-0.5 C
Czech
Pátek 6. března 2026
Protext ČTKEnergie pro SNEC 2024: Shanghai Electric vstupuje do aliance s klíčovými hráči...

Energie pro SNEC 2024: Shanghai Electric vstupuje do aliance s klíčovými hráči odvětví a představuje inovace v oblasti solární energie, skladování energie a vodíku

Šanghaj 19. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) byla středem pozornosti na veletrhu SNEC PV Power Expo 2024, kde představila své nejnovější úspěchy v oblasti solárních řešení, skladování energie a vodíkových řešení. Na třídenní akci, která začala 13. června, podepsaly dvě dceřiné společnosti Shanghai Electric, konkrétně Hency Solar a Shanghai Electric Gotion, strategické dohody o spolupráci a zajistily si zakázky od 14 klíčových hráčů odvětví, k nimž patří společnosti PRANA, Tmall Energy B.V. a NSR GmbH. Ve spolupráci s nimi hodlá Shanghai Electric urychlit zavádění nejmodernějších technologií obnovitelných zdrojů energie a podpořit globální přechod k udržitelné budoucnosti.

Hybridní systémy zaujaly jakožto slibná nová energetická řešení pro strategické partnery společnosti Shanghai Electric. Společnost Hency Solar na veletrhu uzavřela partnerství se společnostmi China Energy Construction Group Jiangsu Power Design Institute a Jiangsu Pengzhi Power. V projektech jde o rozvoj 400MW a 150MW projektů obnovitelných zdrojů energie integrovaných s větrnou energií, solární energií a akvakulturou s cílem vybudovat inovativní, ekologickou energetickou infrastrukturu, která podpoří hospodářský růst a zároveň sníží uhlíkovou stopu.

Pod mottem „Chytrý sluneční svit, zelená budoucnost“ předvedla skupina Shanghai Electric Power Station Group řadu inovací a své průlomové inovace v oblasti solární energie, solárně-termické energie, skladování více druhů energie, vodíkové energie a distribuovaného řízení energie určeného pro dekarbonizaci.

Mezi produkty, které na akci přilákaly pozornost, patří:

Solární řešení řady Intellectual a Edgeless: Inteligentní solární moduly řady Intellectual jsou propojeny s výkonovými elektronickými zařízeními, která nabízejí optimalizaci výkonu MPPT, monitorování, bezpečnostní vypnutí a řízení napětí, což zajišťuje větší bezpečnost, spolehlivost, optimalizaci v reálném čase a zjednodušenou údržbu. Řada Edgeless má jedinečnou konstrukci, která díky gravitaci a dešti umožňuje samočištění od prachu a sněhu v rozsahu 360 stupňů. Konstrukce certifikovaná společností TÜV SÜD přináší zvýšení roční výroby energie o 2 až 6 %, což je výrazně více než u obdobných výrobků na trhu.

• Inovace společnosti Shanghai Electric Gotion v oblasti skladování energie: Společnost představila svůj nejnovější 215kWh kapalinou chlazený komerční a průmyslový systém a 5MWh lithium-iontový kapalinou chlazený systém z řady Elite Cool, který obsahuje 314Ah bateriové články s pokročilými protipožárními mechanismy, jež optimalizují efektivitu investic, využití prostoru a bezpečnost. Systém UNIQUE-ONE (U200), jenž byl navržen pro provoz v síti i mimo ni, je vybaven jednořadou konstrukcí, která je kompaktnější než běžné dvouřadé výrobky.

Nový alkalický elektrolyzér řady Z a testovací platforma: Tento systém, který získal certifikaci od institutu TÜV Rheinland, dosáhl významného výkonnostního skoku s proudovou hustotou přesahující 10 000 A/m2 a minimální spotřebou stejnosměrného proudu 3,8 kWh/Nm3 H2. Aby platforma splnila různé testovací požadavky, je navržena tak, aby umožňovala testování klíčových materiálů a základních komponent elektrolyzéru, pilotní testy a testy v plném rozsahu, které mohou dosáhnout výkonu 2 000 Nm3/h u alkalických elektrolyzérů a 300Nm3/h u elektrolyzérů s protonovou výměnnou membránou.

Další informace naleznete na https://www.shanghai-electric.com/group_en/.

Video – https://mma.prnewswire.com/media/2441372/Shanghai_Electric.mp4 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric_logo.jpg 

KONTAKT: Jin Shen, +86(21)33261246, Email: shenjin@shanghai-electric.com

 

Reklama

Doporučujeme

Americká ministryně vnitřní bezpečnosti Noem ve funkci skončí, oznámil Trump

Americká ministryně vnitřní bezpečnosti Kristi Noemová k 31. březnu ve funkci skončí, oznámil dnes na své sociální síti Truth Social prezident Donald Trump. Novým ministrem vnitřní bezpečnosti by se podle něj měl stát republikánský senátor z Oklahomy Markwayne Mullin.

Arakčí věří, že Írán dokáže odrazit možnou pozemní invazi. Jednání s USA odmítl

Íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí dnes v rozhovoru s televizí NBC uvedl, že jeho země je připravena na možnou americkou pozemní invazi. Spojené státy společně s Izraelem začaly v sobotu ostřelovat cíle v Íránu, na což Teherán odpověděl raketovými útoky i na země, které se náletů přímo nezúčastnily, ale na jejichž území jsou americké základny použité k útokům. Arakčí odmítl jednání s USA a prohlásil, že Írán v konfliktu nepožádal o příměří.

Zelenskyj: Provoz ropovodu Družba by se mohl obnovit za měsíc a půl

Ropovod Družba by mohl být technicky připraven k obnovení provozu za měsíc a půl. Podle agentury Reuters to dnes uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dodávky ruské ropy tímto ropovodem do Maďarska a na Slovensko se zastavily koncem ledna, kdy potrubí podle Kyjeva vážně poškodil požár způsobený ruským útokem. Budapešť a Bratislava ale Zelenského viní, že obnovení provozu ropovodu úmyslně odkládá z politických důvodů. Kyjev argumentuje tím, že oprava ropovodu je časově náročná.

Trump uvedl, že chce být zapojen do výběru příštího íránského lídra

Americký prezident Donald Trump uvedl, že musí být osobně zapojen do výběru dalšího íránského lídra, přičemž odkázal na příklad Venezuely. Zároveň označil za nepřijatelnou volbu syna zabitého nejvyššího vůdce ajatolláha Alího Chameneího. Šéf Bílého domu to řekl v osmiminutovém telefonickém rozhovoru se zpravodajským serverem Axios. Chameneí byl zabit v sobotu na začátku izraelsko-amerických útoků na Írán.

Bývalý princ Andrew se vzdává další královské rezidence

Bývalý princ Andrew přichází o další královskou nemovitost. Po odchodu z Royal Lodge nyní končí i jeho dlouholetý nájem historické chaty East Lodge nedaleko Windsoru. Celá situace přichází v době, kdy se kolem někdejšího člena královské rodiny znovu rozvířily otázky ohledně jeho financí i minulosti.

Pumpaři zvedli ceny rychleji než jim zdražila ropa

Ceny pohonných hmot v Česku v posledních dnech vyskočily výrazně rychleji než obvykle. Benzín i nafta zdražily během týdne o víc než dvě koruny za litr, zatímco část čerpacích stanic ještě prodávala zásoby nakoupené za starší ceny.

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 200 válečných zajatcích

Rusko a Ukrajina si vyměnily dalších 200 válečných zajatců na každé straně, informovalo dnes podle státní agentury TASS ministerstvo obrany v Moskvě. Kyjev se zatím nevyjádřil. Poradce ruského prezidenta Vladimir Medinskij na telegramu uvedl, že Moskva si Kyjevem dnes a v pátek vymění celkem 500 zajatců na každé straně v rámci dohody, které dosáhly válčící strany v Ženevě.

Na Antarktidě bude více pršet. Jak to ledový kontinent změní?

V Antarktidě byste deštník nepotřebovali. S průměrem pouhých 16 milimetrů srážek ročně se bavíme o zamrzlé poušti. To se však může změnit. Globální oteplování mění podmínky na ledovém kontinentu. Podle nové studie zde bude více pršet, což ohrozí zdejší ekosystémy.

Katarské letectvo sestřelilo dva íránské bombardéry

Íránské strategické bombardéry se v prvních hodinách války nacházely dvě minuty od největší americké vojenské základny na Blízkém východě a od katarského zařízení na zpracování zemního plynu. Nepřátelské letouny sestřelilo do moře katarské letectvo.

Babiš: Do Ammánu míří letadlo pro české občany, další let odletí do Maskatu

Do jordánského Ammánu nyní míří letadlo Smartwings, aby odtamtud dopravilo domů české občany. Na cestě do Prahy je také pravidelný let společnosti Emirates z Dubaje do Prahy. Ve Sněmovně to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Zdůraznil také, že repatriační lety pro občany z míst ohrožených konfliktem s Íránem jsou zdarma. Mluvčí ministerstva zahraničí Adam Čörgő dnes dopoledne ČTK řekl, že větší armádní airbus s kapacitou přes 90 míst je na cestě z ománského Maskatu do Prahy. Menší speciál odletěl do Ománu dnes v 10:00.

Dron vypuštěný z Íránu zasáhl letiště v ázerbájdžánském Nachičevanu

Dron vypuštěný z Íránu zasáhl letiště v ázerbájdžánské exklávě Nachičevan, uvedlo dnes ázerbájdžánské ministerstvo zahraničí. V prohlášení informovalo také o dvou zraněných a dopadu jiného bezpilotního letounu u budovy školy. Baku incident odsoudilo a předvolalo si íránského diplomata. Ázerbájdžánské ministerstvo obrany ve svém vyjádření uvedlo, že takové útoky neponechá bez odpovědi. Teherán se zatím nevyjádřil.

Amazon zrušil pracovní místa v divizi robotiky

Americký gigant Amazon propustil nespecifikované množství zaměstnanců ve své robotické divizi. Jde o další kolo škrtání provozních nákladů, tedy trendu, který se nezastavil od konce pandemie v roce 2022. Společnost také oznámila ukončení některých experimentálních projektů.

Izrael zahájil novou vlnu úderů proti íránskému režimu v Teheránu

Izraelské letectvo dnes ráno zahájilo novou rozsáhlou vlnu vzdušných úderů proti infrastruktuře íránského režimu v hlavním městě Teheránu, oznámila podle tiskových agentur izraelská armáda. Další podrobnosti k útokům nesdělila. Íránská státní média krátce nato uvedla, že svědci hlásí několik výbuchů v Teheránu a také ve městě Karadž, které leží 20 kilometrů západně od metropole.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama