Více
  17.9 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Domů se vrátím v pytli na mrtvoly, hlásil před smrtí terorista Malik Faisal Akram

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zpravodajský portál Daily Mail zveřejnil obsah nahrávek teroristy z útoku v texaské synagoze. Anglický rodák s pákistánskými kořeny vyzýval Američany k Džihádu, uzurpoval svou manželku a smrt si prý objednal u Alláha.

  Podle nejnovějších zpráv útoku předcházely časté telefonáty rodině, v nich čtyřiačtyřicetiletý Malik Faisal Akram sršel zlostí a nenávistí vůči Američanům a všem, kteří nevyznávají Islám. Samotní jeho rodiče byli šokováni, když jim syn oznámil, že je v Americe. Bylo zřejmé, že se chystá k teroristickému útoku. Když mi to řekl, nejprve jsem myslel, že je to vtip, sdělil policii Malikův otec Malik Akram s tím, že nemá ponětí, jak se do Ameriky vůbec dostal. Už v minulosti byl totiž v hledáčku policie. Když ale před časem požádal o vstup do Ameriky, byl již vyhodnocen jako neškodný.

  Prý domů volal často a jeho slova byla více než znepokojující. V nahrávce svého posledního telefonátu bratrovi Gulbarovi (43) Malik řekl, že slíbil jejich mladšímu sourozenci Gulzameerovi, který loni zemřel na Covid, že se stane mučedníkem. Jsem připraven zemřít, prohlašoval. Když se mu to bratr snažil rozmluvit, Malik prý vztekle vybuchl. Raději bych žil jeden den jako lev než sto let jako šakal. Klidně se nechám zastřelit. Domů se vrátím v pytli na mrtvoly. Požádal jsem Alláha o tuto smrt, Alláh je se mnou, ani v nejmenším se nebojím,“ řekl.

  Útočník měl prý narušenou psychiku proto, že ho opustila manželka, která nemohla snést jeho omezování

  Také se odkazoval na angažovanost amerických vojsk v Afghánistánu. „Proč tyhle zatracené ‚vychovatelky‘ přicházejí do našich zemí, znásilňují naše ženy a k**a naše děti? Pomstím se jim. Když si s námi zahrávají, vyhlašujeme jim válku. Mám stovky kulek, vyhrožoval britský Pákistánec, který si koupil zbraň na ulici v Texasu.

  Tu následně použil, když zajal několik rukojmích v synagoze v texaském městě Colleyville. Protiteroristické jednotce se je však podařilo osvobodit a Malik byl zastřelen. Předtím svým šesti dětem útočník  vzkázal, aby se vzmužily a na jeho pohřbu neplakaly. „Už dva roky se za to modlím k Alláhovi, prohlašoval.

  Jeho extrémní chování je přisuzováno špatnému duševnímu stavu. Vyhranil se prý zejména poté, co se mu rozpadlo manželství. Podle blízkého rodinného přítele si Farzana, kterou si vzal kolem roku 2004 v Pákistánu, stěžovala na jeho uzurpující chování.

  Donutil ji nosit burku a nespouštěl ji z očí, doprovázel ji i k praktickému lékaři, když měla kontrolu, cituje zdroj DailyMail. „Hádal se se svou rodinou kvůli jejich životnímu stylu a věcem, které nejsou v souladu s tím, co považoval za islámské požadavky. Přál si chalífát v Británii, dodává s tím, že neměl žádné pravidelné zaměstnání ani příjem. Američany vyzýval, aby se přidali k Džihádu. Jak se stal mužem s tak extrémními názory, nikdo netuší.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  4 KOMENTÁŘE

  1. Jakýpak extremista?! Normálně smýšlející muslim! Nevím nic o tom, že k tomuto klasickému a standardnímu výkladu islámu bylo nutné nějaké pohnutí mysli.

  2. Pane Bože kdy už tihle dementi s islámem pochopí, že je 21 století a na jejich Alláha se jim každý vy…re,.Náboženství jehož největším posláním , je zabít co největší počet lidí , kteří nejsou muslimové, pak je to náboženství je pro celkem jen pro hlupáky.I psi mají větší mozek než muslim.Jak, by se muslimům líbilo,kdyby jim tam někdo pak hodil bombu na Mekku, když jich tam má několik statisíců vystrčený zadek na koberci a melou korán.Pokud budou tak primitivní jako dosud, není daleko doba,kdy bude platit staré přísloví z Bible,oko za oko, zub za zub,,

  3. A nechal po sobě šest nástupců. Jestlipak budou po tatínkovi? Proto žádný muslimy do Evropy!

  Comments are closed.