Reklama
6.3 C
Czech
Úterý 10. března 2026
SportDánská badmintonistka si chválí Benátky. Ale Kofola mi nechutná, smála se Hansen

Dánská badmintonistka si chválí Benátky. Ale Kofola mi nechutná, smála se Hansen

Je to nezpochybnitelná hvězda badmintonové extraligy smíšených družstev, což potvrdila už v prvním víkendovém kole. Dánská reprezentantka Rikke Søby Hansen, která letos nastupuje v dresu benáteckého týmu, dokázala jako jediná zvítězit ve všech čtyřech zápasech, do kterých nastoupila. Bronzová medailistka z letošního evropského šampionátu v Madridu se dostala mezi nejlepší hráčky extraligy. „Věřím, že můžeme bojovat o nejvyšší příčky,“ tvrdila zkušená badmintonistka.

V BK 1973 Benátky nad Jizerou hraje také další zahraniční posila – Dán Mikkel Mikkelsen. Právě s ním patří Rikke k evropské špičce v mixu. Do českého týmu se však dostala po oslovení někoho jiného. „V létě se mi ozval prezident klubu pan Petr Martinec, že by byl rád, kdybych hrála extraligu za Benátky nad Jizerou společně právě s mým parťákem Mikkelem Mikkelsenem. Na nabídku jsem kývla a jsem moc ráda,“ dodala Hansen, jenž drží se svým kolegou 27. místo na světovém žebříčku.

Přední dánská badmintonistka má za sebou první víkend extraligy. Nejdříve se mohla se svými kolegy těšit z výhry proti Sokolu Klimkovicím, poté je však čekala prohra v Plzni. Úroveň extraligy jí mile překvapila. „Nikdy jsem Česku nehrála, ale při pohledu na sestavy jednotlivých týmů je to velmi kvalitní soutěž se spoustou velmi dobrých hráčů, kteří jsou top v Evropě,“ dodala Hansen, která už se začala aklimatizovat na české prostředí.

„Na společné večeři mi spoluhráči říkali, že máte fantastický nealkoholický nápoj Kofolu, ale přiznám se, že mi vůbec nechutná. To můj spoluhráč Stev Stallwood ji miluje,“ smála se Hansen, která zavítá do Česka opět v prosinci – konkrétně na víkend 10. a 11. „Moc se těším. Máme kvalitní tým a je moc dobré být spolu a extraligová utkání si užívat jako tým. Věřím, že můžeme v celkovém pořadí bojovat o příčky nejvyšší.“

Reklama

Doporučujeme

Íránská televize označila nového vůdce Modžtabu Chameneího za zraněného ve válce

Moderátoři íránské státní televize při nedělním oznámení jména nového nejvyššího duchovního Modžtaby Chameneího uvedli, že byl zraněn v "ramadánové válce", což je označení, které íránská média používají pro současný konflikt s USA a Izraelem. Analytik ale později v živém vysílání naznačil, že nyní 56letý Chameneí mohl být zraněn v irácko-íránské válce v 80. letech. Jak byl nový vůdce zraněn, tak z vysílání íránské televize není jasné, napsala agentura AP.

KOMENTÁŘ: Trump zlehčuje ropný šok. Uklidní svět uvolnění komoditních rezerv?

Pokračující válka na Blízkém východě vyhnala ceny ropy v jednu chvíli až na cenu 116 dolarů za barel. Napětí na trhu má ulevit plán států skupiny G7 na uvolnění ropných rezerv. O jaké množství černého zlata jde? A jak situaci komentuje prezident Donald Trump?

Výbuch v Lutychu poškodil synagogu. Antisemitský útok, míní belgická vláda

Belgické úřady vyšetřují pondělní výbuch před synagogou v Lutychu na východě země. Exploze poškodila budovu i okolní objekty, incident se obešel bez zranění. Podle představitelů státu šlo o cílený antisemitský čin.

Šéf rakouské veřejnoprávní ORF odstoupil z funkce kvůli obvinění z obtěžování

Šéf veřejnoprávní rakouské rozhlasové a televizní stanice ORF Roland Weissmann dnes z funkce s okamžitou platností odstoupil. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na vedení rady této stanice. Weissmanna jedna ze zaměstnankyň obvinila ze sexuálního obtěžování, ten to ale popírá. Jeho právní zástupce oznámil právní kroky.

Trump naznačil, že o konci války s Íránem rozhodnou Spojené státy

Americký prezident Donald Trump v telefonickém rozhovoru s izraelským serverem The Times of Israel (ToI) naznačil, že o konci bojů s Íránem rozhodnou Spojené státy. Zároveň si šéf Bílého domu nemyslí, že bude nutné, aby Izrael ve válce pokračoval bez účasti USA.

Zemřel Joe McDonald, hlas Woodstocku a protiválečné generace

Hudební svět přišel o jednu z výrazných osobností americké kontrakultury 60. let. Joe McDonald se proslavil jako autor protiválečné hymny, která se stala symbolem protestů proti válce ve Vietnamu. Jeho jméno ale zůstává spojené i s legendárním festivalem Woodstock a celou generací, která tehdy hledala vlastní hlas.

Hlavní nádraží ve skotském Glasgow je uzavřeno kvůli požáru

Hlavní nádraží ve skotském Glasgow, které patří k největším v Británii, je uzavřeno na dobu neurčitou kvůli rozsáhlému požáru v jeho blízkém okolí. Uvedl to dnes ráno web BBC News. Budova, kde vypukl požár, se částečně zřítila. Není zcela jasné, jaké škody oheň způsobil v nádražní budově a na infrastruktuře. Nejsou informace o zraněných či mrtvých.

Írán má nového duchovního vůdce. Trumpovi se to líbit nebude

Modžtaba Chameneí, druhorozený syn zabitého ajatolláha Alího Chameneího, byl íránským Shromážděním znalců vybrán za nového duchovního vůdce islámské republiky. Hovoří se o muži držícím se v ústraní, který však získával moc „v zákulisí“ íránské politiky.

Čínské ceny rostly nejrychleji za víc než tři roky

Čínské spotřebitelské ceny v únoru zrychlily růst na 1,3 procenta meziročně a dostaly se nejvýš od ledna 2023. Pomohly jim oslavy lunárního nového roku, dražší ropa i silnější poptávka po elektronice spojené s umělou inteligencí. Zároveň se mírně zmírnil i tlak na průmyslovou deflaci, která čínskou ekonomiku svírá už déle než tři roky.

Poprvé od ruské invaze. Ceny ropy překonaly 100 dolarů za barel

Ceny ropy v neděli pokračovaly v rekordním růstu kvůli více než týden trvající izraelsko-americké válce proti Íránu. Poprvé od útoku Ruska na Ukrajinu v roce 2022 překročily hranici sta dolarů za barel. Pokud boje neskončí v průběhu března, uvidíme rekordní zdražování této komodity, varují analytici.

Rostlinná mléka mají menší ekologickou stopu než kravské

Stále více lidí sahá po rostlinných náhradách mléka. Důvody jsou různé. Někdo řeší klima, jiný zdraví nebo chuť. Nabídka je dnes široká. Na trhu najdeme sójové, ovesné, mandlové, rýžové i kokosové nápoje. Otázka ale zůstává stejná. Jsou opravdu šetrnější k planetě než klasické kravské mléko?

Americký úder na loď v Pacifiku zabil šest lidí

Americká armáda v neděli zaútočila na loď ve východní části Tichého oceánu a zabila šest lidí. Šlo o další zásah v kampani namířené proti plavidlům, která Washington spojuje s pašováním drog po moři. Počet obětí těchto útoků tím vzrostl na více než 150.

Quentin Tarantino připravuje svou první divadelní hru

Quentin Tarantino se pouští do nového projektu, který tentokrát nebude patřit filmovému plátnu. Slavný režisér připravuje vlastní divadelní hru, jež má podle dostupných informací čerpat z tradice britské komedie. Pokud vše půjde podle plánu, jeho první divadelní počin by mohl zamířit na londýnské jeviště.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama