Více
  8.3 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Co dělat v Londýně. Od trhů po muzea, toto město má pro každého něco

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Londýn. Město pulzující životem, kde se dá dělat téměř vše, na co pomyslíte. Možností je tolik, že je všechny nelze zvládnout během krátké návštěvy. Pomůžeme vám s výběrem.

  Londýnský Tower (Tower of London)

  Tuto ikonickou stavbu postavil Vilém Dobyvatel v roce 1066. Zažila toho mnoho, včetně poprav dvou manželek Jindřicha VIII. Dnes je známá jako domov britských korunovačních klenotů.

  Tate Modern

  Tato bývalá elektrárna je samolibě usazena na jižním břehu řeky Temže. A vás zajímá, co se děje uvnitř. Budova je plná obrazů a soch od Picassa, Dalího, Warhola, Rothka a dalších, působivě zasazených do průmyslového interiéru.

  Divadlo Globe

  V Londýně má každá budova a ulice historii. A zrekonstruované divadlo Globe, kde bylo poprvé představeno mnoho her Williama Shakespeara a jež v roce 1613 během představení vyhořelo, není výjimkou. Bylo přestavěno nedaleko od původního místa za použití stavebních metod a materiálů co nejpodobnějších originálu. Sledovat zde představení je jako návrat v čase s Royal Shakespeare Company.

  Dare Skywalk

  Nejnovější londýnská atrakce Dare Skywalk, vás povede úzkou skleněnou chodbou k ikonickému zlatému kohoutku Tottenham Hotspur, 26 m vysoko nad ohromujícím novým stadionem v severním Londýně. Vstupenky si musíte rezervovat předem a děti starší 10 let to zvládnou jen pokud je doprovázejí dospělí. Zážitek je intenzivní. Po chodníku budete kráčet s kvalifikovaným personálem a připoutaní, takže o bezpečnost se bát nemusíte. Nicméně dýchejte zhluboka, na zábradlí tady zapomeňte.

  Benjamin’s

  Toto je jiný bar. Najdete ho v přízemí luxusního obchodního domu Harvey Nichols v sekci pánského oblečení. Na první dojem působí úhledně, jako vhodné místo, kde udělat dojem na rande. Přijďte dobře oblečení a dopřejte si koktejl nebo sklenku whiskey před dalšími nákupy u Yves Saint Laurent. V nabídce tu mají více než 100 druhů whiskey.

  Coal Drops Yard

  Od doby, kdy se podmořským železničním spojením Eurostar mezi Paříží a Londýnem valily vlaky do stanice Kings Cross St. Pancras, zažilo sousedství Kings Cross celkovou transformaci. Toto místo je nyní plné nových restaurací, nákupních center, vodních fontán, bytů a zeleně. K dispozici jsou luxusní supermarkety v přestavěných kůlnách, prestižní londýnská škola umění a módy Central St. Martins, řemeslné restaurace jako Hicce a trendy obchody se zmrzlinou jako Ruby Violet.

  Náměstí Granary, severně od nádraží, obklopené zrekonstruovanými sklady, má fontánu s 1 000 tryskami, ze které budou vaše děti nadšené. A třešničkou na dortu je Coal Drops Yard, bývalé uhelné kůlny, které jsou nyní žádaným luxusním místem pro nakupování a stravování. Tady si rozhodně budete chtít posedět a vychutnat si přeměnu této kdysi temné a prašné čtvrti.

  South Bank

  South Bank je jednou z nejlepších částí Londýna. Nachází se mezi dvěma mosty – Westminster bridge a London bridge. Nabízí zhruba dvě míle vynikajících, převážně státem financovaných uměleckých a zábavních podniků. Plus super výhledy na řadu městských památek: Big Ben, St. Paul’s Cathedral, Tower of London, jež leží na severním břehu řeky. Pokud máte v hlavním městě omezený čas, South Bank je skvělým místem, kde ho strávit. Nabízí vše, včetně výběru dobrých restaurací a nabídek pouličního občerstvení.

  Muzeum sira Johna Soana

  Toto je bezpochyby nejzajímavější muzeum města, plné stovek působivých uměleckých děl a artefaktů. Ve sbírce najdete vše, co zaujalo oko sira Johna Soana. A vystavené je to na místě, kde to vypadá nejlépe – takže rozhodně nehledejte žádný systém či pořádek. Místo toho probuďte svou zvědavost, protože stěny ustupují tajným místnostem, které by nepozorný návštěvník mohl lehce minout.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Dubaj

  8 jedinečných atrakcí, které najdete pouze v Dubaji

  Dubaj je místem, jež evokuje úspěch, bohatství a luxus. Je to město plné možností, které vám nabízí některé unikátní zážitky, jež jinde nenajdete. Které to jsou?
  filipínská tatérka Whang Od Oggay

  Seznamte se s Whang Od Oggay, nejstarší tatérkou na Filipínách

  Horská vesnice Buscalan je obklopena svěžími rýžovými terasami a zvlněnou krajinou. Je domovem zhruba 200 rodin. Každoročně sem přijíždějí tisíce turistů, aby se setkali s Whang Od Oggay, nejstarší filipínskou tatérkou a jejím tradičním uměním kalingského tetování.
  Mrtvé moře

  Mrtvé moře rychle vysychá. Možná jednoho dne zmizí úplně

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulý svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  Údolí králů

  Návštěva Údolí králů v Egyptě

  Ponořte se do podzemní hrobky Tutanchamona v Údolí králů, nepřehlédnutelného pokladu Egypta. Využijte svou návštěvu na maximum díky našim doporučením.
  Londýn

  Hyde park či hřbitov z legendárního Drákuly. Objevujte Londýn

  Víte, odkud Churchill plánoval válečné operace? Nebo kde se natáčely děsivé scény z Drákuly? Londýn není jen Tower Bridge a Big Ben. Objevte s námi méně známá místa, která rozhodně stojí za návštěvu.
  buddhistické chrámy na Srí Lance

  Nejkouzelnější buddhistické chrámy na Srí Lance

  Buddhismus ovlivňuje významnou část kultury a historie Srí Lanky. Proto v celé zemi najdeme nepřeberné množství buddhistických chrámů. Které jsou ty nejzajímavější?
  Reklama

  1 komentář

  1. I have recently started a site, the info you provide on this site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama