ZajímavostiDalší kontroverzní výstup Madonny. U proslovu na předávání cen Grammy vilně švihala...

Další kontroverzní výstup Madonny. U proslovu na předávání cen Grammy vilně švihala bičíkem

Účast Madonny na předávání hudebních cen Grammy se opět neobešla bez výstředností. Slavnostní večer jako by si spletla se sado-maso salonem. K publiku promlouvala v prapodivném účesu s bičíkem v ruce a propichovala vilným pohledem. Zpráva se objevila v Daily Star a na YouTube.

Popová královna opět rozpoutala živé diskuse na téma její vzhled a její psychické zdraví. Ač v počtu nominací na Gramy Awards konajícím se 5. února v areně v Los Angeles dominovali především zpěvačky Beyoncé, Adele, Brandi Carlile a rapper Kendrick Lamar, největší pozornost na sebe opět dokázala strhnout Madonna. Okomentoval to i Daily Star a na YouTube se objevilo video z vyhlášení cen.

Bič, podpatky a rozparek

Objevila se na pódiu v eroticky laděných, i když rafinovaných, černých šatech, zvýrazňujících její vosí pas, s vysokým límcem upnutým kolem krku kravatou, s dlouhým rozparkem a botami na vysoké platformě. V ruce koňský bič, kterým v průběhu řeči švihala, na hlavě velmi extravagantní útvar ze zrzavých copů, ruce okované blyštivými prsteny.

Zpěvačka přišla uvést na pódium zpěváky Kim Petras a Sama Smitha. „Jste připraveni na trochu kontroverze?“ Varovala rovnou publikum a mávala u toho koňským bičem. Pak si vyhrnula šaty s rozparkem, aby ukázala nožku v síťovaných punčochách. Rovnou zacílila na „rebelství“ v hudebním průmyslu. Otevřeně nepřímo přiznala, že její výstřednosti hraničící se zdravým rozumem jsou promyšlený způsob, jak si spolehlivě udržet popularitu. A pochválila za to i nominované kolegy.

Zde je to, co jsem se naučila během čtyř desetiletí v hudbě. Pokud vás nazývají šokujícím, problematickým, provokativním nebo nebezpečným… Určitě je to správně. Tohle je způsob, jak o sobě dáváš vědět,“ nechala se slyšet ve volnějším překladu.

„Jsem tady, abych poděkovala všem rebelům za to, že si vytvořili novou cestu a obětovali tomu všechno. Musíte si být vědomi, že všechna vaše nebojácnost nezůstane bez povšimnutí. Především si tě budou vážit,“ pokračovala. „Takže nyní, když o tom mluvíme, si ukažme na ty, kdo se povznesli nad skandály, pochybnosti a kritiku jsou to tito dva držitelé cen Grammy: Sam Smith a Kim Petras.“

Prý je jako Cher

K tomu si ještě Madonna na sociální síť pro jistotu natočila samostatný klip, ve kterém svoji image s bičíkem umocnila uhrančivým sexy pohledem, jako by se nacházela zcela někde jinde než na noblesním galavečeru. A tak emoce lidí na sociálních sítích sílily. Na internetu se okamžitě začaly šířit koláže, které Madonnu vyobrazovaly v těch nejsměšnějších podobách. Kohout, sádrový panák nebo nová pohanská socha v New Yorku. Některé ale svými sebevědomými slovy evidentně přesvědčila.

„Říkej si o Madonně, co chceš, ale tato žena vyrazí na světové turné a během 15 minut vyprodá 600 000 vstupenek na několik vystoupení, a to vše ve věku 64 let!“ Bránil ji jeden z jejích fanoušků. „Madonna si už není podobná, ale pořád se drží. Nezlobím se. Je jako Cher, může si dělat, co chce. Jsem rád, že je stále na této zemi,“ fandil jí další.

Doporučujeme

USA dokončily další vlnu úderů na Írán, oznámilo regionální velitelství

Americká armáda dokončila další vlnu úderů na Írán, kde útočila na pobřežní obranné systémy, odpalovací zařízení pro střely a drony a na námořnictvo. Na síti X to dnes nad ránem oznámilo americké velitelství CENTCOM, které koordinuje síly USA na Blízkém východě. Podle agentury Fars zahynuli při jednom z útoků tři lidé z téže rodiny.

Pesticid používaný v zemědělství může snižovat počet čmeláků

Čmeláci patří mezi nejvýznamnější opylovače zemědělských plodin i volně rostoucích rostlin. Nový výzkum ukazuje, že sulfoxaflor, běžně používaný pesticid proti savému hmyzu, může narušovat jejich rozmnožování už při nízkých dávkách. Změny se projevily přímo v aktivitě genů spojených s reprodukcí, což by při dlouhodobém působení mohlo přispívat k úbytku čmeláčích populací.

Volkswagen zvažuje zrušení dalších 50 tisíc pracovních míst

Volkswagen může v rámci rozsáhlé restrukturalizace zrušit dalších přibližně 50 tisíc pracovních míst. Šéf koncernu Oliver Blume zaměstnancům oznámil, že firma stále hledá způsob, jak snížit výrazně vyšší náklady a přiblížit se konkurenci. Konečný počet zrušených pozic zatím nebyl stanoven.

Rusko v noci udeřilo střelami a drony na Kyjev, oběti nejsou hlášeny

Rusko během noci na dnešek zaútočilo střelami a drony na ukrajinskou metropoli Kyjev. S odvoláním na představitele města o tom nad ránem informovala agentura Reuters, podle které byly hlášeny exploze a požáry, žádné oběti ale úřady neoznámily. Ukrajinská obrana sestřelila pět z osmi ruských balistických raket. Stalo se tak poprvé za měsíc, napsala agentura Unian s odvoláním na hlášení ukrajinského letectva a připomněla, že problémy souvisely s nedostatkem protiraketových střel.

Ceny ropy nepřestávají růst. Trh znervózňují americké kroky v Hormuzu

Ceny ropy vzrostly poté, co americký prezident Donald Trump oznámil plány na zavedení poplatků za přepravu v Hormuzském průlivu a obnovení blokády íránských přístavů. Tyto kroky na trhu vyvolaly další vlnu obav z narušení dodávek černého zlata. Zatímco USA trvají na tom, že Hormuzský průliv je otevřený pro plavbu, podle údajů o sledování lodní dopravy došlo k prudkému poklesu tranzitů.

Francie umožní Ukrajině licenční výrobu zbraní, Kyjev nakoupí 16 letounů Rafale

Francie umožní Ukrajině licenční výrobu francouzských řízených střel, přesně naváděných bomb a protivzdušných střel, zatímco Kyjev nakoupí francouzsko-italské systémy protivzdušné obrany nové generace a 16 stíhacích letounů Rafale. Po jednání koalice ochotných to dnes v Paříži oznámil francouzský prezident Emmanuel Macron.

USA ode dneška začnou vybírat poplatky za bezpečnou plavbu Hormuzským průlivem

Americký prezident Donald Trump uvedl, že Spojené státy obnovují blokádu vůči Íránu v Hormuzském průlivu a že budou od lodí za zajištění bezpečnosti vybírat poplatek ve výši 20 procent hodnoty přepravovaného nákladu. Šéf Bílého domu to dnes napsal na své sociální síti Truth Social. Hormuzským průlivem procházela pětina světových dodávek ropy a zemního plynu, než nad klíčovou lodní trasou na začátku konfliktu uplatnil kontrolu Írán.

Příměří se fakticky zhroutilo. USA udeřily na Írán, sirény se rozezněly v Jordánsku a Bahrajnu

Spojené státy v pondělí pozdě večer dokončily další vlnu leteckých úderů na cíle spojené s Íránem. Tentokrát americká armáda útočila na odpalovací systémy pro střely a drony, obranné systémy a námořnictvo. Sirény se následně rozezněly v Jordánsku a Bahrajnu. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že USA kontrolují úžinu klíčovou pro světové dodávky ropy.

Maďarský parlament schválil ústavní dodatek, který má ukončit mandát prezidenta

Maďarský parlament dnes schválil ústavní dodatek, který má především ukončit mandát prezidenta Tamáse Sulyoka. Informovaly o tom světové tiskové agentury. Premiér Péter Magyar označuje prezidenta za loutku strany Fidesz bývalého předsedy vlády Viktora Orbána, který letos po 16 letech přišel o moc, a už po vítězství v dubnových parlamentních volbách Sulyoka vyzval, aby odstoupil.

Húsíové zaútočili na letiště v Saúdské Arábii

Jemenští Húsíové v pondělí zaútočili balistickými raketami a drony na mezinárodní letiště Abhá na jihu Saúdské Arábie. Saúdská protivzdušná obrana proti střelám zasáhla a úřady nehlásí žádné oběti. Útok představuje nejvážnější vyhrocení vztahů mezi oběma stranami od příměří uzavřeného v roce 2022.

Požár lesa v pařížském regionu zničil na 1000 hektarů a stále se šíří

Požár lesa u Fontainebleau nedaleko Paříže zničil na 1000 hektarů porostu, což je zhruba pět procent celého lesa. Dnes odpoledne to řekl šéf civilní ochrany Julien Marion. Na místě zasahuje na 800 hasičů z celé Francie. Podle francouzského ministra vnitra Laurenta Nuňeze je možné, že oheň někdo založil úmyslně, informovala agentura AFP.

EK a její partneři chtějí dát na podporu projektů v Gaze 883,6 milionu eur

Evropská komise dnes spolu s více než desítkou nejen členských zemí Evropské unie zahájila iniciativu, která poskytne 883,6 milionu eur (přibližně 21,4 miliardy Kč) na humanitární projekty v Pásmu Gazy. Komise v prohlášení uvedla, že "Team Gaza Initiative" podpoří projekty zaměřené na zajištění základních služeb pro obyvatele pásma, včetně vodohospodářské infrastruktury, odstraňování sutin a odpadu či obnovení zdravotnických, energetických a zemědělských systémů. Česká republika podle zveřejněného seznamu do iniciativy zapojena není.

Senátor Lindsey Graham zemřel podle lékařů na natrženou srdeční aortu

Lindsey Graham, dlouholetý republikánský senátor za Jižní Karolínu a blízký spojenec amerického prezidenta Donalda Trumpa, zemřel na disekci aorty způsobenou kardiovaskulárním onemocněním. Vyplývá to z předběžných závěrů soudního lékaře ve Washingtonu.

Trump tvrdí, že USA by měly spravovat Hormuzský průliv a dostat za to zaplaceno

Americký prezident Donald Trump dnes řekl, že Spojené státy pravděpodobně převezmou kontrolu nad Hormuzským průlivem, a dodal, že by jim za to měla náležet kompenzace. Šéf Bílého domu to uvedl v telefonickém rozhovoru v pořadu Fox & Friends televize Fox News.

KOMENTÁŘ: Polovodičový král z Koreje ve výprodeji. Obchodování v USA způsobilo chaos

Třebaže tahle firma vznikla už v roce 1983, před šílenstvím kolem umělé inteligence ji znal málokdo. Dnes jihokorejský SK Hynix patří mezi lídry AI závodu a svou výkonností na burze poráží většinu amerických titulů. V pondělí ale přišel zlom. Proč akcie za jediný den odepsaly 15 procent?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama