-2.4 C
Czech
Čtvrtek 22. ledna 2026
Protext ČTKCestování, poznávání, dovolená, turistika i dobrodružství, to vše nabídne veletrh Dovolená 2022!

Cestování, poznávání, dovolená, turistika i dobrodružství, to vše nabídne veletrh Dovolená 2022!

Ostrava 11. února 2022 (PROTEXT) – Po dvouleté odmlce se vrací zpět veletrh cestovního ruchu Dovolená 2022. Představí novinky, zajímavosti a tipy nejen z Moravskoslezského kraje. Součástí veletrhu bude nově jarní cestovatelský festival Ozvěny.

Dovolená, tradiční veletrh cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji, doznala za 2 roky změny, ale cíl zůstává stejný. Přináší pestrou škálu odpočinkových, ale i aktivních tipů pro trávení volného času, představí zajímavé turistické cíle a destinace z České republiky a Slovenska a potěšíte i vaše chuťové pohárky. Už teď se těšte také na besedy se zajímavými hosty, zmiňme např. Dakar 2022. Kdo se na veletrhu bude prezentovat?

„Vyber si trasu vrcholu a zvládni ho na kole, elektrokole, koloběžce nebo pěšky 3x během 24 hodin, ze tří různých míst.“ Klub 3xTOP.cz představí svou myšlenku, benefity, které nabízí svým členům, výzvu možná všichni nezvládneme, ale inspirace to teda je! Horská chata Emil Zátopek – Maraton na Lysé hoře nabízí ubytování na samotném vrcholu Beskyd. Krajinu pohoří Brdy se svým kouzlem reprezentuje Hotel Brdy, hotel v dosahu památek i přírody specializující se na klientelu 55+.

Cestovní kancelář ATIS je známa svou pestrou škálou zájezdů. Máte chuť na rekreaci ROH, nebo chcete jíst a spát jako kníže? Máte specifické požadavky? Potřebujete dovolenou s vozíkem, dovolenou bez lepku? Či jste vášniví milovníci přírody a hledáte dovolenou s elektromobilem, dovolenou na rybách či na houbách? Cestovní kancelář KO-TOUR si pro vás přeje „dovolenou jako obrázek“; již 31. sezón nabízí komplexní služby cestovního ruchu, turistické informace, vstupenky, jízdenky či letenky. Setkat se s nimi osobně můžete také na turistickém informačním centru v Poličce. Cestovní kancelář Valaška, matador na poli zájezdových dovolených po evropských zemích představí novinky, tipy a zajímavé destinace pro letošní rok.

Dobrovolné sdružení provozovatelů kempů a chatových osad Asociace kempů ČR vám zodpoví všechny důležité otázky, které potřebujete vědět při svých kempařských výpravách. Chybět nebudou zástupci organizace UNESCO prezentující české, moravské i slezské památky, hmotného i nehmotného kulturního dědictví.

Moravian-Silesian Tourism je již tradiční destinační centrálou, která na akci nesmí chybět. Společně s ní se budou prezentovat další zajímavé regionální projekty jako Technotrasa či Krajina Břidlice. Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto, to je Českomoravské pomezí, které dostanete příležitost poznat na společném stánku této turistické destinace. Představí se i další destinační managementy jako Olomoucko, Střední Čechy, Východní Morava či Slovácko, pak také turistická informační centra Vítkov, Brno, Polička, Trutnov aj. Nebudou chybět také firmy zajišťující komplexní informační přehledy o cestování, dovolené, turistice nejen v ČR, a to Joma Travel a Travel Profi.

Veletrh podporuje turistický ruch! Také proto se svou prezentací přijede Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Hornicko-geologické fakulty, která nabízí studium geovědního a montánního turismu a tím i získání širokého povědomí o základech přírodních věd, technických, ekonomických, organizačních a jazykových znalostech.

Program zpestří také malá gastro zóna s ochutnávkami vín i dalších pochutin. Představí se jihomoravská vinařství Bartoník, Rudolf Košulic či Víno Mikulov a vinařství Pod Kozím hrádkem. O skvělou kávu se postarají oblíbená Laura Coofee a nováček veletrhu Y COFFEEbike. Dana Kovářová představí express jídlo na dovoleno a rodinné bylinkářství Eupatoria Stanislava Szczotky nabídne vaše oblíbené bylinky a bylinné přípravky z beskydské krajiny.

To je první ochutnávka toho, co u nás na Černé louce v Ostravě zažijete v pátek 11. a v sobotu 12. března 2022. A nezapomeňte, že souběžně s Dovolenou probíhá také oblíbený Knižní festival Ostrava přinášející zajímavosti, novinky a tipy z knižního světa.

Generálním partnerem veletrhu je Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava. Mediálními partnery jsou OstravaInfo, Visitostrava, Jsem z Ostravy, Travel Guide.sk, Joma Travel, internetový magazín Travel profi, ČD – Vlakem na výlet, cykloturistická aplikace Na kole i pěšky, kudyznudy.cz.

Místo konání: Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Termín konání: pátek 11. 3. 2022 10:00–18:00, sobota 12. 3. 2022 10:00–18:00

Vstupné:

Vstupenka na veletrh Dovolená platí také na Knižní festival Ostrava.

Zdarma děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P

Platí černá karta 2022

Jednodenní vstupné:

110 Kč plné

60 Kč snížené: děti od 6 let včetně, studenti (s platným studentským průkazem), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů

260 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

25 Kč hromadný vstup pro školy (min. 20 osob)

Dvoudenní vstupné (permanentka):

190 Kč plné

100 Kč snížené

460 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

Aktuální informace sledujte na www.dovolenaostrava.cz a na FB @cerna.louka.ostrava.

Kontakt:

Mgr. Jana Jílková

Manažerka marketingu a produkce

Černá louka s.r.o.

W www.cerna-louka.cz

Reklama

Doporučujeme

Sesuvy půdy na Novém Zélandě zabily nejméně dva lidi, další se pohřešují

Silné deště, které v posledních dnech zasáhly Severní ostrov Nového Zélandu, způsobily rozsáhlé sesuvy půdy, při nichž zemřeli nejméně dva lidé. Několik dalších osob je pravděpodobně pohřbeno pod troskami.

Trump narazil na Nejvyšší soud. Cook z funkce zřejmě neodvolá

Americký Nejvyšší soud se zdráhá odvolat z funkce guvernérku Federálního rezervního systému (Fed) Lisu Cook, obává se totiž ztráty nezávislosti centrální banky. Kromě toho podle právníků neexistují žádné důkazy o údajném hypotečním podvodu, kterého se měla Cook dopustit.

Trump a Rutte dosáhli rámcové dohody o Grónsku

Americký prezident Donald Trump ve středu večer oznámil, že nezavede desetiprocentní cla na osm evropských zemí, které poslaly do Grónska vojáky, neboť vedl „produktivní" rozhovor s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance (NATO), jenž slíbil řešení v otázce Grónska. Dohodli se podle něj na „rámci budoucí dohody".

V Japonsku pozastavili znovuzprovoznění největší jaderné elektrárny na světě

V Japonsku po několika hodinách pozastavili restart největší jaderné elektrárny na světě. Reaktor je ale stabilní, sdělil mluvčí firmy Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO), která zařízení provozuje. Firma uvedla jaderný reaktor v elektrárně Kašiwazaki-Kariwa do provozu ve středu, a to navzdory přetrvávajícím obavám veřejnosti. Učinila tak poprvé od katastrofy v jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011, po které Japonsko jaderné reaktory načas odpojilo.

Witkoff oznámil pokrok v jednáních o ukončení rusko-ukrajinské války

Jednání o ukončení rusko-ukrajinské války dosáhla velkého pokroku, zbývá dořešit poslední otázku, řekl dnes podle agentur Reuters a AFP na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu zmocněnec amerického prezidenta Steve Witkoff. Dodal, že během dne odcestuje do Moskvy, aby ukončení konfliktu projednal s ruskými představiteli. Hlavní ukrajinský vyjednávač Rustem Umerov o něco dříve informoval o jednání s americkými zástupci v Davosu, hlavními tématy podle něj byly ekonomický rozvoj, poválečná obnova jeho země a bezpečnostní záruky.

ANALÝZA: Rusové používají zimu jako zbraň, Ukrajince ale nezlomí

Kovově šedivé nebe, prázdná okna a vyhaslé semafory se slévají do monolitické bezútěšnosti, zatímco teploty padají hluboko pod nulu. Pohled na města uprostřed zimy připomíná mrazivou dystopii. Pátý rok války a Rusové opět útočí na ukrajinskou energetickou infrastrukturu – intenzivněji než kdy předtím. Vojáci na frontě drží, tak my musíme taky, shodují se Ukrajinci. Jejich ducha se nepříteli zlomit nedaří.

Trumpova cla zastavila schvalování dohody EU s USA

Evropský parlament pozastavil práce na schvalování obchodní dohody mezi Evropskou unií a Spojenými státy, kterou obě strany uzavřely loni v létě. Krok přišel po víkendové hrozbě Donalda Trumpa, že uvalí cla na evropské země, pokud nepřistoupí na americkou kontrolu nad Grónskem.

Taylor Swift byla uvedena do Síně slávy skladatelů

Taylor Swift dosáhla dalšího významného milníku své kariéry. Byla uvedena do Síně slávy skladatelů a zapsala se do historie jako nejmladší žena, které se této pocty dostalo. Ocenění potvrzuje její výjimečné postavení mezi autory písní napříč generacemi.

KOMENTÁŘ: Prodávejte Ameriku. Novému trendu na investičních trzích se v USA smějí

Kvůli další eskalaci vztahů na ose mezi USA a Evropou, kterou způsobilo především nárokování Grónska ze strany Donalda Trumpa, se na investiční trhy vrací antiamerický sentiment. Ten radí prodat vše, co je navázané na USA. Tamní ministr financí se ale těmto snahám vysmál.

Je Grónsko pro Evropu budíčkem? Ursula von der Leyen volá po nezávislosti

Nastal čas chopit se této příležitosti a vybudovat novou nezávislou Evropu. S takovými slovy vystoupila na výročním zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyen.

Tučňáci posunuli své období pro páření. Hrozí kolaps

Globální oteplování mění chování mnoha druhů živočichů i rostlin. Nová desetiletá studie vedená organizací Penguin Watch na Oxfordské univerzitě a Oxford Brookes University teď odhalila dramatické změny v chování tučňáků v Antarktidě. Zvířata posunují své období pro rozmnožování.

Trump: Sami zjistíte, jak daleko jsem schopen ohledně Grónska zajít

Americký prezident Donald Trump odpověděl na otázku novinářů v zasedací místnosti Bílého domu před odletem do švýcarského Davosu, jak daleko je ochoten v otázce Grónska zajít, se slovy: „Dozvíte se to". Znovu tak vyvolal nejistotu mezi evropskými lídry, kteří varují před vojenskými akcemi na autonomním území Dánska, člena Severoatlantické aliance (NATO).

Dáváme přednost respektu před šikanou, vzkázal Macron Trumpovi

Emmanuel Macron vystoupil v Davosu a poslal Evropě i USA jasný vzkaz. Evropa podle něj nesmí sedět se založenýma rukama, když jí někdo tlačí ke zdi. A má použít všechny nástroje, které má, aby ochránila své zájmy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama