Reklama

Chlapeček, který se jako jediný na světě narodil se třemi penisy

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Studie publikovaná v časopise International Journal of Surgery Case Reports přinesla informace o chlapečkovi z Iráku, který měl až tři pohlavní orgány. Lékaři se shodují v tom, že jde o zatím jediný zaznamenaný případ na světě. Neobvyklou anomálii řeší široký tým specialistů z více medicínských oblastí.

Nadpočetné penisy jsou extrémně vzácnou vrozenou urogenitální anomálií, která byla poprvé zaznamenána v roce 1609. Někteří pacienti mohou mít další související vrozené anomálie.

Rodiče tříměsíčního chlapce, který je rodilým Kurdem z města Duhok, vyhledali lékařskou pomoc poté, co si všimli, že má jejich syn oteklý šourek a vyrůstají z něj dva kožní výrůstky. Při vyšetření se zjistilo, že jde o pohlavní orgány. Jeden z nich měřil dva centimetry, druhý jeden centimetr. První byl připevněn k původnímu penisu, druhý vyrůstal z šourku. Ani jeden z nich nebyl funkční. Jde vůbec o první takový zaznamenaný případ v novodobé historii. 

Lékaři se dosud setkávali pouze s diphalliou (dva penisy). Podle dostupných statistických údajů postihne tato diagnóza jednoho ze šesti milionů chlapců. 

Řeší se chirurgickým zákrokem, přičemž tito pacienti mohou dlouhodobě trpět problémy se zažíváním nebo močovými cestami. 

„Triphallia (tři penisy) nebyla zatím zdokumentována v žádné zemi. Léčba je složitá, protože má zdravotní, etické a kosmetické aspekty. Na její průběh musí dohlížet kombinovaný multidisciplinární tým a pacient bude muset být dlouhodobě sledován,“ uvedl doktor Shakir Saleem Jabali. 

Chlapeček už má za sebou operační zákrok a zotavuje se. Ostatní jeho orgány zatím nevykazují žádnou anomálii. Operaci provedl urolog, který je odborníkem v oboru urochirurgie a rekonstrukce penisu, informuje server TheIndianEXPRESS.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Prodej opuštěných domů v Itálii za 1 euro se stal poslední dobou hitem. Mladí cizinci tak skupovali nemovitosti téměř za nic s příslibem, že dům do určité doby zrenovují. Vesnice Candela v oblasti Apulie nabídla potenciálním obyvatelům dokonce až 8 000 euro, aby se tam přestěhovali.
asteroid Apophis
Astronomové zjistili, že velký asteroid s názvem Apophis by měl v roce 2068 proletět extrémně blízko Země, případně by ji mohl zasáhnout v důsledku jevu nazývaného Jarkovského efekt.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama