CryptoDCG žádá soud, aby zamítl žalobu krypto burzy Gemini

DCG žádá soud, aby zamítl žalobu krypto burzy Gemini

Společnost Digital Currency Group podala návrh na zamítnutí žaloby krypto burzy Gemini proti firmě a jejímu zakladateli Barrymu Silbertovi, přičemž červencovou žalobu označila za „PR kampaň zabalenou do žaloby„. Informovaly o tom servery The Block a Decrypt.

Gemini, kterou založili bratři-dvojčata Cameron a Tyler Winklevossovi, zažalovala Silberta a DCG kvůli penězům, které společnost Genesis, dceřiná firma DCG, dluží klientům krypto burzy. Před úvěrovou krizí, která zachvátila kryptoměny v roce 2022, uzavřely Genesis a Gemini obchodní vztah. V rámci toho druhá jmenovaná firma poskytovala prostředky svých klientů Earn první firmě, aby generovala výnos. To klientům Gemini poskytovalo šťavnatý výnos až do doby, kdy Genesis pozastavila výběry v důsledku bankrotu FTX. Napsal o tom server Decrypt.

Úvěrová jednotka společnosti Genesis požádala na začátku roku o ochranu před bankrotem. Prostředky klientů Gemini v hodnotě asi 1,2 miliardy dolarů poté uvázly v nejistotě.

Společnost Gemini podala 7. července žalobu, v níž Silberta obvinila, že byl „architektem“ a „hlavním strůjcem“ podvodu proti věřitelům Genesis. Rovněž tvrdila, že Silbert se přímo podílel na klamání věřitelů o stavu finanční situace společnosti Genesis. To nakonec vedlo k jejímu krachu. V návrhu na zamítnutí žaloby podaném ve čtvrtek společnost DCG uvedla, že tato tvrzení jsou neopodstatněná.

Mluvčí DCG ve zprávě pro The Block dodal, že burza Gemini vede „PR kampaň zabalenou do žaloby“.

V návrhu se uvádí, že DCG a Silbert nebyli zapojeni do činnosti společnosti Genesis a neměli „žádnou podstatnou účast na programu Gemini Earn“.

Ultimátum společnosti Gemini

Žaloba Gemini byla poprvé podána poté, co Winklevoss dal Silbertovi na začátku července ultimátum, aby okamžitě zaplatil částku 640 milionů dolarů, kterou podle něj dluží klientům Gemini Earn, nebo bude čelit žalobě.

„Cílem této žaloby je získat od žalovaných náhradu škody a ztrát, které společnosti Gemini vznikly jako přímý důsledek nepravdivých, zavádějících a neúplných prohlášení a opomenutí společnosti DCG a Silberta vůči společnosti Gemini a role žalovaných při podpoře a usnadňování podvodu společnosti Genesis vůči společnosti Gemini,“ uvádí se v žalobě.

Podle žaloby společnost Genesis tvrdila, že její podnikání v období po krachu Three Arrows Capital fungovalo jako obvykle, protože DCG vstoupila do hry, aby pokryla ztráty spojené s Three Arrows Capital.

„Nyní je jasné, že to byla pečlivě připravená lež. DCG neabsorbovala žádné ztráty ani neposkytla skutečný kapitál,“ poznamenal Cameron Winklevoss na Twitteru. „V zákulisí DCG vypsala Genesis falešnou desetiletou směnku s mizerným jednoprocentním úrokem. V hodnotě pouhého zlomku její nominální hodnoty 1,1 miliardy dolarů. Genesis byla v těžké platební neschopnosti.“

Doporučujeme

Mamdani zvažuje zatčení Netanjahua při Valném shromáždění OSN v New Yorku

Newyorský starosta Zohran Mamdani se členy svého úřadu projednává, zda zatknout Benjamina Netanjahua, až izraelský premiér v září přijede na Valné shromáždění OSN v New Yorku. Mamdani to řekl v rozhovoru s deníkem The New York Times (NYT). Mezinárodní trestní soud (ICC) na izraelského premiéra vydal zatykač kvůli podezření ze spáchání válečných zločinů a zločinů proti lidskosti v Pásmu Gazy. Spojené státy však jurisdikci ICC neuznávají.

Anglie získala bronz po bláznivé výhře nad Francií

Anglie zakončila mistrovství světa bronzovou medailí po mimořádně divokém utkání s Francií. V Miami zvítězila 6:4 a přerušila šedesátileté čekání na cenný kov ze světového šampionátu. Hlavní postavou se stal Bukayo Saka, který nastřílel hattrick. Francouzi po katastrofální první půli sahali po velkém obratu, ale na body nakonec nedosáhli. Zápas přinesl deset branek, několik rekordů i emotivní rozloučení trenéra Didiera Deschampse.

Jordánsko nad svým územím zneškodnilo tři ze čtyř raket vypálených z Íránu

Jordánská armáda dnes odpoledne uvedla, že zneškodnila tři ze čtyř raket, kterými na tuto zemi zaútočil Írán. Čtvrtá dopadla do volného prostoru, píše server televize Al-Džazíra. Nejsou zprávy o zraněných ani škodách.

Lesní požár ve Španělsku již od čtvrtka spálil více než 12.000 hektarů lesa

Lesní požár, který vypukl ve čtvrtek asi 100 kilometrů severně od Madridu, se dál šíří a dosud zničil více než 12.000 hektarů porostu. Kvůli ohni musely úřady evakuovat několik stovek lidí, zatím si nevyžádal žádné oběti. Informovala o tom agentura AFP.

USA oznámily novou sérii úderů na Írán jako odvetu za dva padlé americké vojákya

Spojené státy v noci ze soboty na dnešek zahájily novou sérii úderů na Írán. Oznámilo to oblastní velitelství amerických sil na Blízkém východě (CENTCOM). Chtějí tím potrestat Teherán za smrt dvou amerických vojáků v Jordánsku, kteří zahynuli při pátečních íránských útocích. CENTCOM o pár hodin později uvedlo, že Spojené státy ukončily již osmou sérii nočních úderů v řadě a zasáhly íránskou vojenskou infrastrukturu. Kuvajt dnes podle agentur oznámil, že v reakci na íránské útoky aktivoval protivzdušnou obranu.

ANALÝZA: Na Blízkém východě může vypuknout další válka. Pocítil by ji celý svět

Zatímco konflikt mezi USA a Íránem opět eskaluje, na Blízkém východě může brzy vypuknout další válka. Křehké příměří mezi Saúdskou Arábií a jemenskými povstalci trvá od roku 2022 a nyní je ohroženo rostoucím napětím. Zhroucení tohoto klidu zbraní by mohlo region uvrhnout do ještě větší nestability a vést k zablokování námořní dopravy v Rudém moři. Znamenalo by to další růst cen ropy.

Kyjev podle ministra čelil největšímu ruskému raketovému útoku od začátku invaze

Rusko v noci na dnešek při útoku na ukrajinské hlavní město Kyjev vypálilo největší počet balistických raket od začátku plnohodnotné invaze v únoru 2022. Uvedl to na síti X ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha, podle kterého Rusko vyslalo zhruba čtyři desítky balistických střel. Útok si vyžádal mrtvé i zraněné. Nejnovější útok Ruska přišel den poté, co Ukrajina zasáhla drony logistická centra v Moskevské a Tambovské oblasti, při útoku zahynulo osm lidí.

Vlivný německý politik Jens Spahn (CDU) rezignoval kvůli skandálu s náhradním mateřstvím

Německý politik Jens Spahn z Křesťanskodemokratické unie (CDU) rezignoval na funkci předsedy parlamentní frakce vládní koalice poté, co čelil ostré kritice kvůli využití služeb náhradní matky ve Spojených státech. Odpůrci mu vyčítali pokrytectví, protože v minulosti patřil mezi zastánce zákazu náhradního mateřství v Německu.

Pracovník německých drah vypadl po potyčce z vlaku jedoucího 120 km/h

Z vlaku jedoucího rychlostí zhruba 120 kilometrů v hodině vypadl v pátek večer po potyčce s jedním z cestujících bezpečnostní pracovník Deutsche Bahn (DB). Utrpěl velmi těžká zranění a je v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřuje policie, která o tom informovala dnes v tiskové zprávě.

Na pochod hrdosti v Bratislavě přišlo podle organizátorů asi 10.000 lidí

Kolem 10.000 lidí se dnes v Bratislavě zúčastnilo podle organizátorů pochodu hrdosti, který zástupci komunity LGBT+ tradičně organizují v rámci programu Duhový pride na podporu a ochranu příslušníků sexuálních menšin. ČTK o tom za pořadatele informovala Aneta Andraščíková. Do jiné části slovenské metropole i tentokrát konzervativní aktivisté svolali vlastní akci s cílem propagovat tradiční rodinu; účast na ní byla značné nižší než na Duhovém pridu.

Hasiči v Norsku pokračují v boji s rozsáhlým požárem, situace zůstává vážná

Hasiči pokračovali v noci na dnešek v boji s rozsáhlým požárem ve městě Drammen na jihu Norska, který podle dosavadních odhadů zničil více než 100 bytových jednotek. Požár se stále nepodařilo dostat pod kontrolu, podle posledních informací ale nezasahuje další obydlí. Naději na zpomalení šíření ohně přináší déšť, napsal na internetu list Aftenposten. Podle norských médií je to nejrozsáhlejší požár v obytné oblasti v zemi od druhé světové války.

Írán po amerických úderech hlásí tři mrtvé, Teherán útočil mimo jiné v Kuvajtu

Írán uvedl, že noční americké útoky si vyžádaly nejméně tři oběti v provincii Hormozgán na jihu země, informovaly dnes agentury AFP a Reuters. Teherán naopak v posledních hodinách zaútočil na cíle v Kuvajtu,v Jordánsku či v Bahrajnu. Oblastní velitelství amerických sil na Blízkém východě (CENTCOM) na síti X uvedlo, že ukončilo již sedmou noční sérii úderů v řadě, hovořilo také o zásazích vojenské infrastruktury a armádních cílů.

Ukrajina zasáhla logistické centrum u Moskvy, Rusko zaútočilo na Oděsu

Ukrajinský dronový útok na logistické centrum v Tambovské oblasti jihovýchodně od Moskvy si vyžádal nejméně sedm obětí a 24 zraněných, uvedly dnes podle agentury AFP místní úřady. Podle Ruska přes noc Ukrajina na Moskevskou oblast vyslala více než 370 dronů. Rusko pak zaútočilo na přístavní infrastrukturu v Oděse, kde jedna osoba zahynula a tři lidé byli zraněni, oznámil na Telegramu šéf regionální vojenské správy Oleh Kiper.

Stoupající moře ohrožuje tažné bahňáky na brazilském pobřeží

Stoupající hladina moře, oteplování oceánů, znečištění i úbytek pobřežních mokřadů zhoršují podmínky pro tažné bahňáky na severovýchodním pobřeží Brazílie. Ptáci, kteří každoročně urazí desetitisíce kilometrů mezi Jižní a Severní Amerikou, přicházejí o klíčová místa k odpočinku i získávání potravy. Vědci zároveň upozorňují, že stejnými změnami trpí i místní ekosystémy a komunity závislé na pobřeží.

Citadel Securities investuje 400 milionů dolarů do Crypto.com

Společnost Citadel Securities investovala 400 milionů dolarů do kryptoměnové burzy Crypto.com. První institucionální investiční kolo v desetileté historii platformy ji ocenilo na 20 miliard dolarů. Nový kapitál má podpořit rozvoj tokenizovaných cenných papírů a derivátů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama