11.3 C
Czech
Čtvrtek 5. října 2023

Exodus z Náhorního Karabachu se rovná válečnému zločinu, míní někteří experti

Poté, co Ázerbájdžán minulý týden po bleskové vojenské ofenzivě ovládl Náhorní Karabach, prchají z oblasti desetitisíce etnických Arménů. Bez ohledu na nedostatek nezávislých zpráv o dění na izolovaném území odpovídá tento exodus podle několika mezinárodních odborníků právní definici válečného zločinu deportace nebo násilného přesunu, či dokonce splňuje podmínky zločinu proti lidskosti, napsala agentura Reuters.

Rusko podniklo další vzdušný úder na Ukrajinu, ta hlásí zničení 34 ze 44 dronů

Rusko v noci na dnešek podniklo další rozsáhlý vzdušný útok na Ukrajinu, informovala s odvoláním na ukrajinské úřady agentura Reuters. Letectvo hlásí, že sestřelilo 34 útočných bezpilotních letounů z celkem 44 dronů, které podle nich Rusové na ukrajinské území vyslali. Ukrajinská energetická společnost Ukrenerho informuje o poškození tepelné elektrárny na jihu země kvůli masivnímu ruskému ostřelování během středečního večera. Kde přesně se zařízení nachází, firma neuvedla.

Česko a Slovensko má historicky první e-commerce osobnost

Praha 8. června 2023 (PROTEXT) – Historicky prvním výhercem nové ankety EXEC E-commerce osobnost se stal Tomáš Braverman reprezentující Heureka Group. Z kandidátů nominovaných širokou veřejností vybírala výherce odborná porota, která si předsevzala najít a ocenit nejvýraznější osobnosti, jež jsou vzorem pro celou československou e-commerce. Vyhlášení vítězů proběhlo na galavečeru EXEC Edge, který hostil zástupce největších českých a slovenských e-shopů.

Segment e-commerce tvoří v současnosti jeden z pilířů české i světové ekonomiky. Aktuálně působí v České republice více než padesát tisíc e-shopů a onlinu začali věnovat větší pozornost i do té doby „klasičtí“ kamenní prodejci. O to těžší bylo pro odbornou porotu z téměř 80 nominovaných zvolit trojici těch nejúspěšnějších.

Do ankety mohly být nominovány osobnosti, které svým vlivem ovládají český a slovenský trh. Nejčastěji se jednalo o majitele, provozovatele a manažery e-shopů, startupisty, marketéry a e-commerce odborníky různých specializací. Ti bedlivě sledují aktuální globální i tuzemské trendy, aplikují je v praxi a mnohdy je dokonce spoluurčují. Dokážou se přizpůsobovat neustále se měnícímu online prostředí i zvyšujícím se nárokům nakupujících a aktivně se podílí na úspěších svých společností. „Soutěž vnímáme jako podporu pro další rozvoj e-commerce, které se naše společnost věnuje již 20 let. Rádi bychom do tohoto odvětví v budoucnu přivedli ještě více pozornosti a ocenili lidi z firem, které v České republice zaměstnávají desetitisíce pracujících a tvoří významná procenta HDP“, říká Matěj Kapošváry, CEO společnosti Shopsys. Jeho výrok potvrzuje skutečnost, že eGDP, tedy podíl e-commerce na českém HDP, je jeden z nejvyšších v Evropě vůbec.

Konečné výsledky:

První místo: Tomáš Braverman – Heureka Group

Historicky první EXEC e-commerce osobností Česka a Slovenska se stal Tomáš Braverman, který již 10 let řídí největší nákupní portál a srovnávač cen na českém internetu. Pod jeho vedením se společnost rozrostla do 9 zemí, ve kterých pomáhá s výběrem a nákupem produktů. Sám kultivuje e-commerce trh sdílením dat, know-how i svými podcasty s významnými hosty.

Druhé místo: Zbyněk Kocián – Notino

Druhou EXEC e-commerce osobností je Zbyněk Kocián, pod jehož vedením společnost Notino zásadně roste, a to i teď v době poklesu trhu. Tato společnost je považována za významného hráče snad v každé zemi Evropy a i přes svou velikost dokáže velmi rychle inovovat.

Třetí místo: Václav Staněk – Vasky

Třetí místo v anketě EXEC osobnost roku získal Václav Staněk, který začal podnikat již při studiích. Dokázal vybudovat firmu ve vysoce konkurenčním prostředí. U svých produktů si potrpí na kvalitu a dlouhou životnost. Nebojí se výzev a svým příběhem inspiruje mladé k podnikání.

A jak reagoval na vítězství Tomáš Braverman? „Cenu vnímám jako ocenění práce celé Heureky, tj. přes 500 lidí. Naši misí je posouvat e-commerce v ČR i celém regionu CEE, pomáhat místním hráčům růst a věřím, že cenu jsem získal i za to, že se nám to daří. Na českou e-commerce jsem velmi hrdý.“

Vítěze vybrala odborná porota složená z předních e-commerce manažerů, investorů, PR expertů i majitelů e-shopů či služeb. Mezi ně patří například Jan Vetyška, ředitel Asociace pro elektronickou komerci, Ondřej Klega, ředitel investorské skupiny eRockets, Petr Svoboda, zakladatel společnosti Shopsys, Alexandra Kala, zakladatelka společnosti Profimed či Peter Brejčák, redaktor portálu CzechCrunch.cz. Za anketou a galavečerem EXEC Edge stojí e-commerce magazín EXEC vydávaný společností Shopsys.

Kontakt pro média:

CEO PR Moc & PR Consultant

Martin Moc

e-mail: [email protected]

Společnost Shopsys pomáhá předním B2B i B2C hráčům digitalizovat jejich prodeje a uspět v omnichannel světě. Pro své zákazníky je spolehlivým full-service e-commerce partnerem s nejlepšími technologiemi a mnohaletým know-how. Mezi největší klienty, o které se stará přes 70 IT odborníků, patří Tescoma, SCONTO Nábytek, Mountfield, Bushman, Démos, B2B Partner, Officeo nebo Agátin svět.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Sledujte nás na sítích

Nelegální migrace v EU roste raketovým tempem. Slovensko zavádí kontrolu na hranicích s Maďarskem

Slovensko ve středu oznámilo, že kvůli rostoucímu počtu nelegálních migrantů zavede dočasné kontroly na hranicích s Maďarskem, přičemž rozhodnutí navazuje na kroky Polska, České republiky a Rakouska. Země v posledních dnech zpřísnily kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem.

Soud vyměřil novinářce Ovsjannikovové v její nepřítomnosti 8,5 roku vězení

Moskevský soud vyměřil trest ve výši 8,5 roku vězení bývalé novinářce ruské státní televize Marině Ovsjannikovové, kterou shledal vinnou z šíření nepravdivých informací o ruské armádě. Učinil tak v její nepřítomnosti, neboť žurnalistka z Ruska uprchla a žije v zahraničí. Informovala o tom dnes ruská média. Ovsjannikovová se loni stala známou svým protestem proti ruské invazi na Ukrajinu v živém televizním vysílání.

DOPORUČUJEME

Bitgamo: První kryptografická burza na světě bez KYC a registrace účtu

Lucemburk 4. října 2023 (PROTEXT/Buy Media) - Bitgamo se rychle stává senzací na globálním trhu s kryptoměnami, protože nabízí výměnu kryptoměn za fiat měnu...

Byla vydána nová generace ASIC Miners

Hongkong 4. října 2023 (PROTEXT/Buy Media) - Společnost ASICRUN právě oznámila vydání nové generace kryptografických ASIC těžařů AR1 Miner, AR2 Miner a EliteAR Miner....

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rozžhavená Amazonka vyplavuje mrtvá těla ohrožených „růžových delfínů“

Amazonka v Brazílii vyplavuje na břeh mrtvá těla ohrožených delfínovců amazonských, vzácných a vysoce ohrožených sladkovodních delfínů. Tato úmrtí podle odborníků nejspíše souvisejí s extrémními teplotami vody, zatím se však snaží vyloučit i jiné příčiny, jako je bakteriální infekce.

Nelegální migrace v EU roste raketovým tempem. Slovensko zavádí kontrolu na hranicích s Maďarskem

Slovensko ve středu oznámilo, že kvůli rostoucímu počtu nelegálních migrantů zavede dočasné kontroly na hranicích s Maďarskem, přičemž rozhodnutí navazuje na kroky Polska, České republiky a Rakouska. Země v posledních dnech zpřísnily kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem.

Soud vyměřil novinářce Ovsjannikovové v její nepřítomnosti 8,5 roku vězení

Moskevský soud vyměřil trest ve výši 8,5 roku vězení bývalé novinářce ruské státní televize Marině Ovsjannikovové, kterou shledal vinnou z šíření nepravdivých informací o ruské armádě. Učinil tak v její nepřítomnosti, neboť žurnalistka z Ruska uprchla a žije v zahraničí. Informovala o tom dnes ruská média. Ovsjannikovová se loni stala známou svým protestem proti ruské invazi na Ukrajinu v živém televizním vysílání.

Hunter Biden odmítl vinu v případu nákupu zbraně, požádá o zamítnutí obžaloby

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, dnes u soudu odmítl vinu poté, co byl obžalován ze tří zločinů spojených s nákupem a držením střelné zbraně v roce 2018. Jeho právník zároveň avizoval žádost o smetení případu ze stolu na základě americké ústavy. Informovala o tom agentura AP, podle níž věc směřuje k hlavnímu líčení na pozadí předvolební kampaně, v níž bude Biden starší usilovat o znovuzvolení prezidentem.

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, krok kritizovala Moskva

Arménský parlament dnes ratifikoval přistoupení země k Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC). Informovaly o tom světové agentury. Plán Jerevanu připojit se k ICC, jenž před časem vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, už dopředu kritizovala Moskva. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes označil krok Jeveranu za nekorektní z hlediska bilaterálních vztahů.