Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Do vánočního průvodu ve Wisconsinu vlétlo auto. Pět mrtvých a desítky zraněných

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejméně pět lidí zemřelo a více než 40 utrpělo zranění poté, co automobil v americkém státě Wisconsin v neděli najel do průvodu, uvedla tamní policie. V pondělí o tom informovala agentura Reuters a stanice BBC.

  Záběry ukazují, jak červené SUV projíždí vánočním průvodem ve městě Waukesha západně od Milwaukee kolem 16:40 místního času (23:40 SEČ). Podle policejního šéfa Dana Thompsona zasáhlo desítky lidí včetně dětí. Jedna osoba skončila ve vazbě.

  „V tuto chvíli můžeme potvrdit, že pět lidí zemřelo a více než 40 utrpělo zranění,“ napsalo policejní oddělení Waukesha na Facebooku. „Tato čísla se však ještě mohou měnit,“ upozornila policie dle Reuters v příspěvku.

  Thompson řekl, že na vozidlo střílel policista ve snaze zastavit krveprolití. Na sociálních sítích se objevilo další video, v němž policie střílí na vozidlo, které prorazilo zábrany. Policie se na rozdíl od dřívějších zpráv nedomnívá, že se z vozidla střílelo, dodal policejní šéf.

  Zdálo se, že podezřelý utíkal z jiného místa činu, když na přehlídce narazil do lidí, řekl CBS News příslušník orgánu činného v trestním řízení, který je obeznámen s prvotními závěry vyšetřování. Zároveň se podle něj na základě dosavadních informací nejednalo o terorismus.

  Na místě tragédie se ozýval křik a pláč

  Svědkyně řekla milwaukské televizní stanici Fox6, že SUV srazilo taneční skupinu dívek ve věku mezi devíti a 15 lety. Okamžitou reakcí podle ní bylo ticho, které se rázem změnilo v křik, pobíhání a kontrolu raněných. Video na sociálních sítích zachycovalo malé skupinky lidí obklopující zraněné dívky s bílými pompony roztroušenými kolem.

  Místní obyvatel Angelito Tenorio řekl deníku Milwaukee Journal Sentinel, že právě dokončil pochod v průvodu, když řidič SUV „šlápl na plyn a začal se přibližovat v plné rychlosti podél trasy průvodu“. „Pak jsme slyšeli hlasitou ránu a jen ohlušující pláč a výkřiky lidí, které vozidlo srazilo,“ popsal události.

  Corey Montiho novinářům sdělil, že SUV zasáhlo taneční tým jeho dcery. „Všude byly pompony a boty a rozlitá horká čokoláda. Musel jsem jít od jednoho rozdrceného těla ke druhému, abych našel svou dceru,“ řekl listu.

  Jeden ze svědků podle BBC uvedl, že řidič srazil také skupinu „Tančících babiček“.

  Veřejné školy ve městě Waukesha v pondělí zůstanou uzavřeny a lidem zasaženým tragédií bude poskytnuta odborná pomoc. Starosta Shawn Reilly mezitím řekl, že šlo o traumatickou událost. „Hluboce soucítím se všemi, kterých se tento absurdní čin dotkl,“ prohlásil.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ethan Crumbley: Střelba ve škole v Michiganu

  Střelec z Michiganu Ethan Crumbley (15) bude souzen za terorismus. Čtvrtý student zemřel

  Vyšetřovatelé odtajnili jméno teenagera, který střílel na střední škole v Michiganu. Jmenoval se Ethan Crumbley. Student Justin Shilling (17), jeho čtvrtá oběť, zemřel v nemocnici.
  Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Je čas začít přemýšlet o povinném očkování, vyzvala členské státy EU předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen. Některé státy už tuto povinnost vyhlásily.
  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litevská vláda ve středu oznámila, že ve snaze zabránit pašování migrantů požádá parlament, aby od 10. prosince na hranici s Polskem vyhlásil výjimečný stav.
  Michigan: Patnáctiletý zastřelil tři spolužáky

  Patnáctiletý student zahájil palbu na půdě školy. Zastřelil tři spolužáky, osm zranil

  Tři studenti ve věku 14 až 17 let zemřeli při střelbě na střední škole v Michiganu. Dalších sedm a jeden učitel jsou zranění. Patnáctiletý střelec je ve vazbě.
  Varianta omikron v Nizozemsku

  Omikron byl nejspíš v Evropě ještě dřív, než se původně myslelo

  Omikron, nová varianta koronaviru, se zřejmě ještě předtím, než se jí začal bát celý svět, objevila v Nizozemsku. Tvrdí to místní úřady.
  rasový útok

  Zinscenoval „rasový útok“, aby byl známější, tvrdí žalobce. Dnes stojí černošský herec před soudem

  Herec Jussie Smollett stanul před soudem. Podle obžaloby společně s dalšími lidmi fingoval rasistický útok, aby se stal známějším.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama