11.3 C
Czech
Pátek 1. března 2024

Macron nevyloučil vyslání bojových jednotek NATO na Ukrajinu

Francouzský prezident Emmanuel Macron v rámci pařížských jednání o pomoci Ukrajině nevyloučil vyslání pozemních sil Severoatlantické aliance (NATO) na území státu, jenž se už dva roky brání proti ruské agresi.

Brněnský Seyfor opět vyrazil na nákupy, před koncem roku dokončil akvizici dalších dvou českých firem v hodnotě stovek milionů korun

Sledujte nás na sítích

Brno 6. prosince 2023 (PROTEXT) – Brněnský Seyfor, jeden z největších evropských dodavatelů ICT řešení, před koncem roku rozšiřuje své portfolio. Získal 100% podíl ve společnosti KS – program, která se zaměřuje na personální informační systémy, a skrze svoji dceřinou společnost Commander Services i 100 % v T-Cars System, nabízející řešení pro správu vozových parků. Obě společnosti jsou vysoce ziskové s tržbami v řádu desítek milionů korun ročně. Celková výše obou akvizic se pohybuje v nižších stovkách milionů korun. Seyfor díky nim významně posiluje svou pozici na trhu podnikových IT řešení a Commander Services posouvá na špičku poskytovatelů GPS monitoringu a fleet managementu na českém a slovenském trhu.

Společnost Seyfor se na trhu podnikových systémů pohybuje už od roku 1990 a svá řešení dodává již do 38 zemí světa. Vyvíjí a dodává ERP, HR, POS a CRM systémy, účetní a fakturační software, software pro řízení výroby či velká, na míru připravená řešení. Zaměřuje se také na kyberbezpečnost či datovou analytiku, je aktivní na poli řešení na bázi umělé inteligence. V letošním roce očekává tržby okolo 4 miliard korun. Nové akvizice mají pomoci Seyforu v dalším růstu včetně zahraničí a zároveň posílit pozici společnosti na českém i slovenském trhu.

Systémy Seyforu projde po akvizici 25 % všech výplatních pásek v Česku a na Slovensku

Akvizicí vsetínské firmy KS – program zvyšuje Seyfor podíl na trhu v oblasti mzdových a personálních systémů pro střední a větší podniky. Do firemní stáje Seyforu již patří komplexní řešení pro mzdy VEMA a díky spojení tak bude přes Seyfor procházet každá čtvrtá výplatní páska v Česku a na Slovensku. Mezi zákazníky společnosti KS – program patří například HP Tronic, Škoda Praha, Hyundai Motor Czech, ale i Senát či Moravskoslezský kraj.

„KS – program letos oslavil 32 let od svého založení a na výsledky společnosti jsem hrdý já i moji kolegové,“ doplňuje Jiří Baroš, CEO a jeden ze zakladatelů. „Společnost obsluhuje téměř 3 000 zákazníků převážně z oblasti velkých komerčních subjektů, ale i státní správy a samosprávy.“

Po akvizici 100 % firmy bude společnost KS – program fungovat nadále samostatně a bude těžit z velkých vzájemných synergií, což jí umožní rychlejší růst. Společnost bude nadále řízena původním managementem. „Akvizice společnosti KS – program posiluje pozici Seyforu jako předního dodavatele personálních a mzdových systémů na českém a slovenském trhu,“ říká zakladatel a CEO společnosti Seyfor Martin Cígler. „Společnost má zkušený management a velký tým odborníků a těšíme se na výměnu know-how a sdílení zkušeností z trhu.“

Seyfor již monitoruje přes 20 % vozů využívajících telematické GPS služby v Česku a na Slovensku

Druhou akvizicí, která posílí portfolio Seyforu, je T-Cars System. Společnost provozuje technologicky pokročilá SaaS řešení pro elektronickou knihu jízd, GPS monitoring a kompletní správu vozového parku. Loňské tržby přesáhly 37 milionů korun a služby společnosti využívá téměř 700 firemních zákazníků v Česku a na Slovensku.

Seyfor kupuje T-Cars System skrze svoji dceřinou společnost Commander Services, která patří do velmi úspěšné divize Midsize Business, jejíž tržby výrazně překračují půl miliardy korun. Kromě vývoje vlastních ERP a dalších podnikových systémů je do této divize začleněna právě telematika. Nově tak budou společnosti spadající do portfolia Seyforu monitorovat 20 % všech firemních vozidel, která využívají telematické a fleet management služby.

„Akvizicí T-Cars System výrazně posílíme naši pozici na velmi konkurenčním trhu GPS monitoringu a telematiky. Zaměření T-Cars System skvěle doplňuje portfolio Commanderu a dává oběma společnostem velký potenciál pro další výrazný růst nejen v Česku a na Slovensku, ale i v dalších evropských zemích,“ říká Martin Kudrna, výkonný ředitel divize Midsize Business společnosti Seyfor, pod kterou skupina Commander Sevices se společností T-Cars System spadají.

Kromě posílení pozice na současných trzích a přípravy k evropské expanzi je cílem akvizice také synergický efekt vzájemné spolupráce a sdílení technologického a technického know-how za účelem rozvoje obou firem. Celý obchod by měl přinést i tzv. úspory z rozsahu, tedy ušetření nákladů díky rozšíření provozu. Konkrétně půjde například o nákup hardwaru a užší propojení využívaných služeb směrem k většímu počtu zákazníků.

Seyfor završuje skvělý rok, cílí na 30% růst a obrat 4 miliardy korun

Seyfor má za sebou další velmi úspěšný rok. Kromě akvizice firem KS – program a T-Cars System se ziskovostí vyšší než 25 % se Seyforu dlouhodobě daří dosahovat výborných hospodářských výsledků. Už šestý rok po sobě očekává 30% meziroční růst s předpokládaným konsolidovaným obratem okolo čtyř miliard korun.

„I rok 2023 byl v Seyforu úspěšný a jeho závěr bohatý na akvizice. Jsme velmi rádi, že se podařilo náročný proces obou těchto akvizic dokončit ještě letos a symbolicky tak završit velmi úspěšný rok. Těšíme se na nové kolegy, na velké synergie, které obě transakce nabízejí, a zejména na další růst, který, jak doufám, toto spojení všem zúčastněným přinese. Rád bych poděkoval všem, kteří se na letošním úspěšném akvizičním maratónu podíleli,“ zakončuje Martin Cígler.

O společnosti Seyfor

Seyfor, a. s., se řadí k velkým evropským dodavatelům ICT řešení. Společnost má přes 1 700 zaměstnanců a celosvětově obsluhuje zákazníky ve 38 státech. Dlouhodobě patří k nejrychleji rostoucím IT společnostem v regionu. Je největším výrobcem účetních, ERP a mzdových a personálních systémů v České republice, v roce 2023 očekává Seyfor opět 30% růst a obrat okolo 4 miliard korun. Společnost uskutečnila v posledních letech velké desítky významných akvizic IT firem v České republice i na Slovensku a také na Balkáně. Ovládajícími vlastníky společnosti jsou slovenská private equity společnost Sandberg Capital a Martin Cígler. Firma byla založena v roce 1990 jako Cígler Software, v letech 2017–2022 působila pod značkou Solitea.

O společnosti Commander Services

Commander Services s.r.o. je slovenským lídrem v oblasti GPS monitorování firemních vozidel s největším tržním podílem. Na Slovensku působí od roku 2005 a v posledních letech rychle roste i v České republice. Od roku 2022 je Commander Services dceřinou společností společnosti Seyfor, a. s. Commander poskytuje komplexní řešení v oblasti monitorování vozidel a fleet managementu. Díky svému know-how a IT oddělení dokáže na jedné straně flexibilně řešit požadavky zákazníků a na druhé straně jim poskytnout best practices v odvětví pomocí vlastního produktu. Díky propracované logistice a kvalitním provozním službám je schopna obsloužit každého zákazníka v krátkém čase. Se svými šesti pobočkami – v Bratislavě, Zvolenu, Žilině, Košicích, Praze a Brně – se snaží být dostupná klientům z různých regionů cílových trhů.

O společnosti KS – program

KS – program, spol. s r.o., je od roku 1991 tradičním dodavatelem mzdového a personálního softwaru pro střední a větší společnosti v Česku i na Slovensku. Od prosince 2023 je KS – program dceřinou společností Seyforu. Hlavním produktem společnosti jsou KS Mzdy, komplexní personální a mzdový systém, poskytovaný i jako služba díky KS Cloud. S obratem přesahujícím 42 mil. Kč patří k nejvýznamnějším dodavatelům personálních a mzdových systémů v České republice.

O společnosti T-Cars System

V roce 2007 založená T-Cars System s.r.o. provozuje osvědčené SaaS řešení pro GPS monitoring, elektronickou knihu jízd a správu vozového parku. Na českém a slovenském trhu patří v oboru satelitního sledování vozidel k předním technologickým lídrům. Její služby využívá téměř 700 firemních zákazníků s více než 30 000 objekty. Mezi její zákazníky patří společnosti napříč odvětvími a s vozovými parky až po stovky vozů. T-Cars si historicky vybraly i společnosti T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom na Slovensku jako partnerské řešení pro své zákazníky.

 

 

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Střelec, údajně voják bundeswehru, zabil na severu Německa čtyři lidi

Střelec, kterým byl podle médií pravděpodobně voják bundeswehru, zabil v obcích Scheessel a Bothel na severozápadě Německa čtyři lidi, včetně jednoho dítěte. Podezřelý se vzdal úřadům, informovaly dnes státní zastupitelství v dolnosaském Verdenu a místní policie ve společném prohlášení.

Biden i Trump navštívili hranici s Mexikem a navzájem se obvinili z migrační krize

Americký prezident Joe Biden a jeho soupeř v listopadových volbách Donald Trump ve čtvrtek dorazili na americko-mexickou hranici. Jejich návštěvy se pozoruhodně podobaly. Oba se přitom vzájemně obvinili z nefunkčního imigračního systému a tvrdili, že právě oni jsou schopni tento problém, který rezonuje americkou společností, vyřešit.

Policisté postavili ohrazení u kostela, kde má být rozloučení s Navalným

Ruští policisté postavili ohrazení na cestě od stanice moskevského metra ke kostelu, kde se má dnes konat poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným, který v únoru zemřel ve vězení. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino už také přijíždějí vozy pro přepravu zatčených, píše server Mediazona.

Rakušanku, jež věznila svého syna v boxu pro psa, soud potrestal 20 lety vězení

Soud v dolnorakouské Křemži (Krems) ve čtvrtek pozdě večer poslal na 20 let do vězení se zvláštním režimem matku, která svého nyní 13letého syna věznila v přepravce pro psy, týrala ho hlady nebo ho v nevytopeném pokoji u otevřeného okna polévala studenou vodou. Informovala o tom agentura APA. Soud o tomto případu, kterému se v Rakousku dostalo velké pozornosti, ve čtvrtek jednal celý den. Čtrnáctiletý trest soud udělil spolupachatelce matky. Rozsudky nejsou pravomocné, lze se proti nim odvolat.

Princ William při návštěvě londýnské synagogy vyjádřil znepokojení nad rostoucím antisemitismem

Princ William, vévoda z Cambridge, navštívil ve čtvrtek londýnskou synagogu, kde vedl upřímný rozhovor s přeživší holocaustu o rostoucím antisemitismu ve Spojeném království. Návštěva se uskutečnila uprostřed obav o jeho manželku Kate, která se v současné době zotavuje z operace.

DOPORUČUJEME

Překvapení i stálice v nejoblíbenějších produktech kupovaných online

Praha 1. března 2024 (PROTEXT) - Tradiční soutěž Produkt roku, kterou každoročně vyhlašuje Heureka, zná své vítěze. Rozhodují o nich přímo spotřebitelé, respektive reálná...

Rozšíření: Poslanci vyzývají k reformám EU

Poslanci v usnesení přijatém ve čtvrtek uvádějí, že EU potřebuje dlouhodobou politickou vizi a institucionální a finanční reformy, aby byla schopna přijímat nové členy.V...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Střelec, údajně voják bundeswehru, zabil na severu Německa čtyři lidi

Střelec, kterým byl podle médií pravděpodobně voják bundeswehru, zabil v obcích Scheessel a Bothel na severozápadě Německa čtyři lidi, včetně jednoho dítěte. Podezřelý se vzdal úřadům, informovaly dnes státní zastupitelství v dolnosaském Verdenu a místní policie ve společném prohlášení.

Biden i Trump navštívili hranici s Mexikem a navzájem se obvinili z migrační krize

Americký prezident Joe Biden a jeho soupeř v listopadových volbách Donald Trump ve čtvrtek dorazili na americko-mexickou hranici. Jejich návštěvy se pozoruhodně podobaly. Oba se přitom vzájemně obvinili z nefunkčního imigračního systému a tvrdili, že právě oni jsou schopni tento problém, který rezonuje americkou společností, vyřešit.

Policisté postavili ohrazení u kostela, kde má být rozloučení s Navalným

Ruští policisté postavili ohrazení na cestě od stanice moskevského metra ke kostelu, kde se má dnes konat poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným, který v únoru zemřel ve vězení. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino už také přijíždějí vozy pro přepravu zatčených, píše server Mediazona.

Rakušanku, jež věznila svého syna v boxu pro psa, soud potrestal 20 lety vězení

Soud v dolnorakouské Křemži (Krems) ve čtvrtek pozdě večer poslal na 20 let do vězení se zvláštním režimem matku, která svého nyní 13letého syna věznila v přepravce pro psy, týrala ho hlady nebo ho v nevytopeném pokoji u otevřeného okna polévala studenou vodou. Informovala o tom agentura APA. Soud o tomto případu, kterému se v Rakousku dostalo velké pozornosti, ve čtvrtek jednal celý den. Čtrnáctiletý trest soud udělil spolupachatelce matky. Rozsudky nejsou pravomocné, lze se proti nim odvolat.

Princ William při návštěvě londýnské synagogy vyjádřil znepokojení nad rostoucím antisemitismem

Princ William, vévoda z Cambridge, navštívil ve čtvrtek londýnskou synagogu, kde vedl upřímný rozhovor s přeživší holocaustu o rostoucím antisemitismu ve Spojeném království. Návštěva se uskutečnila uprostřed obav o jeho manželku Kate, která se v současné době zotavuje z operace.

Christian Horner je po úniku údajných zpráv z WhatsApp opět zpochybňován

Christian Horner, šéf týmu Red Bull, je po úniku údajných zpráv mezi ním a jeho kolegyní, opět pod drobnohledem. Stalo se tak pouhý den poté, co byl Horner díky internímu vyšetřování společnosti očištěn od stížnosti na "nevhodného chování" vůči téže kolegyni.

Ztráty ve válce na Ukrajině překročily hranici 500 tisíc

V době, kdy si připomínáme dva roky od chvíle, kdy se Moskva rozhodla zahájit rozsáhlou invazi na území svého souseda, se počet mrtvých a zraněných vojáků (tedy celkové vojenské ztráty) na obou stranách velmi pravděpodobně přehoupl přes magickou hranici pět set tisíc.