MagazínEllen DeGeneres se vyjádřila ke kontroverznímu konci svého pořadu

Ellen DeGeneres se vyjádřila ke kontroverznímu konci svého pořadu

Ellen DeGeneres veřejně reagovala na kontroverze ohledně ukončení své populární talk show, které bylo vyvoláno obviněními z toxického pracovního prostředí. Bývalá moderátorka se během čtvrtečního zahajovacího večera svého nového turné Ellen’s Last Stand … Up v losangeleském klubu Largo zavtipkovala o tom, že byla „vyhozena ze showbyznysu“ za to, že byla „zlá“.

Obvinění, o nichž poprvé informoval server Buzzfeed News v červenci 2020, vycházela z četných rozhovorů se zaměstnanci, kteří tvrdili, že se v The Ellen DeGeneres Show setkali s rasismem, sexuálním zneužíváním a zastrašováním ze strany výkonných producentů. Zpráva vykreslila ostrý kontrast k mantře DeGeneres „buďte hodní“. Zaměstnanci vyjadřovali obavy z možných postihů a odvetných opatření, pokud by si vzali zdravotní dovolenou nebo podali stížnosti.

Vyšetřování vyústilo v propuštění tří vrcholových producentů a omluvu DeGeneres v přímém přenosu. Přestože tvrdila, že o nevhodném chování nevěděla, přiznala své výsadní postavení a moc. „Přebírám odpovědnost za to, co se v mém pořadu děje,“ prohlásila. Skandál způsobil ukončení devatenáctiletého vysílání pořadu v květnu 2022.

Na pódiu v hotelu Largo se 66letá komička pozastavila nad tím, že se stala „nejnenáviděnější osobou v Americe“, a vyjádřila lítost nad tím, jak skandál zastínil její televizní odkaz. „Dívka ‚buďte hodní‘ nebyla hodná,“ řekla DeGeneres. „Stala se ze mě jednorozměrná postava, která rozdávala věci a tančila po schodech.“

Během otázek a odpovědí po skončení vystoupení DeGeneres prozradila, že během skandálu pro ni bylo obtížné „tančit“, a popsala toto období jako „zalehnutí“ a to, že se podruhé ve své kariéře stala „personou non grata“ – poprvé to bylo v roce 1997, kdy se veřejně přihlásila ke své homosexualitě, připomíná Guardian.

DeGeneres vyjádřila své zklamání ze způsobu, jakým skončila její show. „Mám tu show tak ráda a prostě jsem nenáviděla, že mě lidé naposledy viděli právě takto,“ uvedla. Poznamenala také, že se s tím, co se stalo, vyrovnala a nyní opět „tančí“.

Na otázku, zda by se chtěla pomstít těm, kteří jí ublížili, DeGeneres odpověděla: „Nevím, kdo mi ublížil. Ani nevím, kdo ti lidé jsou, takže se nemohu mstít, ale opravdu nelpím na věcech. To prostě nejsem já.“

Od konce svého pořadu se DeGeneres z velké části drží mimo pozornost veřejnosti, s výjimkou dokumentu Discovery Channel z roku 2023 Saving the Gorillas: Ellen’s Next Adventure a některých aktivit na sociálních sítích. Ellen’s Last Stand … Up Tour znamená její velký návrat na komediální scénu, přičemž na podzim by měl být natočen speciál pro Netflix.

Doporučujeme

Binance může přijít o povolení v Evropské unii

Největší kryptoburza světa Binance může od příštího měsíce přijít o možnost obsluhovat klienty v Evropské unii. Důvodem má být očekávané odmítnutí její žádosti o licenci podle nových evropských pravidel MiCA. Osud zákazníků Binance v unijních zemích tak zůstává nejistý.

KOMENTÁŘ: SpaceX zažívá silný první týden na burze. Legendární investor ale před jejími akciemi varuje

Ačkoli od burzovního debutu vesmírné společnosti SpaceX uplynulo jen pár dní, už teď doručila svým akcionářům výkonnost, na kterou leckterá firma potřebuje celý rok. Legendární investor Michael Burry, který předpověděl pád hypotečního trhu v USA v roce 2008, ale před investicí do SpaceX varuje.

Vietnamská policie rozbila síť obchodující s kradenými kočkami

Na 40 koček se vrátilo majitelům poté, co vietnamská policie rozbila gang zlodějů a obchodníků s těmito domácími zvířaty, která byla nabízena na maso. Informovala o tom podle agentury AFP místní pobočka organizace na ochranu zvířat Humane World for Animals. Policie našla dohromady více než 400 živých a 80 mrtvých koček, které byly uloženy u ledu, stojí v policejním věstníku.

Aljašské ledovce reagují na oteplování rychleji, než se čekalo

Aljašské ledovce reagují na růst teplot citlivěji, než se dosud předpokládalo. Každý stupeň Celsia navíc prodlouží letní období tání přibližně o tři týdny. Výrazný dopad mají i krátkodobé vlny veder, které urychlují úbytek ochranné sněhové pokrývky a odkrývají led mnohem dříve než obvykle.

Ukrajina hlásí čtyři mrtvé po ruských útocích na Slovjansk a Záporoží

Čtyři lidé zahynuli po ruských útocích na východoukrajinská města Slovjansk a Záporoží. Informovaly o tom místní úřady s tím, že další lidé utrpěli zranění. O raněných v pohraničních regionech na západě Ruska v důsledku ukrajinských útoků informovaly i ruské úřady.

Po uzavření mírové dohody Hormuzem proplouvá minimum lodí

Lodě po oznámení rámcové mírové dohody mezi USA a Íránem pomalu proplouvají Hormuzským průlivem. Návrat k dopravě na předválečnou úroveň však bude trvat minimálně dva měsíce a roli v něm bude hrát psychologický faktor. Pokud vše půjde tak, jak má, v následujících týdnech uvidíme prudký pokles cen ropy. Dohodu nicméně ohrožuje konflikt Izraele s libanonským hnutím Hizballáh.

Jennifer Lopez promluvila o rozvodu s Benem Affleckem

Jennifer Lopez se vrátila k rozvodu s Benem Affleckem a popsala ho jako zlom, který ji donutil zastavit se. Zpěvačka a herečka přiznala, že po konci manželství začala víc přemýšlet nad vlastními rozhodnutími. Místo hledání viníků podle svých slov potřebovala nejdřív pochopit sama sebe.

Izrael několikrát zaútočil na jih Libanonu i přes dohodu mezi USA a Íránem

Izrael dnes ráno několikrát zaútočil na jih Libanonu, uvedla agentura AFP s odvoláním na libanonskou agenturu NNA. Stalo se tak podle ní navzdory nedělní dohodě mezi Spojenými státy a Íránem, která má být zásadním krokem k ukončení války v Íránu. Teherán po jejím oznámení opakovaně zdůrazňuje, že její součástí musí být i ukončení bojů v Libanonu.

Macron se Zelenským řešil, jak se vypořádat s Trumpem. Zachytila je kamera

Kamera na summitu G7 ve francouzském Évian-les-Bains podle serveru Politico zachytila hovor ukrajinského a francouzského prezidenta Volodymyra Zelenského a Emmanuela Macrona. Probírali spolu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ukazuje to, jak vřelý vztah panuje mezi těmito hlavami státu a jak se evropští lídři snaží najít společný postup vůči šéfovi Bílého domu, především v otázce Ukrajiny. Obávají se, že po skončení války s Íránem se Trump opět vloží do debaty o Ukrajině, a naruší tak dosavadní strategii tlaku na Rusko a podpory Kyjeva.

Manuel vyhrála Zlatou tretru a znovu posunula svůj osobní rekord

Lurdes Gloria Manuel potvrdila skvělou formu a na Zlaté tretře v Ostravě ovládla závod na 400 metrů. Česká reprezentantka zaběhla čas 49,74 sekundy, čímž si o tři setiny vylepšila osobní maximum. Mítink přinesl také světové maximum Noaha Lylese na 150 metrů a český rekord Jakuba Dudychy na kilometru.

Lídři G7 se shodli na posílení sankcí proti Rusku a navýšení podpory Ukrajiny

Čelní představitelé ekonomicky vyspělých zemí G7 se na summitu ve Francii shodli na posílení sankcí proti Rusku a navýšení vojenské podpory Ukrajiny, která se už pátým rokem brání rozsáhlé ruské vojenské agresi. Vyplývá to ze společného prohlášení lídrů Spojených států, Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska a Kanady, které bylo zveřejněno v noci na dnešek.

SpaceX po vstupu na burzu kupuje Anysphere

SpaceX oznámila akvizici společnosti Anysphere, která stojí za populárním nástrojem Cursor pro programování s pomocí umělé inteligence. Hodnota transakce dosahuje 60 miliard dolarů. Firma Elona Muska tím posiluje své ambice na trhu podnikových nástrojů s umělou inteligencí.

FBI zmařila údajný útok na UFC u Bílého domu

Americká FBI oznámila, že zmařila plánovaný útok na nedělní akci UFC v areálu Bílého domu. Turnaj se konal na jižním trávníku sídla prezidenta Donalda Trumpa jako součást oslav 250. výročí Spojených států. V souvislosti s případem skončilo ve vazbě několik podezřelých.

Nově objevená houba ničí invazní mech a dává naději britské přírodě

Vědci ve Velké Británii objevili dosud neznámou houbu, která napadá invazní mech známý jako heath-star moss. Ten se v britské krajině rychle šíří už několik desetiletí a vytlačuje původní druhy mechů. Nový objev vzbuzuje naději, že si příroda dokáže s vetřelcem poradit sama, bez nákladných zásahů člověka.

Oteplování zasahuje ty nejmenší z nás. Studie popsala jeho znepokojivý vliv na děti

Každý stupeň oteplení způsobeného lidskou činností zvyšuje riziko podvýživy u milionů dětí. Vyplývá to z nové studie, která analyzovala data z 34 afrických zemí za období 16 let. Podle výzkumníků vede zvýšení průměrné teploty o jeden stupeň Celsia k nárůstu výskytu zakrnělého růstu dětí o 3,45 procenta.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama