7.4 C
Czech
Sobota 2. března 2024

Společnost Reddit investovala přebytečné peněžní rezervy do Bitcoinu a Etherea

Společnost Reddit uvedla, že investovala část své přebytečné hotovosti do Bitcoinů (BTC) a Etheru (ETH). Tím se vedle společností jako MicroStrategy Michaela Saylora a Tesla Elona Muska stala jednou z mála společností, které přímo nakoupily digitální aktiva.

Ukrajinci hlásí sestřelení dalších tří ruských bombardérů Su-34 v jediném dni

Ukrajinské letectvo hlásí sestřelení tří dalších ruských stíhacích bombardérů Suchoj Su-34. Všechny tři stroje vojáci podle velitele vzdušných sil Mykoly Oleščuka sestřelili dnes na východě Ukrajiny. Od začátku měsíce tak ukrajinské ozbrojené síly zničily už 13 ruských vojenských letadel, napsal server Ukrajinska pravda. Moskva se k tvrzení Kyjeva nevyjádřila.

Ekologické kryptoměny – 2 nejslibnější projekty k investici v roce 2024

Sledujte nás na sítích

Bitcoin je první, největší, ale především energeticky nejnáročnější kryptoměna na světě. Její síť ročně spotřebuje 143,5 TWh elektřiny, což je téměř tolik jako celá republika.Vysoká energetická náročnost staví BTC a celý trh s kryptoměnami pod palbu médií a ekologicky smýšlejících lidí, proto jsou v poslední době ekologické kryptoměny stále populárnější. 

Dostávají se do popředí, protože nabízejí investorům nejen šanci na zisk, ale také možnost podpořit udržitelnou iniciativu. V odvětví kryptoměn je řada projektů, které chtějí svými případy použití reagovat na globální varování ohledně klimatických změn s různou úspěšností. Prozatím však nedošlo k mainstreamovějšímu přijetí těchto iniciativ. Mezi nejnovější projekty, které se pokouší tento nesnadný úkol řešit, patří Bitcoin Minetrix a eTukTuk.

Bitcoin Minetrix – nejlepší mince pro snížení energie při těžbě bitcoinu

Bitcoin Minetrix si získává stále větší pozornost kryptokomunity. Tento inovativní ICO projekt si klade za cíl učinit těžbu bitcoinů (BTC) dostupnější a nákladově efektivnější pro drobné  investory prostřednictvím decentralizované cloudové těžby, která je jakousi „ekologickou” alternativou k tradiční těžbě této kryptoměny. Společnost bude těžit bitcoiny jménem investorů a rozděluje zisky prostřednitvím smart kontraktu podle jejich původních investic.

Foto: Inzerce

Projekt již vyvolal značný rozruch a během několika týdnů získal téměř 10 milionů dolarů v předprodejní kampani. Blíží se tak rychle svému ambicióznímu cíli 33 milionů dolarů. Jednou z klíčových výhod Bitcoin Minetrix je možnost vydělávat bitcoiny stakováním tokenů BTCMTX. Jedná se o mnohem jednodušší a efektivnější řešení než tradiční metody těžby BTC, které vyžadují nákup drahého a velmi hlučného zařízení, které generuje značné množství tepla, přičemž má negativní dopad na životní prostředí.

S Bitcoin Minetrix budou moci investoři začít těžit bitcoiny s investicí od pouhých 10 USD a bez potřeby specializovaných znalostí. Ekosystém projektu by měl být mnohem bezpečnější než stávající metody cloud miningu, což vyplývá z decentralizace a tokenizace procesu. Navíc mají uživatelé plnou kontrolu nad svými aktivy. Platforma k tomu účelu nabídne také přehledný řídicí panel jako mobilní aplikaci, která vám umožní sledovat vaše těžební operace v rámci dnů, týdnů i měsíců.

Foto: Inzerce

Staking umožňuje nejen těžbu BTC, ale také poskytuje pasivní příjem na základě ročního výnosu (APY) ve formě tokenů BTCMTX. Aktuální APY činí 68 % a k dnešnímu dni bylo uzamčeno již více než 615 milionů BTCMTX. K předprodeji je k dispozici 2,8 miliardy coinů z celkové zásoby 4 miliard. 12,5 % jde na odměny za staking a zbylých 17,5 % je určených pro potřeby společnosti.

V cloudu lze těžit bitcoiny šetrně

Klíčovým prvkem je zde funkce „stake-to-mine“, která má být aktivována po skončení fundraisingové kampaně. V praxi to bude vypadat tak, že investoři, kteří uzamknou své tokeny BTCMTX do stakingového poolu, budou těžit z ročního procentuálního výnosu, a navíc získají další neobchodovatelné tokeny ERC20 nazvané těžební kredity. Tyto tokeny lze následně spálit a tím vyměnit za sloty pro cloudovou těžbu BTC. Celý proces bude probíhat na ekologicky šetrném blockchainu Ethereum.

Tato inovativní funkce nejen podporuje decentralizaci bitcoinové sítě, ale také otevírá potenciální zdroj příjmů pro širokou základnu uživatelů. Bitcoin Minetrix by se mohl etablovat jakou vedoucí hráč ve vývoji těžby bitcoinů tím, že vytváří přístup k těžbě pro širší publikum a zároveň přispívá ke zdraví a decentralizaci celé bitcoinové sítě. Influenceři jako Jacob Bury a No Bs Crypto proto předpovídají po spuštění velký úspěch.

Projekt Bitcoin Minetrix také vyniká tím, že nemá problémy prezentovat své aktivity transparentním způsobem. Důkazem toho je úspěšný audit provedený společností Coinsult, která se zabývá bezpečností blockchainu. Na oficiálním webu projektu naleznete podrobné informace o výroku auditora a také odkaz na Whitepaper, kde najdete podrobné informace.

eTukTuk –  udržitelné řešení pro dopravu s 10x potenciálem

Trh s kryptoměnami je v tuto chvíli přeplněný a toto tvrzení rozhodně není přehnané. Nejde o počet projektů, které vycházejí téměř každý den, ale o skutečnost, že většina z nich jsou duplikáty hrstky projektů, které se dokázaly prosadit. Je to škoda, protože blockchain a kryptoměny mají obrovský potenciál nad rámec jejich současných případů použití, jak dokazují projekty typu eTukTuk. Po pěti letech vývoje tento velmi očekávaný zelený kryptoměnový projekt konečně vstoupil na trh a začal předprodejem tokenů TUK. Pokud je prvotní úspěch kampaně nějakým náznakem, projekt by se mohl etablovat jako významný hráč, který transformuje sektor veřejné dopravy v rozvojových zemích. Předprodej umožňuje prvním investorům získat expozici v projektu za výrazně sníženou cenu 0,026 USD.

Foto: Inzerce

eTukTuk je projektem, který dokazuje, že blockchain může přinést změnu tam, kde je to důležité. Projekt zdůrazňuje efektivitu a transparentnost, kterou technologie Web3 nabízí při řízení globální spolupráce s ekologickými cíli. eTukTuk se zaměřuje na sektor elektrických vozidel (EV). Ale spíše než širší přístup zvoli řešení skutečných problémů v konkrétních oblastech. Zaměřuje se na veřejný sektor EV v rozvojových zemích a jeho cílem je omezit používání tuk tuků, které jsou známy vysokými emisemi uhlíku. 

Projekt bude zpočátku zahájen na Srí Lance a v Singapuru, ale během několika příštích let rozšíří svou infrastrukturu do dalších rozvojových zemí. Tým usilovně pracuje na komplexním a ekologicky šetrném e-mobility ekosystému, který zahrnuje nejen eTukTuk EV, ale také dobíjecí infrastrukturu s obnovitelnými zdroji energie a tokenizovaný platební systém. Zaměření eTukTuk na rozvojové země mu umožňuje mít pozitivní dopad na komunity, které často nesou hlavní tíhu městského znečištění. Nejenže je zaměření projektu v souladu s širšími environmentálními cíli, ale také přispívá k ekonomickým výhodám všech stran zapojených do sítě. 

Foto: Inzerce

Jednou z nejdůležitějších součástí ekosystému eTukTuk jsou místní partneři, kteří ve svých regionech spravují udržitelné dobíjecí sítě, za což dostávají podíl z poplatků, které platí řidiči EV. Řidiči tak budou moci těžit z nižších nákladů na provoz svých tuk tuků a jejich údržbu. Třetí složkou jsou power stakeři, kteří zajišťují bezpečnost sítě stakingem tokenů TUK na BNB Smart Chainu a na oplátku dostávají za svojí účast atraktivní kompenzaci. Aktuální APY činí 325 %.

Inteligentní infrastruktura s podporou blockchainu poháněného AI

Trh s elektrickými vozidly (EV) a jejich nabíjecí infrastruktura je v centru globálního posunu směrem k udržitelnější budoucnosti bez emisí. Navzdory působivému pokroku v tomto ohledu stále existují problémy, které je nutné vyřešit, zejména v oblasti dobíjecí infrastruktury. Počet nabíjecích stanic totiž zůstává s rostoucím počtem elektrických vozidel nedostatečný. Například v USA je poměr EV na jednu dobíjecí stanici 24. Trh s nabíjecími stanicemi pro EV zároveň otevírá významné příležitosti k růstu. Stojí za zmínku, že zejména Asie a Tichomoří tomuto trhu výrazně dominuje.

Jedním z nejpoužívanějších dopravních prostředků v rozvojových zemích je legendární tříkolka tuk tuk. Je překvapivé, že toto malé mrštné vozítko vypouští více emisí než běžný automobil, čímž výrazně přispívají ke globálnímu znečištění ovzduší. eTukTuk si klade za cíl změnit situaci tím, že v regionu představí své vlastní tříkolové elektrické vozidlo a síť nabíjecích stanic, přičemž prototypy by měly být odhaleny po předprodeji během první fáze vývoje. Pro pohodlnou zkušenost projekt vytvoří aplikaci, která usnadní nejen platbu tokeny TUK za nabíjení nebo jízdu tímto taxi, ale také integruje AI. S využitím této technologie budou mít řidiči přehled o technickém stavu vozidla, nejbližších dobíjecích stanicích, dopravních zácpách a dalších důležitých aspektech inteligentní infrastruktury.

Připravovanou funkcí je hra Play2Earn připomínající Crazy Taxi, která uživatelům umožní nabírat a vysazovat cestující v provozu na Srí Lance, přičemž musí zajistit, aby jejich eTukTuky zůstaly provozuschopné. Hráči mají samozřejmě možnost získat tokeny TUK prostřednictvím této vzrušující aktivity, což dodává projektu další rozměr.

Závěr

Detailní pohled na tyto dvě slibné ekologické kryptoměny ilustruje významný přínos technologie blockchain k ochraně životního prostředí a dlouhodobým plánům udržitelného rozvoje. Změna klimatu a znečištění ovzduší se stávají palčivým problémem po celém světě a potenciální trhy pro tyto dva projekty jsou proto obrovské. 

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rusové na pohřbu Navalného byli dojatí, ale ne odevzdaní, řekl český diplomat

Na dnešním pohřbu ruského opozičníka Alexeje Navalného panovala atmosféra smutku, dojetí, přítomní lidé ale nebyli odevzdaní, řekl ČTK současný vedoucí českého velvyslanectví v Moskvě Jiří Čistecký. Ten se pohřbu na Borisovském hřbitově na jihovýchodním okraji ruské metropole zúčastnil spolu s několika málo dalšími představiteli zastupitelských úřadů. Podle Čisteckého rozsah bezpečnostních opatření kolem hřbitova potvrzuje, že ruský režim má strach z vlastních občanů.

Navalnyj byl pochován v Moskvě, uvedli jeho spolupracovníci

Významný kritik Kremlu a ruský opozičník Alexej Navalnyj byl dnes pochován na Borisovském hřbitově v Moskvě. Na telegramu to uvedl politikův spolupracovník Ivan Ždanov, který v příspěvku opět obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina, že Navalného zabil.

Elon Musk podal žalobu na OpenAI a generálního ředitele Sama Altmana

Elon Musk, multimiliardář a zakladatel společností Tesla a SpaceX, podal žalobu na společnost OpenAI, která se zabývá umělou inteligencí. V žalobě se uvádí, že společnost upřednostnila zisk před svým původním posláním vyvíjet umělou inteligenci pro veřejné blaho. Musk, který OpenAI spoluzaložil, žaluje také generálního ředitele společnosti Sama Altmana a obviňuje ho z porušení smlouvy, protože nedodržel závazek společnosti pečlivě rozvíjet umělou inteligenci a zpřístupnit tuto technologii široké veřejnosti.

Millie Bobby Brown prozradila, jak ji Jake Bongiovi žádal o ruku. Prsten málem hned ztratila

Millie Bobby Brown se ve čtvrtek svěřila, jak ji partner Jake Bongiovi požádal o ruku během potápění. Dvacetiletá herečka, která je zasnoubená se synem Jona Bon Joviho od loňského dubna, poutavý příběh odvyprávěla ve čtvrteční epizodě talk show Jimmyho Fallona.

Indická ekonomika raketově roste, nezastavila ji pandemie ani klimatické změny

Indický hrubý domácí produkt (HDP) loňské čtvrté čtvrtletí meziročně vzrostl o 8,4 procenta a mezičtvrtletně o 10,1 procenta. Uvedl to statistický úřad tamní vlády. Tyto výsledky překvapily analytiky, jsou totiž nejlepší za posledních šest kvartálů. Indie dospěla ve světovou ekonomickou velmoc.

DOPORUČUJEME

Masážní kámen Gua Sha: jak ho správně používat?

Masáž obličeje je stále považována za nejúčinnější a nejspolehlivější způsob, jak zpomalit proces stárnutí. Dnes si řekneme více o technice, která byla známá před...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rusové na pohřbu Navalného byli dojatí, ale ne odevzdaní, řekl český diplomat

Na dnešním pohřbu ruského opozičníka Alexeje Navalného panovala atmosféra smutku, dojetí, přítomní lidé ale nebyli odevzdaní, řekl ČTK současný vedoucí českého velvyslanectví v Moskvě Jiří Čistecký. Ten se pohřbu na Borisovském hřbitově na jihovýchodním okraji ruské metropole zúčastnil spolu s několika málo dalšími představiteli zastupitelských úřadů. Podle Čisteckého rozsah bezpečnostních opatření kolem hřbitova potvrzuje, že ruský režim má strach z vlastních občanů.

Navalnyj byl pochován v Moskvě, uvedli jeho spolupracovníci

Významný kritik Kremlu a ruský opozičník Alexej Navalnyj byl dnes pochován na Borisovském hřbitově v Moskvě. Na telegramu to uvedl politikův spolupracovník Ivan Ždanov, který v příspěvku opět obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina, že Navalného zabil.

Elon Musk podal žalobu na OpenAI a generálního ředitele Sama Altmana

Elon Musk, multimiliardář a zakladatel společností Tesla a SpaceX, podal žalobu na společnost OpenAI, která se zabývá umělou inteligencí. V žalobě se uvádí, že společnost upřednostnila zisk před svým původním posláním vyvíjet umělou inteligenci pro veřejné blaho. Musk, který OpenAI spoluzaložil, žaluje také generálního ředitele společnosti Sama Altmana a obviňuje ho z porušení smlouvy, protože nedodržel závazek společnosti pečlivě rozvíjet umělou inteligenci a zpřístupnit tuto technologii široké veřejnosti.

Millie Bobby Brown prozradila, jak ji Jake Bongiovi žádal o ruku. Prsten málem hned ztratila

Millie Bobby Brown se ve čtvrtek svěřila, jak ji partner Jake Bongiovi požádal o ruku během potápění. Dvacetiletá herečka, která je zasnoubená se synem Jona Bon Joviho od loňského dubna, poutavý příběh odvyprávěla ve čtvrteční epizodě talk show Jimmyho Fallona.

Indická ekonomika raketově roste, nezastavila ji pandemie ani klimatické změny

Indický hrubý domácí produkt (HDP) loňské čtvrté čtvrtletí meziročně vzrostl o 8,4 procenta a mezičtvrtletně o 10,1 procenta. Uvedl to statistický úřad tamní vlády. Tyto výsledky překvapily analytiky, jsou totiž nejlepší za posledních šest kvartálů. Indie dospěla ve světovou ekonomickou velmoc.

Střelec, údajně voják bundeswehru, zabil na severu Německa čtyři lidi

Střelec, kterým byl podle médií pravděpodobně voják bundeswehru, zabil v obcích Scheessel a Bothel na severozápadě Německa čtyři lidi, včetně jednoho dítěte. Podezřelý se vzdal úřadům, informovaly dnes státní zastupitelství v dolnosaském Verdenu a místní policie ve společném prohlášení.

Biden i Trump navštívili hranici s Mexikem a navzájem se obvinili z migrační krize

Americký prezident Joe Biden a jeho soupeř v listopadových volbách Donald Trump ve čtvrtek dorazili na americko-mexickou hranici. Jejich návštěvy se pozoruhodně podobaly. Oba se přitom vzájemně obvinili z nefunkčního imigračního systému a tvrdili, že právě oni jsou schopni tento problém, který rezonuje americkou společností, vyřešit.

Policisté postavili ohrazení u kostela, kde má být rozloučení s Navalným

Ruští policisté postavili ohrazení na cestě od stanice moskevského metra ke kostelu, kde se má dnes konat poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným, který v únoru zemřel ve vězení. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino už také přijíždějí vozy pro přepravu zatčených, píše server Mediazona.