Protext ČTKEnterprise Investors podpoří dynamický růst společnosti Sescom

Enterprise Investors podpoří dynamický růst společnosti Sescom

Praha/Varšava 20. května 2024 (PROTEXT) – Fond Enterprise Investors Fund IX (EIF IX) podepsal dohodu o odkoupení většinového podílu ve společnosti Sescom, která poskytuje služby facility managementu pro sektor moderního maloobchodu. Společnost Sescom je nesporným lídrem na polském trhu a úspěšně posiluje svoji pozici v západní Evropě, kde působí ve 27 zemích. Mezi její zákazníky patří takové uznávané značky jako Douglas, Rossmann a Mango.

  • Plánovanou investicí ve výši 24,7 milionu eur získá fond většinový podíl ve společnosti Sescom poté, co současní většinoví akcionáři mimo jiné dokončí vytěsnění menšinových akcionářů;
  • Záměrem fondu, který jedná po dohodě se zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Sescom Sławomirem Halbrytem, je urychlit dynamický růst společnosti prostřednictvím zahraniční expanze. Za tímto účelem poskytne EI společnosti Sescom další kapitál a plánuje její stažení z burzy;
  • Transakce podléhá schválení antimonopolního úřadu.

Společnost Sescom založil v roce 2008 Sławomir Halbryt, který sehrál klíčovou roli v jejím dosavadním úspěchu – od získání prvního klienta až po zformulování jasného byznys plánu založeného na technologických řešeních a specializaci na maloobchodní sektor. Společnost je lídrem na polském trhu v odvětví facility managementu, výrazně posiluje svoji pozici v Německu a Rakousku a – od akvizice britského konkurenta v roce 2023 – dynamicky expanduje i v Británii.

Vysoká kvalita služeb společnosti Sescom je založená na efektivním řízení, profesionálním know-how a úspěšné integraci zkušeností a technologií. Díky tomu její portfolio klientů zahrnuje téměř 100 uznávaných značek a její technické týmy obsluhují více než 40.000 prodejen v celé Evropě. Efektivitu managementu potvrzují dobré finanční výsledky za poslední finanční rok, kdy její tržby dosáhly 54 milionů eur.

„Společnost Sescom nás zaujala tím, že působí na atraktivním trhu, který vyžaduje kombinaci špičkových technických znalostí, zkušeností a mobility. Udělal na nás dojem zejména systematický růst zákaznické základny společnosti Sescom, kterou tvoří evropští lídři ve svých segmentech vyžadující nejvyšší standardy služeb. To vše nám v kombinaci s úspěšnou akvizicí ve Velké Británii umožňuje plánovat další dynamickou expanzi společnosti,“ řekl partner Enterprise Investors Sebastian Król, který je zodpovědný za tuto investici, a dodal: „Provozní efektivita je jedním z klíčových faktorů, na které se při výběru našich investic zaměřujeme. Jsme přesvědčení, že Sławomir Halbryt a jeho tým vybudovali velmi efektivní byznys model, který se osvědčil na domácí i mezinárodní úrovni.“

Zakladatel a generální ředitel společnosti Sławomir Halbryt uvedl: „Jednou z našich priorit je šikovně spojit výhody velkého mezinárodního hráče s pružností a agilitou malé společnosti. Tento přístup nám umožňuje zachovat si střízlivý pohled a flexibilitu při tvorbě naší nabídky a zároveň využívat příležitostí, které se na trhu naskytnou. My i tým Enterprise Investors předpokládáme, že organický rozvoj společnosti Sescom povede k rychlému růstu hodnoty a že další konsolidace trhu tento proces urychlí.“

Enterprise Investors jsou jednou z největších společností spravujících fondy private equity ve střední a východní Evropě. Od svého vzniku v roce 1990 společnost vytvořila deset fondů. Fondy Enterprise Investors dosud investovaly 2,3 mld. eur do 156 společností a prodaly 139 společností.

 

Zdroj: AC&C Public Relations

 

 

Doporučujeme

Devět lidí zabil ukrajinský útok na autobus, uvedl činitel dosazený Ruskem

Ukrajinský útok na autobus v Luhanské oblasti zabil devět lidí, další zranil, uvedl dnes šéf správy Ruskem okupovaného ukrajinského regionu Leonid Pasečnik na platformě Telegram. Úder podle něj zasáhl linkový autobus, ve kterém cestovalo 15 lidí. Pasečnik nezmiňuje typ zbraně, kterou Ukrajina podle něj při útoku použila. Kyjev se k těmto obviněním nevyjádřil.

Peskov potvrdil návštěvu Ratcliffa v Moskvě, podle Trumpa by z ní mohlo něco být

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov listu The Washington Post potvrdil úterní návštěvu šéfa americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Johna Ratcliffa v Moskvě. Šlo podle něj o kontakty mezi zpravodajskými službami. Blíže to neupřesnil. S ruským prezidentem Vladimirem Putinem se Ratcliffe nesešel, řekl Peskov agentuře Interfax. Americký prezident Donald Trump v diskusním pořadu The Glenn Beck Program bez dalších podrobností řekl, že by z Ratcliffovy návštěvy v Moskvě mohlo něco vzejít.

Češi jsou opatrnější. Důvěra spotřebitelů v ekonomiku v srpnu výrazně klesla

Čeští spotřebitelé hodnotí ekonomickou situaci opatrněji než před měsícem. Zhoršila se jejich očekávání ohledně vývoje domácí ekonomiky i vlastní finanční situace a méně domácností plánuje v příštím roce větší výdaje.

Francouzský soud uznal rakovinu u letušky jako nemoc z povolání

Francouzský soud v Bayonne poprvé uznal kosmické záření jako jeden z faktorů, které přispěly ke vzniku rakoviny prsu u dlouholeté letušky. Rozhodnutí může otevřít cestu k podobným žádostem dalších členů palubního personálu.

Meta se dohodla na mimosoudním urovnání sporu o závislosti dětí na sítích

Americká technologická společnost Meta Platforms se dohodla, že zaplatí téměř 17 miliard dolarů (asi 351 miliard Kč) za mimosoudní urovnání sporu o závislosti dětí na sociálních sítích a provede významné změny pro jejich používání mladistvými. Téměř tři desítky států USA firmu vinily z toho, že sítě Facebook a Instagram vědomě navrhla tak, aby u dětí vyvolávaly závislost, a zatajovala tyto dopady před veřejností. Firmu také viní z neoprávněného shromažďování a využívání osobních údajů dětí používajících její platformy. Informovaly o tom dnes tiskové agentury s odvoláním na soudní dokumenty.

Zelenskyj udělil vysoké ukrajinské vyznamenání Elonu Muskovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj udělil jedno z nejvyšších státních vyznamenání majiteli společnosti SpaceX Elonu Muskovi, oznámila dnes média s odvoláním na prezidentův výnos.

Blesková povodeň a sesuv půdy v Nepálu a Tibetu si vyžádaly desítky obětí

Nejméně 17 lidí zemřelo při přívalových povodních a sesuvu půdy na hranici Nepálu a Tibetu, uvedla stanice BBC s odvoláním na nepálskou policii. Nepálská správa cestovního ruchu zároveň eviduje 384 pohřešovaných cestovatelů, z nichž 291 jsou cizinci. Záchranné práce pokračují, uvedla agentura Reuters.

Ceny ropy klesly. Investoři s nadějí sledují íránsko-ománská jednání

Ceny ropy ve středu klesly o více než dva dolary za barel na dvoutýdenní minimum. Důvodem jsou pokračující jednání mezi Íránem a Ománem, která oživila naděje, že by Hormuzský průliv mohl být znovu otevřen bez omezení, která ovlivňují dodávky ropy, zemního plynu a dalších komodit na Blízkém východě.

Bitcoin se po třech měsících vrátil nad 80 tisíc dolarů

Bitcoin v úterý krátce překonal hranici 80 tisíc dolarů, na kterou se nedostal od května. Růst podpořil návrat peněz do spotových burzovně obchodovaných fondů i lepší nálada mezi investory.

Zaměstnanec letiště ve Frankfurtu zemřel na „letištní malárii“

V Německu na malárii zemřel zaměstnanec letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, jehož nakazil komár, který se do země dostal v letadle. Informují o tom dnes server hessenschau.de a agentura DPA.

Angola má až pětkrát více rašelinišť, než se dosud odhadovalo

Rozsáhlé rašeliniště v centrální Angole je mnohem větší, než naznačovaly dosavadní odhady. Mokřady zadržují uhlík, regulují průtok významných afrických řek a pomáhají udržovat zásoby vody pro miliony lidí.

KOMENTÁŘ: Chcete po AI zázračné tipy na akcie? Vědecké studie ukazují smutnou pravdu

Lidé implementují AI do každodenních aktivit a investování není výjimkou. Investoři věří, že jim umělá inteligence díky přístupu k ohromnému množství dat předá zaručené tipy na skryté akciové klenoty. Krátká praxe ale ukazuje, že vydělávání na trzích díky AI snazší není.

Útoky dronů zabíjely v Rusku i na Ukrajině, hořel také obří sklad

Nejméně dva lidé přišli o život při ruském útoku na Černihiv na severu Ukrajiny, oznámily dnes místní úřady. O dvou obětech útoku ukrajinského dronu informoval gubernátor ruské Lipecké oblasti. Ukrajinské drony znovu napadly a zapálily sklad největšího ruského internetového prodejce Wildberries v Tambovské oblasti. Útok potvrdila společnost.

Putin přitvrzuje: Stát nově může převzít jakoukoli soukromou firmu

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který dá vládě pravomoc dočasně převzít správu a kontrolu nad kritickou infrastrukturou, kterou soukromí vlastníci dostatečně nechrání před ukrajinskými dronovými útoky a jinými hrozbami.

Velitel kurdských Syrských demokratických sil oznámil jejich rozpuštění

Velitel kurdských Syrských demokratických sil (SDF) Mazlúm Abdí dnes oznámil jejich rozpuštění a plné začlenění do státních institucí. Učinil tak v televizním projevu vysílaném z prezidentského paláce v Damašku. Podle agentury AFP jde o naplnění dohody s prozatímním prezidentem Sýrie Ahmadem Šarou, který usiluje o sjednocení země. Zvláštní vyslanec USA pro Sýrii Tom Barrack označil rozhodnutí za "naprosto historické".
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama