Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Do NHL naskočil pátý slovenský gólman v historii. Proti Coloradu sedmkrát kapituloval

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Slovenský hokej se na noční zápas NHL mezi New York Rangers a Coloradem těšil jako už dlouho na nic jiného. Důvod byl prostý, po 15 letech v nejlepší lize světa debutoval brankář ze země našich východních sousedů. Debut se sice Adamu Húskovi nevydařil, i tak ale sklidil chválu od veřejnosti i samotného kouče.

  Slováci a NHL? Seznam je celkem dlouhý. Od Mariana Hossy, Miroslava Šatana, Stana Mikity až po Zdena Cháru, Jaroslava Haláka nebo Tomáše Tatara. Další přírůstek do slovenské rodiny v zámořské lize přidal v noci ze středy na čtvrtek kouč New Yorku Rangers.

  Ten byl nucen kvůli zranění jedničky Igora Šesťjorkina nominovat do zápasu proti rozjetým „Lavinám“ 24letého Adama Húsku, který do té doby chytal jen na farmě a ve slovenském Zvolenu. Premiéru si Slovák určitě představoval jinak, za svá záda pustil hned sedm kusů.

  Slušná první třetina, pak konec

  Colorado si z Rangers udělalo trhací kalendář. Na Húsku vypustilo celkem 39 střel, z nichž, jak už bylo řečeno, sedm spadlo za záda bezmocného brankáře. Po prvních 20 minutách New York vedl o jeden gól a měl navrch. I proto byl kouč Gerard Galland spokojený.

  „V první třetině byl skvělý. Čelil v 19 střelám a měl několik klíčových zákroků,“ chválil trenér svého svěřence. Pak se ale hra Rangers sesypala a Húska ve druhém dějství pětkrát lovil puk ze sítě. „Dnes jsme prohráli jako tým,“ dodal kouč pro New York Post.

  Húska dostal sedm kusů, i tak ale nezklamal. „Vícekrát jsme ho nechali v kaši, nepomohli jsme mu a umožnili jsme jim dostat se do šancí. V každém případě je to dobrý brankář a má před sebou světlou budoucnost. Zvládl to dobře,“ myslí si útočník Jacob Trouba.

  Číslo 5

  Slovenský hokej už NHL nabídl před Húskou celkem čtyři brankáře:

  • Jaroslav Halák – Montreal, St. Louis, Washington, New York Islanders, Boston, Vancouver
  • Peter Budaj – Colorado, Montreal, Los Angeles, Tampa Bay
  • Rastislav Staňa – Washington
  • Jan Lašák – Nashville

  Húsku draftovali New York Rangers už v roce 2015, cesta do branky ale trvala řadu let. Díky výkonům na farmě se nakonec brankář do NHL dostal. A i když se mu debut příliš nevyvedl, bude na něj vzpomínat ještě hodně, hodně dlouho.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS