Protext ČTKExact Systems: Dvacetileté jubileum společnosti oslavili největší akvizicí v její historii

Exact Systems: Dvacetileté jubileum společnosti oslavili největší akvizicí v její historii

Praha 8. února 2024 (PROTEXT) – Společnost Exact Systems koupila donedávna jednu z konkurenčních firem QSR24h Group. Dvacet let na trhu v oblasti řešení kontroly kvality tak koncem ledna korunovala největší akvizicí ve své historii, a nadále si upevňuje aktivity v regionu střední a východní Evropy. Exact Systems působí ve 13-ti zemích Evropy, včetně Slovenska a České republiky a v Asii.

Společnost QSR24h Group byla založena v roce 2005. Do jejího portfolia patří služby třídění a oprav, rezidentní a inženýrské služby, audit a 3D měření. Je známá svojí excelentní kontrolou kvality dodávanou nejznámějším světovým výrobcem OEM (Volkswagen, Audi, Škoda), zatímco Exact Systems se zaměřuje především na služby pro zákazníky Tier 1 (například Lear, Faurecia, ZF a další).

Posílení pozic na špičce

Akvizice umožňuje společnosti Exact Systems komplementární přístup k českému, slovenskému, maďarskému a polskému trhu. „Jsem rád, že skupina Exact Systems se stává největším hráčem na slovenském trhu, posiluje své vedoucí postavení v České republice a přibližuje se pozici třetí největší společnosti v Maďarsku, kde nabízí jedinečné služby a řešení bývalým, současným i budoucím zákazníkům,“ konstatuje Radovan Meleš, generální ředitel Exact Systems na Slovensku a v České republice.

Spojení sil je začátkem společného úsilí k úspěchu v oblasti outsourcingu kontroly kvality pro automobilový průmysl. Teprve nedávno (září 2023) vstoupila společnost na francouzský trh prostřednictvím spolupráce s firmou SNECI (formou Joint Venture).

„Očekáváme skvělou kombinaci na kulturní úrovni, protože obě organizace jsou velmi podobně řízeny a strukturovány. Také na obchodní úrovni očekáváme synergii, která našim manažerům umožní růst díky přijímání nových výzev. Naším cílem je stát se významnou silou na trhu kontroly kvality v automobilovém průmyslu ve střední a východní Evropě i mimo ni,“ řekl Pawel Gos, generální ředitel skupiny Exact Systems.

Dvě desetiletí růstu a profesionálních služeb 

Společnost Exact Systems byla založena 30. ledna 2004 v Polsku a je předním poskytovatelem řešení kontroly kvality, tj. selekce, oprava a třídění částí, komponentů a finálních produktů pro zejména pro automobilový průmysl. Zákazníky společnosti jsou hlavně poskytovatelé a dodavatelé pro automobilový průmysl a výrobce aut. Mezi její klienty patří i podniky, které se účastní velkovýroby elektroniky, domácích spotřebičů a kosmetiky. „Máme za sebou 20 let rozvoje, prosperity a budování dobrých vztahů. Čeká nás ještě mnoho výzev, které budoucnost přinese. Ať už jsou to připravované změny uvnitř naší společnosti, ale také na národní a mezinárodní průmyslové scéně. Věříme, že i v budoucnosti budeme neustále udávat směr standardů kvality. Protože kvalitě je prvořadá,“ dodává Radovan Meleš.

www.exactsystems.cz

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Tisíce lidí protestují v Jihoafrické republice proti migrantům

V několika jihoafrických městech vyšly do ulic tisíce lidí požadujících odchod nelegálních migrantů. Úřady nasadily mimořádná bezpečnostní opatření, protože panovaly obavy z násilností a útoků na cizince.

Města hledají nové způsoby, jak ochránit obyvatele před extrémním horkem

Extrémní vedra se stávají běžnou součástí života ve stále větší části světa. Klimatická změna zvyšuje jejich četnost, intenzitu i délku trvání a nejcitelněji dopadají na města. Ta proto zavádějí varovné systémy, rozšiřují zeleň, upravují veřejný prostor a hledají další cesty, jak ochránit obyvatele před rostoucími teplotami.

Gudas se vrací na Floridu a pokračuje v NHL

Radko Gudas má velmi blízko k pokračování své dlouhé kariéry v NHL. Anaheim přenechal práva na zkušeného českého obránce Floridě, která s ním podle očekávání uzavře novou smlouvu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Výbuch bomby v Monaku těžce zranil dva lidi, pachatel je na útěku

V centru Monaka vybuchla v pondělí večer podomácku vyrobená bomba, která vážně zranila ukrajinského oligarchu Vadyma Jermolajeva a jeho manželku. Podle francouzských médií byl při explozi lehce poraněn také jejich třináctiletý syn. Policie ve středomořském knížectví i ve Francii po útočníkovi pátrá. Podle posledních informací monackého ministra Christophea Mirmanda se však zdá, že již opustil území obou zemí. Francouzská i ukrajinská média se shodují, že za útokem pravděpodobně stojí organizovaný zločin. Policie případ nevyšetřuje jako terorismus.

Podezřelý z šestinásobné vraždy v Německu je muž tureckého původu. Zabíjel zřejmě kvůli sporu o dceru

Německá policie zveřejnila další informace o pondělní střelbě v zařízení pro péči o mládež ve městě Stade na severu země. Útok si vyžádal šest mrtvých, všichni byli zaměstnanci centra. Z útoku je podezřelý 45letý muž tureckého původu, narozený v Německu, který žil v Hannoveru.

Hormuzský průliv zůstal otevřený i přes víkendovou eskalaci

Doprava v Hormuzském průlivu se obnovuje bez ohledu na víkendové údery mezi USA a Íránem. Tato klíčová vodní trasa pro export ropy zůstává otevřená, shodují se dvě monitorovací společnosti.

Aligátoři na Floridě za týden napadli tři lidi, jedna žena zraněním podlehla

Aligátoři na Floridě v sérii útoků za jeden týden napadli tři lidi, jedna žena zraněním podlehla. Ke dvěma z incidentů došlo v rozmezí 24 hodin. Napadení aligátorem zůstává poměrně vzácné, vyplývá z dat Floridské komise pro ochranu ryb a divoké zvěře (FWC). Stát zaznamenává průměrně osm nevyprovokovaných pokousání ročně, uvádí komise, jež se ve státě zabývá stížnostmi na konkrétní aligátory, kteří by mohli představovat hrozbu pro lidi, domácí mazlíčky či majetek. Florida je podle odhadů domovem 1,3 milionu aligátorů. Informují o tom stanice CNN a ABC News.

Čínský miliardář v USA odsouzen k 30 letům vězení za podvody

Americký soud poslal na 30 let do vězení čínského miliardáře Kuo Wen-kueje. Kdysi jeden z nejbohatších čínských podnikatelů uprchl ze své vlasti po obvinění ze znásilnění, únosu a korupce. V USA se prezentoval jako kritik čínského komunistického režimu a na politické aktivity od svých příznivců vybral přes miliardu dolarů. Těmito prostředky financoval svůj luxusní životní styl.

Klimatická krize zdražuje pojištění a přináší nové riziko pro ekonomiku

Rostoucí počet extrémních výkyvů počasí začíná měnit fungování pojišťoven, bank i celé ekonomiky. Odborníci upozorňují, že dražší nebo hůře dostupné pojištění už nepředstavuje problém jen pro majitele domů a firem. Dopady se postupně přelévají také do investic, úvěrů a hospodářského růstu. Stále častěji proto zaznívají výzvy, aby vedle soukromého sektoru převzaly větší roli i vlády.

Rusko a Ukrajina informují o mrtvých a raněných po vzájemných útocích

Nejméně dva mrtvé si vyžádaly útoky ukrajinských dronů v Rusku, v Belgorodské oblasti a v Jegorjevsku u Moskvy, kde zahynulo půlroční dítě, uvedly dnes ruské úřady. V Dnipru na jihovýchodě Ukrajiny stoupl počet obětí pondělního ruského útoku z šesti na sedm poté, co dnes ráno v nemocnici podlehl zraněním 59letý muž, oznámil náčelník oblastní správy Oleksandr Hanža. Ruské útoky na Charkov a okolí si během uplynulého dne vyžádaly čtyři životy a 24 raněných, včetně dvou dětí, informoval náčelník regionální správy Oleh Syněhubov.

Německo po penaltách končí na mistrovství světa, Paraguay slaví velký postup

Německo se po dvanácti letech vrátilo do vyřazovací fáze mistrovství světa, jenže jeho cesta skončila hned v prvním kole play off. Po remíze 1:1 rozhodl penaltový rozstřel, ve kterém uspěla Paraguay poměrem 4:3. Jeden z favoritů turnaje tak odjíždí domů, zatímco jihoamerický tým čeká osmifinále proti vítězi souboje Francie se Švédskem.

Europoslanci tvrdí, že jim bylo znemožněno provést důkladnou inspekci italského zadržovacího centra pro migranty v Albánii

Delegace poslanců Evropského parlamentu tvrdí, že při návštěvě italského detenčního centra pro migranty v Albánii narazila na překážky a nemohla zařízení důkladně zkontrolovat. Spor přichází v době, kdy se Evropská unie posouvá k tvrdší migrační politice a zvažuje širší využití zařízení mimo své území.

Brazílie po obratu vyřadila Japonsko a jde do osmifinále

Brazílie vydřela postup do osmifinále mistrovství světa až v samotném závěru. Japonsko dlouho drželo překvapivé vedení a sahalo po historickém úspěchu, jenže favorit po změně stran přidal, vyrovnal a v nastaveném čase rozhodl o výhře 2:1. Hrdinou se stal Gabriel Martinelli.

Koubek skončil u české reprezentace

Po neúspěšném mistrovství světa končí Miroslav Koubek na lavičce české fotbalové reprezentace. Přestože ještě krátce po návratu ze šampionátu počítal s pokračováním, po pondělním jednání s předsedou FAČR Davidem Trundou nabídl svou funkci k dispozici. Svaz jeho rozhodnutí přijal a začne hledat nového reprezentačního trenéra.

Dobrovolníci nasbírali 11 milionů vzácných semen pro obnovu skotských lesů

Obnova původních lesů na západě Skotska získala výraznou podporu. Přibližně stovka dobrovolníků během několika let ručně nasbírala přes 11 milionů vzácných semen domácích dřevin. Díky tomu vzniknou miliony nových stromů, které pomohou obnovit ohrožené lesy i jedinečný atlantský deštný prales.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama