4.3 C
Czech
Úterý 24. února 2026
CryptoDeutsche Bank v Německu požádala o licenci na úschovu kryptoměn

Deutsche Bank v Německu požádala o licenci na úschovu kryptoměn

Německá investiční banka Deutsche Bank požádala německého finančního regulátora BaFin o možnost poskytovat služby úschovy kryptoměn. Největší německá banka s aktivy v hodnotě 1,3 bilionu dolarů pracuje na platformě pro úschovu více než dva roky. Informovaly o tom servery Blockworks a Decrypt s odvoláním na agenturu Bloomberg.

O zprávě první informovala agentura Bloomberg s odvoláním na globálního šéfa korporátních bank Deutsche Bank Davida Lynnea. Ten údajně uvedl, že banka rozvíjí své podnikání v oblasti digitálních aktiv a úschovy. BaFin se k tomu odmítl vyjádřit.

Německá banka podle Decrypt pracuje na platformě pro úschovu kryptoaktiv od konce roku 2020 s cílem vytvořit „minimální využitelný produkt v roce 2021 a zároveň prozkoumat zájem globálních klientů o pilotní iniciativu“.

Deutsche Bank je s aktivy v hodnotě 1,3 bilionu dolarů (přibližně 28 bilionů korun) největší německou bankou z hlediska celkových aktiv a devátou největší bankou v Evropě.

Žádost Deutsche u BaFin je považována za součást širší strategie, jejímž cílem je zvýšit příjmy z poplatků pro její jednotku korporátní banky. Tento krok je v souladu se snahou její dceřiné společnosti DWS, která se zabývá správou aktiv, rozšířit příjmy prostřednictvím služeb souvisejících s digitálními aktivy. Napsal o tom server Blockworks.

V únoru DWS údajně zvažovala investice do dvou německých kryptoměnových společností s cílem posílit růst. Jednalo se o společnosti Deutsche Digital Assets, která nabízí kryptoměnové produkty obchodované na burze, a Tradias, firmu zabývající se obchodováním na trhu.

Krypto regulace v Německu

BaFin reguluje společnosti v Německu, které poskytují služby související s kryptoaktivy, včetně platforem pro obchodování s kryptoaktivy, provozovatelů krypto bankomatů a společností nabízejících služby úschovy kryptoaktiv.

BaFin vydal do prosince 2022 čtyři licence na úschovu kryptoaktiv a prozatímní povolení 14 institucím. Coinbase Germany byla první společností, která v červnu 2021 získala licenci BaFin na provozování platformy pro úschovu kryptoměn.

V březnu 2023 Bafin udělil licence na úschovu a obchodní služby společnosti Boerse Stuttgart Digital, provozovateli burzy cenných papírů, a společnosti Finoa, platformě pro obchodování s kryptoměnami.

V únoru 2022 BaFin varoval před spekulativní povahou a riziky investic do kryptoaktiv. Nedoporučila spoléhat se na investiční doporučení nalezená na sociálních sítích, protože mohou být nespolehlivá nebo zavádějící.

Reklama

Doporučujeme

Pokojové rostliny vzduch doma nespasí

Vzduch doma často není tak čistý, jak si myslíme. V zimě zavřeme okna, zapálíme svíčky, vaříme na plynu a trávíme uvnitř většinu dne. Odborníci varují, že právě interiér může být plný škodlivin. Rostliny sice pomáhají, ale samy o sobě problém nevyřeší.

Ukrajina se propojuje s EU přes společné podniky

I během války hledají ukrajinské společnosti způsoby, jak vstoupit na evropský obchodní trh. Společné podniky v oblasti obrany, telekomunikací a zelené energie ukazují, jak se Ukrajina může postupně přiblížit EU, a to ještě předtím, než se stane jejím plnoprávným členem.

Trump a Bílý dům se po získání olympijského zlata v hokeji posmívají Kanadě

Americký prezident Donald Trump a Bílý dům neotáleli s reakcí na nedělní kanadskou hokejovou prohru, která Spojeným státům vynesla olympijské zlato. Zatímco Bílý dům sdílel snímek, na němž orel bělohlavý, který je národním ptákem USA, ukořistil kanadskou bernešku velkou, Trump dnes zveřejnil umělou inteligencí vytvořené video, na němž tluče kanadské hokejisty a dává jim vítězný gól. Američtí hokejisté díky finálové výhře 2:1 v prodloužení v Miláně nad Kanadou získali potřetí v historii zlato na olympijských hrách.

KOMENTÁŘ: Evropské trhy v rudých číslech. Trump zase otevřel své celní šapitó

Ještě v pátek využívaly trhy pozitivního sentimentu po rozhodnutí Nejvyššího soudu v USA, jenže v pondělí se evropské akcie probudily do červených čísel. Stojí za tím další otočka na ose mezi Donaldem Trumpem, cly a soudy. Jak se v tom zorientovat?

ICC zahájil slyšení v případu filipínského exprezidenta Duterteho

Mezinárodní trestní soud (ICC) dnes zahájil slyšení v případu bývalého filipínského prezidenta Rodriga Duterteho, kterého žalobci viní z účasti na zabíjení desítek lidí za jeho násilného tažení proti drogám. Prokurátor ve svém úvodním vystoupení prohlásil, že Duterte nařizoval zabíjení lidí a osobně vybíral oběti, napsala agentura AFP. Osmdesátiletý politik, jemuž by soud měl formálně sdělit obvinění, se dnešního slyšení osobně neúčastní.

Nizozemsko má novou vládu, Jetten je nejmladší premiér v historii země

Nová nizozemská menšinová koaliční vláda se dnes ujala úřadu poté, co její zástupci formálně složili přísahu před králem Willemem-Alexanderem. Liberální politik Rob Jetten se tak stal nejmladším a také prvním otevřeně homosexuálním premiérem v historii země. Jeho progresivní proevropská strana D66 loni v říjnu překvapivě vyhrála volby, připomněly agentury Reuters a AFP. Spolu s D66 tvoří novou nizozemskou vládu křesťanští demokraté (CDA) a středopravá liberální strana VVD.

Španělská vláda zveřejní utajované dokumenty k pokusu o převrat v roce 1981

Španělská vláda zveřejní utajované dokumenty k pokusu o státní převrat z roku 1981, kdy vojáci sympatizující s někdejším frankistickým režimem vnikli se zbraněmi do parlamentu. Podle agentury AFP to dnes oznámil premiér Pedro Sánchez.

Sankce proti Rusku ministři EU kvůli Maďarsku patrně neschválí, řekla Kallas

Jednání o dalších sankcích, které Evropská unie chystá proti Rusku kvůli jeho pokračující agresi na Ukrajině, se dnes kvůli negativnímu postoji Maďarska patrně neposune kupředu. Před jednáním ministrů zahraničí zemí EU to v Bruselu novinářům řekla šéfka unijní diplomacie Kaja Kallas. Ministři zahraničí Německa, Polska a dalších zemí před schůzkou apelovali na Budapešť, aby svůj přístup změnila.

EU požaduje od USA po oznámení nových cel dodržení obchodní dohody

Evropská komise (EK) požaduje, aby Spojené státy dodržely podmínky obchodní dohody mezi EU a USA uzavřené v loňském roce. Americký Nejvyšší soud zrušil globální cla prezidenta Donalda Trumpa, který reagoval zavedením nového plošného cla. To následující den zvýšil.

Noční ruské útoky na Ukrajině zabily nejméně tři lidi a další zranily

Nejméně tři lidi zabily a několik dalších zranily noční ruské útoky na Ukrajinu, informují úřady. Dva životy si vyžádal útok na Oděskou oblast, jeden člověk zemřel při úderu na Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny. Ukrajinské síly naopak v noci opět podnikly útoky v hloubi Ruska a podle telegramových kanálů zasáhly důležitou ropnou čerpací stanici.

Mexiko po zabití šéfa kartelu zachvátilo násilí

USA a Kanada v neděli vyzvaly své občany v některých částech Mexika, aby se ukryli. V zemi totiž vypuklo násilí po zabití vůdce kartelu. V několika oblastech došlo ke střetům mezi jeho členy a bezpečnostními složkami. Zločinci rabovali a zapalovali podniky a auta.

Francie si kvůli výrokům o smrti aktivisty předvolá amerického velvyslance v Paříži

Francie si předvolá amerického velvyslance v Paříži Charlese Kushnera kvůli výrokům o smrti aktivisty Quentina Deranqueho. Oznámil to v neděli francouzský ministr zahraničí Jean-Noël Barrot, který komentáře americké strany označil za nepřijatelné vměšování do vnitřních záležitostí země.

Oteplování zvyšuje riziko lavin i v západních Himálajích

Oteplování v horách nemění jen ledovce. Mění i laviny. A někdy úplně opačně, než by člověk čekal. Místo úbytku lavin se v některých regionech rozjíždí jejich nová éra, častější a s delším doběhem.

Maďarsko zablokuje 20. unijní balík sankcí, pokud Ukrajina neobnoví tranzit ropy

Maďarsko zablokuje 20. balík protiruských sankcí, který připravuje Evropská unie, pokud Ukrajina neobnoví tranzit ruské ropy do Maďarska. Ve videopříspěvku to dnes na facebooku řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Maďarsko by se podle něj pak postavilo i proti další pomoci Kyjevu. Tranzit suroviny ropovodem Družba na Slovensko a do Maďarska byl přerušen koncem ledna.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama