Reklama

Chorvatsko má druhý den po sobě rekord v počtu nakažených, dvě třetiny se nakazily v nočních klubech

Zdroj:Reuters
Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Chorvatsko zaznamenalo již druhý den po sobě rekordní přírůstek počtu případů nákazy koronavirem. Za posledních 24 hodin se v této zemi potvrdilo dalších 208 infekcí, což je nejvíce od začátku pandemie.

Přibyla také dvě nová úmrtí. O den dříve hlásili z Chorvatska 180 nových případů nákazy a jedno úmrtí. V Chorvatsku momentálně evidují 961 aktivních případů nákazy. Hospitalizovaných je 106 lidí, přičemž na plicní ventilaci je napojeno deset z nich.

„Dnes jsme zaznamenali 208 nových případů. Průměrný věk těchto nakažených je 31 let, protože zhruba dvě třetiny se nakazili v nočních klubech a barech, které zůstaly otevřené i po půlnoci,“ řekl na páteční tiskové konferenci hlavní chorvatský epidemiolog Krunoslav Čapáky, který je ředitelem Chorvatského úřadu veřejného zdravotnictví (HZJZ). dodal, že mladí lidé mají většinou jen mírné příznaky onemocnění.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.
Rudé náměstí po protestu Pavla Kriseviče
Ruský soud v neděli nařídil, aby byl opoziční aktivista Pavel Krisevič poslán na dva měsíce do vazby pro podezření z výtržnictví. Krisevič byl zatčen na Rudém náměstí, kde předstíral protestní sebevraždu.

1 komentář

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama