Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Chlapeček, který se jako jediný na světě narodil se třemi penisy

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Studie publikovaná v časopise International Journal of Surgery Case Reports přinesla informace o chlapečkovi z Iráku, který měl až tři pohlavní orgány. Lékaři se shodují v tom, že jde o zatím jediný zaznamenaný případ na světě. Neobvyklou anomálii řeší široký tým specialistů z více medicínských oblastí.

  Nadpočetné penisy jsou extrémně vzácnou vrozenou urogenitální anomálií, která byla poprvé zaznamenána v roce 1609. Někteří pacienti mohou mít další související vrozené anomálie.

  Rodiče tříměsíčního chlapce, který je rodilým Kurdem z města Duhok, vyhledali lékařskou pomoc poté, co si všimli, že má jejich syn oteklý šourek a vyrůstají z něj dva kožní výrůstky. Při vyšetření se zjistilo, že jde o pohlavní orgány. Jeden z nich měřil dva centimetry, druhý jeden centimetr. První byl připevněn k původnímu penisu, druhý vyrůstal z šourku. Ani jeden z nich nebyl funkční. Jde vůbec o první takový zaznamenaný případ v novodobé historii. 

  Lékaři se dosud setkávali pouze s diphalliou (dva penisy). Podle dostupných statistických údajů postihne tato diagnóza jednoho ze šesti milionů chlapců. 

  Řeší se chirurgickým zákrokem, přičemž tito pacienti mohou dlouhodobě trpět problémy se zažíváním nebo močovými cestami. 

  „Triphallia (tři penisy) nebyla zatím zdokumentována v žádné zemi. Léčba je složitá, protože má zdravotní, etické a kosmetické aspekty. Na její průběh musí dohlížet kombinovaný multidisciplinární tým a pacient bude muset být dlouhodobě sledován,“ uvedl doktor Shakir Saleem Jabali. 

  Chlapeček už má za sebou operační zákrok a zotavuje se. Ostatní jeho orgány zatím nevykazují žádnou anomálii. Operaci provedl urolog, který je odborníkem v oboru urochirurgie a rekonstrukce penisu, informuje server TheIndianEXPRESS.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Hororové přistání Boeingu 787-800

  Hororové přistání Boeingu 787-800! Z motoru šlehaly plameny a výhled pilotů byl zakrytý kusy zvířat

  Doslova horké chvíle si prožili cestující letadla FR1194 společnosti Ryanair minulý pátek při přistání v Italské Bologni. Do cesty letounu se připletly volavky, nehoda mohla skončit fatálně.
  Gynekolog léčil pacientky sexem

  Gynekolog léčil pacientky sexem. Chytil se do pasti, kterou na něho nalíčila televize

  Skandální případ z lékařského prostředí odhalil italský portál Le Iene. Gynekolog přezdívaný Dr. Magic Flute (kouzelná flétna) zneužíval své pacientky pod záminkou léčení. Na post lékaře rezignoval až poté, co se stal nechtěně aktérem reality show.
  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Reklama
  Reklama
  Reklama