Reklama

Dcera španělské královny nastupuje na prestižní United World College of the Atlantic

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Dcera španělské královny a krále Felipeho princezna Leonor oslavila 31. října 15 let.

Jak oznámil královský palác v oficiálním prohlášení, teenagerka brzy opustí Madrid, kde žije s rodiči a mladší sestrou, a nastoupí na školu ve Walesu. Jde o prestižní „United World College of the Atlantic“, která je vzdálena asi 25 kilometrů od města Cardiff.

Královská dcera absolvuje od léta 2021 do léta 2023 mezinárodní program maturitních zkoušek. Princezna Leonor prošla celým výběrovým procesem jako každý jiný kandidát, oznámil palác. Vysoká škola na své webové stránce píše: „Studenti UWC jsou vybíráni na základě jejich odhodlání, motivace a osobnosti. Na rodinném finančním zázemí nezáleží.“

Začátek výuky je plánován na konec srpna. Princezna bude bydlet na akademické půdě. Existuje několik domů, v nichž studenti, učitelé a zaměstnanci žijí pod jednou střechou bez ohledu na jejich národnost a sociální zázemí. Na celém světě existuje celkem 18 vysokých škol „United World Colleges“ včetně USA, Číny, Kanady a Itálie. Ve Walesu studuje 350 studentů ve věku 16 až 18 let z 90 zemí. Vysoká škola sídlí ve středověkém hradě „St. Donats Castle“ z 12. století.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama