3.1 C
Czech
Čtvrtek 4. prosince 2025
SportČtyři tituly nestačí. Ferrari zametlo s Vettelem! Tak to chodí, hlesl Němec....

Čtyři tituly nestačí. Ferrari zametlo s Vettelem! Tak to chodí, hlesl Němec. Teď mu má pomoct „Agent 007“

Sportovním nadšencům určitě bude jméno Sebastian Vettel něco říkat. Slavný pilot závodů FORMULE 1, klíčový článek RB nebo Ferrari. Jenže to už je teď historie. Po sérii průměrných výsledků se stal z hrdiny vyvrhel. Němec tak hledá novou výzvu. A s tou má pomoct i slavný James Bond.

53 vyhraných závodů, 121 stupňů vítězů, celkem 4 mistrovské tituly. Taková je bilance německého pilota F1 Sebastiana Vettela. Během své kariéry řídil monoposty BMW, REDBULLU nebo Ferrari. Poslední angažmá se příliš nevydařilo. I proto se Vettel rozhodl ukončit s rudými Italy spolupráci.

„Z ničeho nic se můžete po pár dobrých výsledcích stát hrdinou. Nebo také opačně jako v mém případě. Mám za sebou tituly, ale lidé si stejně budou myslet, že jste průměrní. Tak to chodí,“ mrzí 33letého rodáka z Heppenheimu.

Do italského výběru přišel před 6 lety a snažil se zacelit díru po odchodu Španěla Fernanda Alonsa. Neúspěšně! Jubilejní pátý titul ne a ne přijít, i proto se rozhodl do Ferrari už nesednout. „Neměli jsme výkon, k čemuž jsem i já částečně přispěl, ale akceptoval jsem to,“ smutnil při vzpomínce na loňskou sezonu.

Otázkou bylo, kdo dá Vettelovi šanci. Mluvilo se o řadě týmů, Němec ale nakonec kývl na nabídku nováčka. Do závodů FORMULE 1 se po dlouhých 61 letech vrací Aston Martin – značka, kterou propaguje i slavný filmový hrdina James Bond.

„Zasloužíte si obrovskou gratulaci, že jste poprvé od roku 1960 dostali Aston Martin zpět do formule 1. Nandejte jim to, uvidíme se na startu,“ burcuje Daniel Craig, představitel slavného agenta 007. Britové se ročníku nemohou dočkat. Ještě navíc, když bude první sezonu po návratu řídit monopost čtyřnásobný šampion.

„Těším se na novou sezonu. Není tajemstvím, že v určitých fázích loňského roku jsem nebyl nejšťastnější. Teď se velmi těším na budoucnost,“ rozplývá se při myšlence na restart kariéry Sebastian Vettel.

Uvidíme, zda svá očekávání naplní. Pro něj ani pro Aston Martin to ale nebude vůbec jednoduché. Konkurence je velká a do závodů se dokonce vrátí i zmiňovaný Fernando Alonso. Předsezónní testy startují v Bahrajnu už v půlce března, 23. pak celá nová sezona FORMULE 1 vypukne.

Reklama

Doporučujeme

Trump omilostnil developera stíhaného jeho vlastní administrativou

Donald Trump znovu sáhl po prezidentské milosti. Tentokrát zastavil stíhání realitního magnáta Tima Leiwekeho, kterého jeho vlastní ministerstvo spravedlnosti letos obvinilo z manipulace veřejné zakázky na sportovní arénu v Texasu. Případ, který měl být ukázkou boje proti korupci, se během pár měsíců obrátil ve prospěch obviněného.

Turecko varuje před útoky na tankery v Černém moři

Útoky na tankery spojené s Ruskem v posledních dnech vyvolávají napětí v celém regionu. Ankara upozorňuje, že incidenty zasahují do bezpečnosti, obchodu i pravidelného provozu v Černém moři a dokazují, že válka na Ukrajině získává další rozměr.

Airbus A320 snižuje letošní plán dodávek kvůli chybě na trupu

Airbus A320 má další komplikaci. Výrobce řeší problém s kovovými panely u části letadel a zároveň dohání následky rozsáhlé softwarové závady. Do konce roku proto stihne dodat méně strojů, než plánoval.

Jižní Korea žádá pro manželku exprezidenta 15 let vězení

Prokurátoři v Soulu navrhli patnáctiletý trest pro bývalou první dámu Kim Keon-hee, manželku sesazeného prezidenta Jun Sok-jola. Oba čelí řadě kauz od údajné manipulace s akciemi přes úplatky od Jednotící církve až po krátké vyhlášení stanného práva.

KOMENTÁŘ: Tato firma se chce dostat na burzu dřív než OpenAI. A zlomit tím vaz ChatuGPT

Technologický AI závod dostává další zápletku – společnost Anthropic údajně plánuje vstup na burzu. O zalistování přitom uvažuje i její vrchní konkurent OpenAI, jenže v tomto ohledu podle všeho nepostupuje tak rychle. Pokud by se Anthropic skutečně dostal na burzu, došlo by k jedné z největších IPO v historii.

Izrael brzy otevře hraniční přechod Rafáh, aby mohli Gazané do Egypta

V příštích dnech bude otevřen přechod Rafáh na jihu Pásma Gazy, aby mohli Palestinci do Egypta. Podle agentury Reuters to dnes oznámil úřad pro palestinské civilní záležitosti izraelského ministerstva obrany (COGAT), který dohlíží na dovoz humanitární pomoci.

Summers dostal doživotní zákaz členství v prestižní ekonomické skupině

Americká ekonomická asociace (American Economic Association, AEA) udělila bývalému ministrovi financí USA a exprezidentovi Harvardovy univerzity Larrymu Summersovi doživotní zákaz účasti na svých aktivitách. Organizace s více než sedmnácti tisíci členy ve svém prohlášení uvedla, že jeho jednání, zachycené ve „veřejně dostupné komunikaci“, je v rozporu s jejími standardy profesní integrity.

Norsko s Německem dají dalších 700 milionů eur na zbraně pro Ukrajinu

Norsko dá dalších 500 milionů eur (12 miliard Kč) na nákup zbraní pro Ukrajinu skrz iniciativu Severoatlantické aliance, Německo přispěje dalšími 200 miliony eur (4,8 miliardy Kč), uvedli dnes ministři zahraničí obou zemí Espen Barth Eide a Johann Wadephul před jednáním zemí NATO v Bruselu. Celkem podle šéfa NATO Marka Rutteho spojenci do konce roku na iniciativu přispějí sumou kolem pěti miliard dolarů (104 miliard Kč).

Ruské noční útoky si vyžádaly mrtvé a raněné, uvedly ukrajinské úřady

Dva lidé přišli o život a další tři utrpěli zranění při náletu ruských dronů na město Ternivka v Dněpropetrovské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny, oznámil šéf oblastní správy Vladyslav Hajvanenko. Pracovník energetického objektu byl zraněn při náletu u Oděsy na jihu země. Ukrajinské drony zaútočily na sklady pohonných hmot v Tambovské a Voroněžské oblasti, uvedli ruští gubernátoři.

Nová mise má najít zmizelé letadlo Malaysia Airlines

Malajsie oznámila, že po více než deseti letech opět spustí hlubokomořské pátrání po letu MH370. Nová mise začne 30. prosince a dává rodinám obětí naději, že se konečně dozvědí, co se s letadlem stalo.

Putin shodil americký návrh ze stolu a prohlásil, že Rusko je na válku s Evropou připraveno

Jednání v Kremlu mezi americkou a ruskou delegací skončilo bez výsledku. Ruský prezident Vladimir Putin odmítl americký mírový návrh upravený v Ženevě s tím, že některé body jsou nepřijatelné, na jiných se ale dá pracovat. Také prohlásil, že pokud Evropa zaútočí na Rusko, možná už ani nebude s kým vyjednávat.

Rada EU se dohodla s europarlamentem na ukončení dovozu plynu z Ruska

Rada Evropské unie, která zastupuje členské státy, se dohodla s Evropským parlamentem na ukončení dovozu plynu z Ruska do podzimu 2027. Rada to oznámila v dnešním prohlášení. Dohoda musí být ještě formálně potvrzena Evropským parlamentem a členskými státy Rady EU.

Pozůstatky předané v úterý nepatří rukojmímu, uvedl úřad izraelského premiéra

Pozůstatky předané Izraeli v úterý z Pásma Gazy nepatří rukojmímu. Podle agentury Reuters a médií to dnes ráno uvedl úřad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua na základě výsledků forenzní analýzy. Skupina spřízněná s teroristickým hnutím Hamás později uvedla, že tělo rukojmího hledá s pomocí týmu Červeného kříže. Izrael stále čeká na předání těl dvou rukojmích - jednoho izraelského a jednoho thajského občana.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama