8.7 C
Czech
Pondělí 23. února 2026
Protext ČTKBudoucnost doručování v centru města: speciální bezemisní vozidla UPS již brázdí ulicemi...

Budoucnost doručování v centru města: speciální bezemisní vozidla UPS již brázdí ulicemi olympijské Paříže

Praha 16. srpna 2024 (PROTEXT) – Uzávěrky centra Paříže v důsledku olympiády zkomplikovaly životy Pařížanům i firmám operujícím v oblastech konání sportovních soutěží. Situace využila společnost UPS k tomu, aby otestovala provoz nových bezemisních vozidel pro přepravu balíků, určených primárně pro doručování v ekologických zónách. Více než stovka nových vozidel IVECO eDaily již od července přepravuje balíky ve francouzské metropoli. Dalších pět set posílí flotilu UPS do konce tohoto roku i v dalších evropských zemích.

Společnost UPS nasadila před Olympijskými hrami v Paříži více než 100 nových elektromobilů eDaily od značky IVECO. Jedná se o první krok v rámci plošného zavádění doručovacích elektromobilů po celé Evropě, do konce roku by jich na silnicích mělo být okolo 600. Na zakázku vyrobená vozidla P45E jsou navržena speciálně pro provoz v městských bezemisních zónách, produkují totiž nulové emise výfukových plynů, mají plně recyklovatelný exteriér a dojezd až 230 km, navíc nabízejí celkové užitné zatížení až 1,1 tuny při objemu nákladu až 14 m3.

Jedná se o iniciativu společnosti UPS v rámci dekarbonizace svojí logistické sítě prostřednictvím integrace udržitelnějších řešení, včetně nasazení elektrických silničních vozidel, eQuadů a elektrokol, které jsou již v provozu po celé Evropě. Globálním cílem společnosti je dosáhnout 40% podílu alternativních paliv v pozemním provozu do roku 2025 a 100% uhlíkové neutrality do roku 2050. Ve Francii, kde je UPS lídrem trhu, již v současnosti jezdí více než 66 % doručovacích vozidel UPS na obnovitelnou energii. Nasazení je také v souladu s úsilím pařížské městské samosprávy přejít na nízkouhlíkovou mobilitu a snížit do roku 2050 svou uhlíkovou stopu o 80 %. „Udržitelnost a inovace jsou hluboce zakořeněny v naší DNA. Tyto zásady nám umožňují lépe sloužit našim zákazníkům, řešit jedinečné výzvy městské logistiky a plnit jejich požadavky na přepravu. Nová elektrická vozidla pomohou našim přepravním klientům splnit rostoucí požadavky zákazníků na udržitelnější postupy,“ uvedl Michiel van Veen, generální ředitel UPS Francie a Beneluxu.

„Pokračujeme v rozšiřování a zvětšování naší flotily více než 18 tisíc vozidel na alternativní paliva a pokročilé technologie, která jsou již v provozu po celém světě,“ dodal Luke Wake, viceprezident pro globální automobilovou údržbu a techniku.

 

O společnosti UPS

Společnost UPS (NYSE: UPS) jako jedna z největších světových společností s výnosy v roce 2023 ve výši 91,0 mld. amerických dolarů poskytuje širokou škálu integrovaných logistických řešení ve více než 220 zemích a územích. Jejích více než 500 000 zaměstnanců a zaměstnankyň naplňuje firemní motto „Posouváme svět kupředu doručováním toho, na čem záleží“, při čemž se opírá o jednoduchou firemní strategii „Se zákazníkem na prvním místě, vedená lidmi, poháněná inovacemi“. Společnost se zavázala snižovat svůj dopad na životní prostředí a podporovat komunity všude tam, kde působí. Pevný a nekompromisní postoj zaujímá také v podpoře diverzity, rovnosti a inkluze. Více informací naleznete na www.ups.com, about.ups.com a www.investors.ups.com.

 

Zdroj: Native PR

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

Španělská vláda zveřejní utajované dokumenty k pokusu o převrat v roce 1981

Španělská vláda zveřejní utajované dokumenty k pokusu o státní převrat z roku 1981, kdy vojáci sympatizující s někdejším frankistickým režimem vnikli se zbraněmi do parlamentu. Podle agentury AFP to dnes oznámil premiér Pedro Sánchez.

Sankce proti Rusku ministři EU kvůli Maďarsku patrně neschválí, řekla Kallas

Jednání o dalších sankcích, které Evropská unie chystá proti Rusku kvůli jeho pokračující agresi na Ukrajině, se dnes kvůli negativnímu postoji Maďarska patrně neposune kupředu. Před jednáním ministrů zahraničí zemí EU to v Bruselu novinářům řekla šéfka unijní diplomacie Kaja Kallas. Ministři zahraničí Německa, Polska a dalších zemí před schůzkou apelovali na Budapešť, aby svůj přístup změnila.

EU požaduje od USA po oznámení nových cel dodržení obchodní dohody

Evropská komise (EK) požaduje, aby Spojené státy dodržely podmínky obchodní dohody mezi EU a USA uzavřené v loňském roce. Americký Nejvyšší soud zrušil globální cla prezidenta Donalda Trumpa, který reagoval zavedením nového plošného cla. To následující den zvýšil.

Noční ruské útoky na Ukrajině zabily nejméně tři lidi a další zranily

Nejméně tři lidi zabily a několik dalších zranily noční ruské útoky na Ukrajinu, informují úřady. Dva životy si vyžádal útok na Oděskou oblast, jeden člověk zemřel při úderu na Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny. Ukrajinské síly naopak v noci opět podnikly útoky v hloubi Ruska a podle telegramových kanálů zasáhly důležitou ropnou čerpací stanici.

Mexiko po zabití šéfa kartelu zachvátilo násilí

USA a Kanada v neděli vyzvaly své občany v některých částech Mexika, aby se ukryli. V zemi totiž vypuklo násilí po zabití vůdce kartelu. V několika oblastech došlo ke střetům mezi jeho členy a bezpečnostními složkami. Zločinci rabovali a zapalovali podniky a auta.

Francie si kvůli výrokům o smrti aktivisty předvolá amerického velvyslance v Paříži

Francie si předvolá amerického velvyslance v Paříži Charlese Kushnera kvůli výrokům o smrti aktivisty Quentina Deranqueho. Oznámil to v neděli francouzský ministr zahraničí Jean-Noël Barrot, který komentáře americké strany označil za nepřijatelné vměšování do vnitřních záležitostí země.

Oteplování zvyšuje riziko lavin i v západních Himálajích

Oteplování v horách nemění jen ledovce. Mění i laviny. A někdy úplně opačně, než by člověk čekal. Místo úbytku lavin se v některých regionech rozjíždí jejich nová éra, častější a s delším doběhem.

Maďarsko zablokuje 20. unijní balík sankcí, pokud Ukrajina neobnoví tranzit ropy

Maďarsko zablokuje 20. balík protiruských sankcí, který připravuje Evropská unie, pokud Ukrajina neobnoví tranzit ruské ropy do Maďarska. Ve videopříspěvku to dnes na facebooku řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Maďarsko by se podle něj pak postavilo i proti další pomoci Kyjevu. Tranzit suroviny ropovodem Družba na Slovensko a do Maďarska byl přerušen koncem ledna.

Pákistán hlásí úder proti ozbrojencům, Kábul ho viní z bombardování civilistů

Pákistán podnikl v noci na dnešek údery u hranic s Afghánistánem. Jejich cílem byly podle něj tábory a skrýše ozbrojenců, které viní z nedávných útoků na pákistánském území. Informovala o tom agentura AFP. Afghánská vláda obvinila Pákistán z bombardování civilistů na území Afghánistánu, při kterém podle ní zemřely a byly zraněny desítky lidí včetně žen a dětí. Podle afghánského Červeného půlměsíce při útocích zemřelo 18 lidí a další byli zraněni, napsala agentura AP.

Tajná služba zastřelila muže, který chtěl vniknout do Trumpova sídla na Floridě

Agenti Tajné služby Spojených států zastřelili ozbrojeného muže, který se pokusil proniknout do zabezpečeného perimetru resortu Mar-a-Lago, floridského sídla prezidenta Donalda Trumpa. Informují o tom dnes tiskové agentury. Trump a jeho žena Melania byli tou dobou ve Washingtonu. Muži bylo podle agentů kolem dvaceti let.

Po rozhodnutí amerického soudu zrušit cla Indie odkládá jednání s USA

Indie odkládá obchodní jednání se Spojenými státy. S odkazem na zdroj z amerického ministerstva obchodu to dnes uvedla agentura Reuters. Indie tak činí krátce poté, co americký nejvyšší soud zrušil plošná cla zavedená prezidentem Donaldem Trumpem, Do Washingtonu se chystala indická delegace.

Další jednání Íránu s USA se chystá začátkem března

Írán a Spojené státy mají odlišné názory na rozsah a mechanismus zrušení sankcí vůči Íránu výměnou za omezení jeho jaderného programu. Jednání ale pokračují, další kolo se chystá na začátek března, řekl dnes agentuře Reuters vysoce postavený íránský činitel. Dodal, že existuje možnost dosažení prozatímní dohody.

Drony pomohou v boji proti nelegálním skládkám

Britská vláda přitvrzuje v boji s nelegálním ukládáním odpadu. Do terénu nasazuje novou dronovou jednotku o 33 pilotech. Stroje budou mapovat obří černé skládky a sbírat důkazy proti organizovaným skupinám. Úřady zároveň rozšiřují vyšetřovací týmy a přidávají peníze na potírání odpadové kriminality.

Lvovem otřásly výbuchy, starosta je označil za teroristický útok

Centrem západoukrajinského města Lvov otřáslo v noci na dnešek několik výbuchů, které podle starosty Andrije Sadového připravily o život mladou policistku. Dalších 24 lidí bylo zraněno, uvedla s odkazem na policii agentura Reuters. Z místa bylo hlášeno vloupání do obchodu, Sadovyj výbuchy označil za teroristický čin. Podobně se pak vyjádřila oblastní prokuratura, podle níž se okolnosti zjišťují.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama