Více
  8.8 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Společnosti LG a Samsung ukázaly možné displeje budoucnosti

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnosti Samsung Display a LG Display mají na veletrhu Display Week 2022, který se právě koná v kalifornském San Jose, svoje stánky, kde předvádí řadu zajímavých inovativních displejů. Informoval o tom server The Verge.

  Skládací obrazovky se z pouhého snu staly skutečným produktem v roce 2019, kdy společnost Samsung uvedla na trh originální Galaxy Fold. V roce 2020 společnost představila zcela novou podobu s modelem Galaxy Z Flip a následující modely dokázaly, že skládací technologie tu nemalou chvíli zůstane. Displeje, které se ukázaly na Display Week 2022, nám dávají menší představu, na co se můžeme v následujících letech těšit.

  360stupňový skládací OLED panel

  Společnost LG Display předvádí 8palcový skládací dotykový displej, který se podle jejích slov může skládat dovnitř i ven. Konstrukce umožňuje, aby jeden skládací displej sloužil jako vnitřní obrazovka (jako u Galaxy Z Fold 3) i jako vnější obrazovka (jako u Huawei Mate XS). Zařízení vybavená tímto 360stupňovým skládacím OLED by se mohla vyhnout nutnosti mít vnitřní i vnější displej ve prospěch pouze jedné velké obrazovky.

  Jak uvedl server The Verge, 360stupňový skládací OLED společnosti LG Display vydrží více než 200 000 složení, než se začne lámat. Společnost LG také tvrdí, že displej používá „speciální skládací strukturu“, která minimalizuje jakékoli pomačkání. Displej má rozlišení 2 480 x 2 200 pixelů, což je stejné jako vnitřní displej v telefonu Huawei Mate X2.

  Flex G a Flex S

  Společnost Samsung Display také ukázala některé zajímavé prototypy. Mezi nimi jsou ohebné displeje, včetně konceptů Flex G a Flex S, které byly naposledy představeny na veletrhu CES 2022. Oba jsou trojnásobně skládací panely a fungují jak pro kompaktní smartphony, tak pro zařízení velikosti tabletu. Flex G se skládá dvakrát dovnitř a Flex S se skládá dovnitř i ven. Na koncepční video, které ukazuje některé možné využití, se můžete kouknout zde:

  Společnosti LG Display ani Samsung Display ve skutečnosti nevyrábějí žádné zařízení, v nichž jejich panely končí. Dodávají je ale některým z největších světových společností v oblasti spotřebních technologií. Proto nám i tak výstava Display Week může poskytnout zajímavý pohled na to, kam budou v příštích letech směřovat skládací zařízení.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS