-3.6 C
Czech
Úterý 13. ledna 2026
e-SportsDubu opouští Dota 2 soupisku TSM

Dubu opouští Dota 2 soupisku TSM

Po neúspěchu na The International 2022 dochází ke změnám v sestavě dalšího dlouholetého týmu Dota 2, ačkoli právě o tomto severoamerickém týmu si mnozí fanoušci mysleli, že by mohl změny přežít.

TSM se oficiálně rozloučilo s podpůrným hráčem DuBu, což je první změna na soupisce bývalého týmu Undying od ledna loňského roku, kdy se pětice hráčů poprvé spojila na začátku Dota Pro Circuit 2021.

Smutný konec jedné éry

DuBu, Moonmeander, SabeRLight-, Bryle a Timado se společně stali třetím pilířem NA Dota scény. Neustále se pohybovali na okraji bojů o titul, než na TI10 zaujali silným vystoupením ve skupinové fázi. Tento impuls je přenesl do DPC 2022. Tam byli podepsáni jako vůbec první tým TSM v Dota 2 a po část sezóny se stali nejlepším týmem NA.

Po téměř vítězství na prvním majoru sezóny se však tým mírně potýkal s problémy. Na druhý major se tým neprobojoval. Jejich výkony v regionálních ligách stačily na to, aby si vysloužili přímou pozvánku na TI11. Byli ale jedním z prvních dvou týmů vyřazených během skupinové fáze na 19. místě.

Dubův odchod ze soupisky

DuBu se nyní se soupiskou rozloučil a oznámil, že hledá nový tým pro DPC 2023. Řekl také, že mu naprosto vyhovuje hrát v jakémkoli regionu za správný tým. Na streamu dokonce zmínil, že stát se kapitánem v sestavě z jihovýchodní Asie zní docela dobře.

Vzhledem k tomu, že se nyní k promíchání soupisek připojilo i TSM, znamená to, že všechny tři nejlepší týmy NA nějakým způsobem změní svou soupisku.

Soniqs zveřejnili svou kompletní soupisku. Následoval manažer Jack „KBBQ“ Chen, že jádro Quincy Crew je prozatím rozptýleno do větru. Evil Geniuses možná opustí svou soupisku a zcela opustí Severní Ameriku. Tato informace ale stále není potvrzená, jedná se tudíž jen o spekulaci. I když je tato spekulace od velmi důvěryhodného zdroje.

V závislosti na tom, jak se situace se zbytkem soupisky vyvine a zda bude Moonmeander chtít pokračovat ve funkci kapitána, by se TSM mohli pokusit podepsat smlouvu s některým z bývalých hráčů EG. Ať už se však stane cokoli, krajina NA Doty se směrem k honbě za TI12 drasticky změní.

Reklama

Doporučujeme

Íránci se po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím

Íránci se podle agentury AP po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím, nadále ale nefungují internet ani textové zprávy. Na pokračující výpadky internetu upozornila své občany také americká diplomacie, podle níž by, pokud to bude bezpečné, měli Američané zvážit odchod z Íránu přes pozemní hranice s Tureckem a s Arménií.

Grónsko a Dánsko slibují posílení bezpečnosti Arktidy

Severoatlantická aliance (NATO) a Grónsko chtějí posílit obranu dánského autonomního území v naději, že odradí amerického prezidenta Donalda Trumpa od pokusů o jeho převzetí. Šéf Bílého domu trvá na tom, že Grónsko musí být pod kontrolou USA, protože je klíčové pro národní bezpečnost.

Trump vzkázal Nejvyššímu soudu: Zrušte cla a nastane chaos

Pokud Nejvyšší soud neuzná platnost cel na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA), nastane chaos a ekonomická nejistota. To na své sociální síti Truth Social prohlásil americký prezident Donald Trump. Varoval, že vrátit vybrané peníze by bylo nemožné.

Grónsko odmítá americké převzetí za jakýchkoli okolností

Vláda v Nuuku odmítla, že by Spojené státy mohly převzít kontrolu nad Grónskem. Ostrov, který má širokou autonomii v rámci Dánska, zdůraznil, že patří do západních obranných struktur a bezpečnost chce řešit v rámci NATO.

Rekordní oteplení oceánů zvyšuje tlak na klima i ekosystémy

Oceány v roce 2025 pohltily více tepla než kdykoli dřív. Tento rekord nevěstí nic dobrého a vědci varují před zesílením extrémního počasí i rostoucím ohrožením podmořského života.

Výbuch plynové lahve v Islámábádu zabil novomanžele a další lidi

Novomanželé v pákistánském Islámábádu zemřeli po výbuchu plynové lahve v domě, kde po svatební oslavě přespávali. Neštěstí si vyžádalo i další oběti z řad rodiny a hostů, několik lidí utrpělo zranění.

V Kanadě zmizelo jezero Lake Rouge. Vědci zkoumají proč

V květnu 2025 se v odlehlé části severního Québecu beze stopy vytratilo jezero o rozloze tří čtverečních kilometrů. Místní obyvatele to šokovalo, odborníci dodnes hledají vysvětlení a případ znovu otevírá otázku, jak moc krajina pod tlakem lidské činnosti ztrácí stabilitu.

Zlaté glóby 2026 ovládli Timothée Chalamet a režisér Paul Thomas Anderson

Timothée Chalamet konečně prolomil smůlu, Paul Thomas Anderson si odnesl svou první sošku za režii a Jessie Buckley zaujala emocionálním projevem. Zlaté glóby letos nebyly jen o lesku a šatech, ale i o silných momentech a nečekaných výsledcích.

Milos Raonic ukončil kariéru

Bývalá světová trojka a finalista Wimbledonu Milos Raonic oznámil, že končí s profesionálním tenisem. Pětatřicetiletý Kanaďan se loučí po letech, kdy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.

KOMENTÁŘ: Šéfa Fedu vyšetřují kvůli rekonstrukci. Trump si mne ruce a dělá, že o ničem neví

Americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo trestní vyšetřování vedené proti Jeromu Powellovi, předsedovi centrální banky. Šéf Fedu je dlouhodobě na kordy s Donaldem Trumpem. Předmětem vyšetřování má být předražená rekonstrukce, podle Powella jde ale o Trumpovu vendetu.

Šéfka diplomacie EU pohrozila Íránu sankcemi za potlačování protestů

Šéfka diplomacie Evropské unie Kaja Kallasová pohrozila Íránu novými sankcemi kvůli brutálnímu potlačování protivládních protestů. Napsal to dnes bruselský web Politico, podle kterého je reakce Kallasové mezi unijními činiteli zatím nejráznějším odsouzením násilností, kterých se teokratický režim dopouští na demonstrantech.

Teherán navrhl jednání se Spojenými státy, tvrdí americký prezident

Írán navrhl jednání se Spojenými státy poté, co Washington zvažoval i použití síly vůči íránskému režimu. Uvedl to v neděli podle tiskových agentur americký prezident Donald Trump. Možná schůzka se podle Trumpa připravuje, šéf Bílého domu ale nepotvrdil žádný konkrétní termín. V Íránu pokračují protivládní demonstrace, při nichž podle aktivistů od přelomu roku zahynulo nejméně 544 lidí, píše agentura AP.

Rusko v noci útočilo na Kyjev a Oděsu

Rusko v noci na dnešek znovu zaútočilo na Kyjev a jihoukrajinskou Oděsu. Informovaly o tom ukrajinské úřady. Z Oděsy jsou hlášeni dva zranění a škody na energetické infrastruktuře. Útoky ukrajinských dronů bez podrobností hlásí Moskva.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama