Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Elon Musk uvedl v rámci televizní show, že trpí Aspergerovým syndromem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V americké komediální show Saturday Night Live (SNL) překvapil diváky miliardář Elon Musk. Odhalil, že má Aspergerův syndrom. Je to patrně poprvé, co o tom Musk hovořil veřejně. Informuje o tom BBC.

  Aspergerův syndrom patří mezi poruchy autistického spektra. Lidé, kteří jím trpí, interpretují prostředí kolem sebe odlišně od ostatních a mohou mít problémy s komunikací. Mnoho lidí s tímto syndromem má ale intenzivní a vysoce zaměřené zájmy a někteří je směřují k úspěšné kariéře.

  Spoluzakladatel automobilky Tesla se patrně poprvé veřejně přiznal k tomu, že Aspergerovým syndromem trpí. Musk to uvedl v rámci svého monologu v americké televizní show SNL, kde byl hostujícím moderátorem.

  Moderovat Saturday Night Live je skvělé, a to myslím vážně. Někdy, když něco řeknu, musím dodat, že to myslím vážně,“ uvedl Musk a sdělil, že je mu říkáno, že mluví monotónně. „Dnes večer vlastně píši historii jako první člověk s Aspergerovým syndromem, který hostil SNL,“ dodal na začátku show, což vyvolalo potlesk lidí ve studiu.

  Někteří lidé na sociálních sítích ale poukázali na to, že komik Dan Aykroyd, který veřejně hovořil o svých zkušenostech s Tourettovým a Aspergerovým syndromem, se v SNL objevil.

  Musk vtipkoval také o tom, jaký vliv to má na jeho sociální sítě, či o jméně svého prvního dítěte X Æ A-12. V minulosti čelil kritice a dokonce i právním hrozbám kvůli svým tweetům.

  Podívejte, vím, že někdy říkám nebo zveřejním divné věci, ale takhle funguje můj mozek,“ řekl a dodal, že každému, koho urazil, by chtěl jen říct, že znovu objevil elektromobily a bude posílat lidi na Mars.

  V rámci programu pak ještě hovořil o SpaceX a kryptoměně Dogecoin. Ta počátkem letošního roku poskočila v hodnotě o 50 % poté, co ji Musk nazval „kryptoměnou lidí“. Po jeho vystoupení ovšem hodnota kryptoměny poklesla.

  Musk se také často chlubí, že Tesla neutrácí miliardy za reklamu tak, jak to dělají zavedené automobilky. Jak uvádí agentura Reuters, nemusí, dokud má přístup k platformám jako Twitter nebo k Saturday Night Live.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS