý závod v Hostomicích, asi 50 km od německých hranic. V Hostomicích společnost vyrábí produkty pro čistá prostředí. Tyto produkty se používají především v Evropě v halách pro výrobu polovodičových zařízení. Celková plocha je téměř 6.500 m?. Společnost Exyte vytvoří v této nové lokalitě přibližně 70 pracovních míst.

Třetí výrobní závod otevře společnost Exyte také na severozápadě České republiky v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Americká společnost FabTech, která je součástí skupiny Exyte, se do nového výrobního závodu přestěhuje v létě 2023. Na ploše větší než 9.000 m? bude vyrábět patentované strojírenské výrobky pro polovodičový průmysl. Zahájení výroby se očekává na podzim roku 2023. V novém závodě vznikne až 130 nových pracovních míst.

Důvodem vysoké poptávky po výrobcích společnosti Exyte je pokračující výrazný růst investic v polovodičovém průmyslu. Evropská unie chce do roku 2030 zvýšit podíl na celosvětové výrobě čipů na 20%. Investice do výrobců polovodičů budou podle „Evropského aktu o čipech“ finančně podporovány. Několik výrobců už oznámilo, že v evropských zemích založí nové závody nebo rozšíří ty stávající. „Očekává se, že význam Evropy pro světový průmysl čipů poroste. S našimi výrobky ze severních Čech budeme zásobovat klíčové zákazníky z polovodičového průmyslu, kteří v Evropě, a zejména v Německu, budují nejmodernější závody na výrobu čipů,“ říká Dr. Wolfgang Büchele, generální ředitel společnosti Exyte.

Pracovní příležitosti v rychle rostoucím a úspěšném prostředí

Exyte vytváří pracovní příležitosti pro nové zaměstnance ve všech třech závodech – v Hostomicích, Krupce i v Žatci. „Hledáme zejména zaměstnance, kteří mají zájem pracovat v oblasti strojírenství. Přijímáme nové zaměstnance na obsluhu ohraňovacích a CNC strojů a také montážních linek. Jedná se o kvalifikované pozice v zajímavém, rychle se rozvíjejícím a úspěšném prostředí,“ říká Mgr. Lucie Weberová, jednatelka společnosti Exyte Technology v České republice.

Ve stávajícím závodě v Krupce, který je vzdálen přibližně 20 minut jízdy autem od německých hranic, je v současné době zaměstnáno přibližně 70 lidí. Společnost Exyte zde od roku 2018 vyrábí produkty pro čistá prostředí, především různé typy ventilátorových filtračních jednotek a výrobky pro řízené výrobní prostředí, což jsou části klimatizačních systémů a komor z nerezové oceli. Kromě polovodičového průmyslu se tyto produkty používají také ve výrobních závodech pro farmaceutický a biotechnologický průmysl.

O společnosti Exyte

Exyte je globálním lídrem v oblasti plánování, vývoji a dodávce zařízení pro ultra čisté prostory a pro high-tech zařízení. Díky špičkovým znalostem v oboru získaným za více než sto let působení poskytujeme služby klientům na sofistikovaných trzích polovodičů, bateriových článků, léčiv, biotechnologií a datových center. Společnost Exyte nabízí svým zákazníkům po celém světě celou škálu služeb od poradenství až po řízení realizace řešení na klíč s nejvyššími standardy bezpečnosti a kvality. Vytváříme lepší budoucnost tím, že umožňujeme klíčovým průmyslovým odvětvím zvyšovat kvalitu moderního života. V roce 2021 dosáhla společnost Exyte tržeb ve výši 4,9 miliardy eur a zaměstnává přibližně 7400 lidí po celém světě.

Kontakt:

Exyte

René Ziegler

Vice President Corporate Communications & Investor Relations

rene.ziegler@exyte.net

www.exyte.net

Doporučujeme

Vietnam a Japonsko chtějí prohloubit spolupráci v energetickém sektoru

Japonská premiérka Sanae Takaiči při návštěvě Vietnamu přislíbila, že obě asijské země prohloubí bilaterální ekonomickou spolupráci v energetice i pokud jde o kritické nerostné suroviny. Podle agentury Reuters to řekla při setkání s vietnamským protějškem Le Minh Hungem.

Ruské drony v noci zabíjely v Oděse nebo Chersonu

Dva lidé zemřeli v noci na dnešek při ruském útoku na civilní a přístavní infrastrukturu v ukrajinské Oděské oblasti, oznámil dnes ráno velitel regionální vojenské správy Oleh Kiper. V Chersonu ruský dron zasáhl auto, jehož řidič zemřel. Ukrajinská armáda podnikla rozsáhlý dronový nálet na západní regiony Ruska.

Nová klimatická iniciativa chce omezit uhlí, ropu i plyn

Kolumbijská Santa Marta hostila první mezinárodní konferenci zaměřenou přímo na odklon od uhlí, ropy a plynu. Do karibského města přijeli zástupci téměř šedesáti zemí, kteří chtějí urychlit přechod k čistší energetice. Symbolika místa byla silná, protože Kolumbie stále patří mezi vývozce fosilních paliv.

Stažení amerických vojáků z Německa budí obavy v NATO

Spojené státy stáhnou z Německa zhruba pět tisíc vojáků. Pentagon uvedl, že jde o výsledek revize americké vojenské přítomnosti v Evropě. Stahování má být dokončeno během šesti až dvanácti měsíců.

Britská vláda by podle Starmera mohla zakázat některé propalestinské pochody

Britský premiér Keir Starmer uvedl, že vláda by za určitých okolností mohla zakázat propalestinské pochody kvůli "kumulativnímu dopadu", který mají demonstrace na židovskou komunitu, píše agentura Reuters. Děje se tak poté, co byli ve středu v Londýně pobodáni dva Židé.

Trump vtipkoval, ale naznačil invazi na Kubu

Americký prezident Donald Trump naznačil, že po případném dokončení vojenské operace v Íránu by se Spojené státy mohly zaměřit i na Kubu.

Fico a Zelenskyj se pozvali k návštěvám, v pondělí se setkají v Jerevanu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes telefonicky pozval slovenského premiéra Roberta Fica do Kyjeva, Fico zase Zelenského do Bratislavy. Zelenskyj o tom informoval na síti X s tím, že Fico slíbil podporu Ukrajině na její cestě do Evropské unie a že je připraven předat Kyjevu slovenské zkušenosti.

USA schválily prodej zbraní spojencům na Blízkém východě za 8,6 mld. USD

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa obešla schválení Kongresem a povolila prodej zbraní v celkové hodnotě 8,6 miliard dolarů (přibližně 179 miliard Kč) svým spojencům na Blízkém východě včetně Izraele, Kataru, Kuvajtu a Spojených arabských emirátů (SAE). Uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters, která se odvolává na americké ministerstvo zahraničí.

Trump podle zdroje odmítl návrh otevřít Hormuz před jednáním o jaderném programu

Íránský návrh, který odmítá americký prezident Donald Trump, počítá s tím, že by byl otevřen klíčový Hormuzský průliv a skončila by americká blokáda íránských přístavů, zatímco jednání o íránském jaderném programu by byla ponechána na později. Podle agentury Reuters to dnes uvedl vysoce postavený íránský činitel. Ačkoliv mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem aktuálně panuje příměří, rozhovory o ukončení války, která začala 28. února, byly zatím neúspěšné.

Ruské útoky proti Ukrajině si vyžádaly další mrtvé a raněné i materiální škody

Úřady v různých částech Ukrajiny po další vlně ruských útoků hlásí oběti na životech, raněné i materiální škody. Ruské drony v noci na dnešek a ráno udeřily v Chersonu, Charkově a Oděské oblasti, uvádí média.

Přítomnost vojáků USA v Německu je v zájmu Berlína i Washingtonu, řekl Pistorius

Přítomnost amerických vojáků v Evropě, a zejména v Německu, je v německém a americkém zájmu, prohlásil dnes německý ministr obrany Boris Pistorius. Reagoval tak na informaci, že Spojené státy plánují v příštích šesti až 12 měsících snížit počet svých vojáků na německém území o 5000 z nynějších 39.000. Podle Pistoriuse není americké rozhodnutí nečekané a dalo se předvídat.

Válečný zločinec Ratko Mladić žádá o propuštění. Umírá, tvrdí jeho právníci

Právníci bývalého bosenskosrbského velitele Ratko Mladiće požádali soud OSN o jeho propuštění z vězení v Haagu. Žádost odůvodňují vážným zdravotním stavem a tvrzením, že se blíží konec jeho života.

Spirit Airlines ukončily provoz

Americké nízkonákladové aerolinky Spirit Airlines končí. Dopravce oznámil okamžité ukončení provozu a zrušení všech letů poté, co se mu nepodařilo získat federální pomoc ve výši 500 milionů dolarů. Firma, která dlouhé roky lákala cestující hlavně na velmi levné letenky, se potýkala s finančními problémy už delší dobu.

Záchranný tým vypustil do Severního moře velrybu, vyproštěnou z mělčiny

Velrybu vyproštěnou z mělčiny na severu Německa dnes dopoledne záchranný tým vypustil z nákladního člunu do Severního moře, informuje agentura DPA. Konvoj lodí, jehož součástí je i tento člun, se nacházel asi 70 kilometrů od dánského města Skagen v průlivu Skagerrak.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama