Více
  13 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Švýcarský software pro rozpoznávání obličeje ukázal 90% verdikt v případu ženy tvrdící, že je Madeleine

  Odhalit pravdu v případu Polky Julie Wendell (21), která o sobě tvrdí, že je ztracená Britka Madeleine McCann, se rozhodla firma ve Švýcarsku. Totožnost Julie s Madeleine měl potvrdit či vyvrátit software pro rozpoznávání obličeje. Povedlo se to s 90% úspěšností.

  Druhou největší krypto burzu FTX pravděpodobně čeká bankrot. Binance z koupě ustoupila

  Kryptoměnová burza FTX může být nucena vyhlásit bankrot, pokud nezíská příliv čerstvého kapitálu, řekl podle zdrojů Bloomberg ve středu investorům zakladatel a generální ředitel Sam Bankman-Fried. Podle zdrojů Reuters Bankman-Fried také převedl peníze klientů FTX do sesterské investiční firmy Alameda Research.

  Podle zprávy Bloomberg, která se odvolává na nejmenovaný zdroj, jenž byl do rozhovoru zasvěcen. Bankman-Fried údajně investorům řekl, že FTX chybí až 8 miliard USD v důsledku krize likvidity. Stejný údaj citoval i deník Wall Street Journal s tím, že FTX potřebuje příliv hotovosti, aby pokryla požadavky zákazníků na výběr peněz. O zprávě informoval Decrypt.

  Americká Komise pro cenné papíry (SEC) a Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) nyní podle zprávy agentury Bloomberg vyšetřují FTX kvůli pochybení v souvislosti s tím, jak spravovala peníze zákazníků před krizí likvidity.

  Zpronevěra peněz klientů FTX

  Podle zprávy agentury Reuters převedl Sam Bankman-Fried na účty sesterské investiční společnosti Alameda Research až 4 miliardy dolarů z prostředků FTX. Mělo se tak stát poté, co společnost utrpěla v květnu a červnu letošního roku řadu ztrát.

  Část těchto prostředků údajně tvořily vklady zákazníků FTX, uvedli pro agenturu Reuters dva lidé, ačkoli jejich přesná hodnota není jasná. Bankman-Fried o tomto kroku neřekl ostatním vedoucím pracovníkům FTX, uvedli tito lidé a dodali, že se obával, že by tyto informace mohly uniknout.

  Další část prostředků použitých na podporu Alameda byla podle zprávy zajištěna aktivy včetně FTT, nativního tokenu krypto burzy FTX, a akcií obchodní platformy Robinhood. Bankman-Fried koupil 7,6% podíl ve společnosti Robinhood již v květnu.

  FTX a Binance

  Zprávy přichází uprostřed turbulencí na trhu s kryptoměnami, které vyvolaly zprávy o tom, že FTX – donedávna přední hráč v oboru – trpí nedostatkem likvidity a ocitá se na pokraji bankrotu.

  V neuvěřitelné sérii událostí kolem FTX v tomto týdnu Binance, největší světová krypto burza podle objemu obchodů, nejprve vyjádřila svůj záměr koupit konkurenční společnost, ale ve středu se této dohody vzdala s tím, že generální ředitel Changpeng Zhao uvedl problémy, které „jsou mimo naši kontrolu nebo schopnost pomoci [zajistit likviditu FTX]“.

  V roce 2019 společnost Binance oznámila svou strategickou investici do FTX, přičemž Zhao uvedl, že cílem obou subjektů je „společný růst kryptoekonomiky“.

  SBF pak v roce 2021 uvedl, že firma „odkoupila akcie od Binance, aby je vykoupila z naší tabulky kapitalizace. Myslím, že to prostě dává smysl vzhledem k roli, kterou naše podniky v tomto prostoru hrají. Může nám to také poskytnout větší flexibilitu do budoucna.“

  Binance tyto prostředky získala částečně v tokenech FTT.

  Minulou neděli Zhao oznámil, že tyto podíly FTT začne prodávat na volném trhu.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.