ITBoxChromeOS dostane nové aplikace pro produktivitu a personalizaci

ChromeOS dostane nové aplikace pro produktivitu a personalizaci

Google představil řadu nových funkcí produktivity a personalizace pro Chromebooky, které budou spuštěny v nadcházejících měsících, včetně přepracovaného editoru videí v aplikaci Fotky Google. Informoval o tom server 9to5Google.

Aplikace Fotky Google již dlouho nabízí základní nástroje pro editace videí, včetně možnosti rychle vytvářet tematické filmy výběrem obrázků a videí. Toto prostředí je nyní pro Chromebooky přepracováno s důrazem na tvorbu „vysoce kvalitních filmů pomocí několika klepnutí“. K dispozici je také přístup k „vytvoření vlastního filmu od nuly“.

Nový editor zabírá celý displej a obsahuje časovou osu ve spodní části. Vpravo je ovládací panel, který umožňuje upravit jas a kontrast, použít filtry a přidat titulní kartu. Můžete také jednotlivé klipy stříhat, překrývat je hudbou a měnit poměr stran. Tento přepracovaný editor přijde nejprve na Chromebooky a má se objevit letos na podzim.

Nový editor PDF souborů

Od příštího týdne bude úprava souborů PDF na Chromeboocích hračka. Uživatelé budou moci zvýrazňovat text, vyplňovat formuláře, podepisovat dokumenty a přidávat textové poznámky přímo v aplikaci Galerie (Galerie je výchozí aplikace pro úpravu fotografií).

Většina Chromebooků není ve výchozím nastavení vybavena editorem PDF, a i když existují bezplatné možnosti třetích stran, jejich funkce ale bývají omezené. Jak uvedl server 9to5Google, úprava přímo v aplikaci Galerie by znamenala podstatně méně problémů.

Nový PDF editor by mohl být velkou pomocí pro studenty, mezi nimiž jsou Chromebooky hojně využívány. Nejenže by si mohli snadněji označovat texty a úkoly, ale také by si mohly upravovat ručně psané poznámky z hodin.

Menší vylepšení personalizace

Datum se nyní zobrazuje také v pravém dolním rohu obrazovky vedle času, baterie a stavu Wi-Fi. Po klepnutí se zobrazí měsíční zobrazení Kalendáře Google, které můžete rychle procházet a otevírat události. Když je tento widget otevřen, zobrazí se hned nad ním seznam upozornění.

ChromeOS také dostane možnost nastavovat tapety z knihovny Fotky Google v přepracované aplikaci „Wallpaper & style“. Dá se také vybrat celé album a pozadí se bude poté měnit každý den. Tyto změny přijdou již příští týden.

Doporučujeme

Island v referendu odmítl obnovit rozhovory o přístupu do Evropské unie

Islandští voliči v referendu odmítli obnovit jednání o vstupu do Evropské unie. Proti bylo 52,8 procenta, pro 47,2 procenta hlasujících. Podle agentur to vyplývá z konečného výsledku sčítání. Proti obnově jednání, která byla přerušena před 13 lety, tak hlasovalo přibližně o 12.000 lidí více než kolik bylo pro, uvedla agentura DPA.

Škoda Octavia slaví 30 let. Za tři dekády vzniklo téměř osm milionů vozů

Od zahájení výroby první novodobé Octavie uplynou v září tři desetiletí. Model, který pomohl proměnit Škodu Auto po vstupu do koncernu Volkswagen, se za tu dobu vyrobil v téměř 7,9 milionu kusech.

Po povodních v Nepálu se pohřešují už tři tisícovky lidí. 17 tisíc dětí potřebuje pomoc, hlásí UNICEF

Počet lidí pohřešovaných po ničivých povodních a sesuvech v Nepálu a sousední Číně vzrostl téměř na 3 000. Záchranáři zatím nalezli a vyprostili 633 těl. Pátrání po dalších přeživších v oblastech, které před několika dny zasáhl mohutný příval vody, ledu a trosek, pokračuje.

Při nočním ruském útoku v okolí ukrajinské Buči zahynulo 27 lidí

Při nočním ruském útoku na oblast kolem ukrajinského města Buča poblíž Kyjeva zahynulo nejméně 27 lidí. Dalších 42 lidí bylo zraněno. Z oblasti zasažené útokem se evakuuje více než 380 osob. Podle agentury Reuters to dnes uvedl šéf správy Kyjevské oblasti Tymur Tkačenko.

Írán se bude bránit novým americkým sankcím, uvedla vláda

Íránská vláda dnes podle agentury Tasním uvedla, že bude pevně čelit americkým sankcím a "americko-izraelskému spiknutí". Zopakovala, že diplomacie a obrana jsou pro Teherán dva neoddělitelné nástroje k ochraně národních zájmů a bezpečnosti. Vláda mimo jiné slíbila, že se zaměří na zlepšení životních podmínek Íránců. Chce omezit inflaci, vytvořit více pracovních míst, podpořit domácí výrobu a postupně snižovat závislost země na americkém dolaru.

Rostoucí teploty zesilují účinky El Niña, ukazuje nová studie

Klimatický jev El Niño, který pravidelně ovlivňuje počasí po celém světě, je podle nové studie stále intenzivnější. Vědci dospěli k závěru, že jej zesiluje globální oteplování způsobené spalováním fosilních paliv. Aktuálně se přitom v Tichém oceánu formuje mimořádně silná epizoda.

Matka obžalovaná ze smrti tří dětí čeká na verdikt poroty

Porota v Massachusetts zatím nedospěla k verdiktu v procesu s Lindsay Clancy, která čelí obžalobě v souvislosti se smrtí svých tří dětí. Klíčovou otázkou není samotný čin, ale to, zda byla v jeho okamžiku trestně odpovědná.

Plzeň otočila duel s Crvenou zvezdou a postoupila do Evropské ligy

Viktoria Plzeň předvedla mimořádný obrat a zajistila si místo v ligové fázi Evropské ligy. Proti Crvené zvezdě smazala tříbrankovou ztrátu z prvního utkání, doma zvítězila 5:1 po prodloužení a dvojzápas ovládla celkově 5:4. Rozhodující trefu zaznamenal střídající obránce Dávid Krčík.

USA chtějí odstřihnout egyptskou banku od dolarů kvůli vazbám na Írán

Spojené státy navrhly omezit přístup poboček egyptské banky Banque Misr ve Spojených arabských emirátech k americkému finančnímu systému. Washington je podezírá, že zprostředkovaly miliardové platby pro firmy napojené na íránské finanční sítě.

Trump: USA uzavřely ropnou dohodu s Venezuelou, zajistily si část jejích zásob

Spojené státy uzavřely ropnou dohodu s Venezuelou. Zajistily si tak většinovou kontrolu nad více než 65 miliardami barelů z prokázaných venezuelských zásob ropy. To odpovídá zhruba pětině celkových prokázaných ropných rezerv této latinskoamerické země. Oznámil to dnes americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social. Uvedl rovněž, že jde o největší ropnou dohodu ve světové historii. Prozatímní venezuelská prezidentka Delcy Rodríguezová dosažení dohody potvrdila. Dodala, že dohoda umožní výrazné zvýšení těžby ropy a přinese Venezuele rozsáhlé investice a daňové příjmy.

Zemřel ugandský král Oyo, nejmladší vládnoucí monarcha světa

Tradiční ugandský panovník Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV., který se ve světě proslavil jako nejmladší vládnoucí monarcha, zemřel ve věku 34 let. O jeho úmrtí informoval předseda vlády království Tooro v západní Ugandě.

Trump místo vojenských operací sází na sankce. Írán to podle expertů zlomit nemusí

Šest měsíců po zahájení americko-izraelských úderů proti Íránu je rychlé ukončení konfliktu v nedohlednu. Americký prezident Donald Trump omezil přímé vojenské eskalace a vsadil na sankce, blokádu a tlak na obchodní partnery Teheránu. Analytici však pochybují, že ekonomická válka Írán přiměje ke kapitulaci.

USA omezí odběr vody z vysychající řeky Colorado

Kalifornie, Nevada a Arizona budou muset v příštích dvou letech výrazně omezit odběr vody z řeky Colorado. Zásoby klíčové vodní tepny amerického západu dál klesají kvůli dlouhodobému suchu, rostoucím teplotám a nadměrné spotřebě.

Trump odmítá návrat k dohodě s Íránem. Sází na sankce a tlak na Teherán

Americký prezident Donald Trump podle zdrojů obeznámených se situací ztratil zájem obnovit červnovou prozatímní dohodu s Íránem. Washington chce místo toho dál utahovat ekonomické šrouby a přimět Teherán k ústupkům v otázce jaderného programu i znovuotevření Hormuzského průlivu.

Zemřel norský král Harald V., bylo mu 89 let

Po vleklých zdravotních problémech zemřel nejstarší evropský panovník, norský král Harald V., který byl od minulého pondělí v nemocnici v Oslu. Bylo mu 89 let. Oznámil to dnes podle agentur královský palác. Po jeho smrti se jeho syn Haakon VIII. stává novým norským králem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama