Více
  11.6 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Britská policie zadržela další dva muže v souvislosti s útokem v synagoze v USA

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britská policie dnes oznámila, že zadržela v Manchesteru další dva muže v souvislosti s útokem v texaské synagoze z poloviny ledna. Policie v Anglii zadržela už dříve jiné čtyři lidi, dva z nich však byli bez obvinění opět propuštěni.

  Zůstávají ve vazbě, aby mohli být vyslechnuti,“ uvedla dnes manchesterská policie na twitteru.

  Už dříve britská policie uvedla, že kvůli incidentu, při němž muž zadržoval rukojmí a poté zemřel při střetu s policisty, byly zadrženy čtyři osoby: dva mladiství v Manchesteru, jeden muž v Birminghamu a další muž v Manchesteru. Oba mladiství byli propuštěni, aniž by proti nim bylo vzneseno obvinění.

  Mnohahodinové drama se odehrálo 15. ledna, když muž, kterého Federální úřad pro vyšetřování (FBI) identifikoval jako 44letého britského občana Malika Faisala Akrama, držel čtyři rukojmí včetně rabína v synagoze v texaském městě Colleyville. Všichni rukojmí vyvázli bez zranění.

  Podle britských médií Akrama, který žil v severoanglickém Blackburnu, v roce 2020 vyšetřovala britská kontrarozvědka MI5, ale dospěla k závěru, že není nebezpečný.

  Podle listu The Jewish Chronicle se však útočník svému bratrovi svěřil, že se už dva roky modlí za to, aby zemřel jako mučedník.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS