Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Důvody, proč navštívit Egypt alespoň jednou v životě

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Egypt je známý starověkými poklady a bohatou historií. Cestovatelům však nabízí mnohem více. Proč ho alespoň jednou v životě navštívit?

  Od surrealistických vod a pláží se zlatým pískem po pozoruhodnou architekturu a přírodní terapie je Egypt hoden vašeho seznamu plánovaných destinací. Zde jsou některé z hlavních důvodů, proč by měla být vaším příštím cílem právě tato země.

  Je to jedna z nejstarších starověkých civilizací na světě

  Starověký Egypt je jednou z nejzajímavějších a nejstarších civilizací na světě. Velké pyramidy v Gíze, jediný přežívající starověký zázrak, spolu se staroegyptskými sochami a hrobkami nadále upoutávají pozornost špičkových archeologů a samozřejmě i celého světa. Dodnes se stále objevují pozůstatky staroegyptské civilizace.

  Má nejdelší řeku na světě

  Nil, který je považován za nejdelší řeku na světě, je dlouhý asi 6 695 km a vlévá se do Středozemního moře. Po jeho délce můžete navštívit řadu atrakcí. Nejznámější jsou Luxor a Asuán.

  Půjdete po stopách Mojžíše

  Mount Sinai, také známý jako Jabal Al Tor nebo Mount Moses, je považován za svaté místo a je navštěvován poutníky všech hlavních náboženství – islámu, křesťanství a judaismu. Zde prorok Mojžíš přijal přikázání od Boha. Nachází se na krásném Sinajském poloostrově, kde si můžete také užít skvělou pěší turistiku či horolezectví.

  Ráj pod vlnami

  Rudé moře je bezpochyby nejlepším místem k potápění v Egyptě. Nabízí rozmanitá místa pro nezapomenutelný zážitek mezi barevnými korály a desítkami druhů ryb. Pro potápěče je zde spousta dobrodružství: vraky, podmořské korálové útesy, drifty, vrcholy, či ponory blízko břehu.

  Nádherné pláže

  Egyptské pláže jsou splněným snem. Od přírodních bazénů a křišťálově modrých vod, po stabilní pláže a místa na surfování si je nesmíte nechat ujít.

  Je to hotspot pro šampiony vodních sportů

  Dahab, Safaga, Hurghada, Ras Sudr a El Gouna patří k nejlepším destinacím pro kitesurfing a windsurfing v Egyptě. V těchto místech trénují šampioni z celého světa díky perfektnímu počasí a stabilním, bezpečným vodám. Nejste šampion? Najdete tu spoustu profesionálních škol vodních sportů.

  Počasí je skvělé po celý rok

  Hlavní sezóna v Egyptě nikdy nekončí. Léto je ideální čas na koupání a potápění, zatímco zima je nejlepší čas na návštěvu historických pouštních lokalit.

  Nejlepší pouštní safari

  Velká část země je poušť, což z ní činí ideální místo pro nový druh dobrodružství. Nejlepší způsob, jak objevit region, je výlet na safari. Přespěte v poušti, aby váš zážitek byl úplný.

  Sen pro milovníky architektury a umění

  Káhira má jedny z nejlepších islámských staveb a umění na Zemi. Navštivte mešity, které stojí již 1200 let, například mešitu Ibn Tulun, mešitu Muhammada Aliho, mešitu-Madrassa sultána Hassana a další. Tyto mešity jsou ideální příležitostí pro milovníky architektury, umění a historie, aby nasáli nějakou kulturu.

  Egyptská kuchyně je vynikající

  Egyptské jídlo bylo ovlivněno sousedními zeměmi na Blízkém východě, díky čemuž vznikly pokrmy plné chuti. Nejen, že je vynikající, ale jídlo v Egyptě formuje národní kulturu. Egypťané se v době štěstí, nouze a boje obracejí k jídlu.

  Egyptské terapeutické vody a písky

  Léčebná turistika je v Egyptě dlouhodobě oblíbená. Zdejší horké prameny jsou proslulé tím, že pomáhají léčit nemoci dýchacích cest, ledviny, kosti a kožní problémy.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  trhy v Indii

  Je libo tržiště plné knih, nebo raději blešák? Navštivte trhy v Indii

  Cesta do jakékoliv země na světě by měla zahrnovat i návštěvu tržiště. Tam se potkáte s místními, ochutnáte lokální jídlo a nasajete tu pravou atmosféru. V Indii to platí dvojnásob. Které trhy nevynechat?
  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama