Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Cestování po světě Britku stojí pouhých 900 korun. Její závislostí jsou zvýhodněné letenky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mladá žena na TikToku ohromuje svou schopností cestovat s minimálními náklady. Naplánovala si, že se během dvanácti měsíců podívá do dvanácti různých zemí, přičemž za zpáteční letenky neutratí více než pár stovek.

  Často se má za to, že dovolená je velmi drahá záležitost. Proto si mnozí nechávají například o relaxu u moře jen zdát. Angličanka jménem Bex, která působí na TikToku pod nickem @NorthernBlondeAbroad, však dokazuje, že není potřeba obrovské jmění na kontě, abychom si užili poznávání jiných krajin.

  Díky své schopnosti správně hledat v nabídkách letenek navštěvuje nejrůznější destinace světa, jak se říká, za pár kaček. „Většinu víkendů cestuji po světě za 30 liber (920 korun) a méně – skvěle mi to šetří peníze,“ pochvaluje si. Vynalézavé ženy si všimnul deník Daily Star.

  @northernblondeabroad

  Skyscanner tutorial! I’ll work on a more polished one this week, this is kinda chaotic 😂 #skyscanner #solotravel #flights #wanderlust @skyscanner

  ♬ original sound – NorthernBlondeAbroad

  „Doslova ujíždím na vyhledávání nízkonákladových letů a výhodných akcí. Vyrážím někam každý druhý týden. Je to levnější než trávit víkendy nakupováním v Home Bargains a Primark,“ říká v jednom ze svých videí na TikToku. Během dvanácti měsíců se hodlá podívat do dvanácti různých zemí, přičemž neutratí ani tisícovku.

  Jednou odpočívá u horského jezera, podruhé si pochutnává na místních specialitách

  Podívala se už třeba k dechberoucímu Komskému jezeru v Itálii s letenkou z Británie za pouhé tři stovky. „Zaplatila jsem 11 GBP (340 Kč) za zpáteční let do Itálie, pak jsem sedla na vlak do Alp za 7,42 GBP (230 Kč) a poté jsem zaplatila 4,70 GBP (145 Kč) za zpáteční cestu lanovkou s těmi nejúžasnější výhledy. Vše během jednoho víkendu,“ chlubí se Bex ve svém videu.

  Jindy zase vycestovala za poloviční cenu 15 liber (460 Kč) do Lisabonu. Zaplatili jste 15 liber (460 Kč) za let do Lisabonu a poté 1,90 (59 Kč) za vlak do Sintry. Úžasný čas, kdy se krmíte vynikajícími sýry, život je fajn,“ libovala si opět. Bez jednoho se však na svých cestách neobejde, a to je yorkshirský čaj, který si bere s sebou.

  Je neděle ráno, na hory se sype sníh a jediné, co slyšíte, je divoká příroda a ticho. Pijete yorkshirský čaj z lahve, protože bez něj nikam nejdete. Takhle jsem v klidu,“ básní v dalším videu. Dosud se jí podařilo nasbírat na své tiktokové stránce již neuvěřitelných 483 100 lajků.

  Mnoho lidí ji chválí především za její rozhodnutí dávat peníze raději do cestovatelských víkendů než do nakupování. „Naprosto ti rozumím. Poznávání světa přináší hezčí vzpomínky než výlet do Home Bargains,“ zní jeden z obdivných komentářů. „Jedině dobře pro vás,“ přidává se další. Asi není žádným překvapením, že na TikToku již nasbírala 52 000 sledujících. Vždy napjatě čekají, s jakou výhodnou cestou přijde. K tomu, aby všichni pukali závistí, jí přitom stačí jen dostatečně rychle procházet aplikace. Skvělá inspirace do krušných časů.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS