Reklama

Britka udeřila krokodýla do čumáku, zachránila své dvojče před smrtí.

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Osmadvacetiletá Britka Melissa Laurie se ve čtvrtek probudila z dvoudenního komatu v mexické nemocnici. Vážná zranění jí způsobil útok krokodýla. Před jistou smrtí ji zachránila její odvážná sestra Georgia, která nebezpečného obojživelníka několikrát udeřila do čumáku, když její dvojče držel pod vodou. O případu informuje BBC.

„Tohle vypadá jako dobré místo pro krokodýly,“ řekla Georgia Laurie průvodci, když se svou sestrou Melissou a dalšími turisty připluli na loďce do malebné Manialtepecké laguny v Mexiku. Na výlet je zlákala panenská, téměř nedotřená příroda s bohatou faunou i flórou. Obě se těšily na životní zážitek, což se skutečně splnilo, jen ne tak, jak obě předpokládaly.

Ale průvodce – Němec, kterému k provádění turistů chybělo potvrzení od úřadů – mladé ženy ujistil, že zdejší mělká voda je k plavání bezpečná. Krutě se mýlil, o čemž se obě přesvědčily nedlouho poté, co se ke koupání odhodlaly. Melissa totiž náhle zmizela pod hladinou.

Zaútočila samice s mláďaty

Velký krokodýl – podle místních biologů šlo zřejmě o samici, která chránila svá nově vylíhlá mláďata – mladou ženu stáhl pod vodu, kde na ni třikrát zaútočil. Prokousl jí při tom břicho a nohu. Krokodýli usmrcují své oběti tak, že je utopí pod vodní hladinou. To by se Melisse nejspíš stalo, kdyby se její statečné dvojče okamžitě nevrhlo do akce. „Mohla jsem jen bojovat nebo utéct. A za ty, které milujete, se musíte prát,“ řekla Georgia později novinářům.

Potopila se pod vodu a predátora, který svíral její sestru v čelistech, několikrát udeřila přímo do čumáku. Další turisté mezitím křičeli o pomoc. Podařilo se jim přivolat další loďku s turisty. Místní průvodce Lalo Escamilla se probojoval ke břehu laguny a dvojčatům, bojujícím s dravým živočichem, pomohl.

Jakmile společně vytáhli nebohou ženu na loďku, bylo jasné, že její zranění jsou velmi vážná. Měla vodu v plicích, zlomené zápěstí a hluboké tržné rány po těle. Krokodýl jí prokousl střevo, z čehož se později vyvinula sepse. Obě sestry převezli do nemocnice a až tam Georgia zjistila, že i ona má od dravce prokousnutou ruku. Při zápase byla tak nabitá adrenalinem, že si zranění vůbec nevšimla.

Melissa se po dvou dnech probudila z umělého spánku a nyní už vypadá lépe. Bude ale dlouho trvat, než se z vážných zranění i psychického traumatu, které jí útok krokodýla způsobil, vzpamatuje.

Lalo Escamilla BBC řekl, že velkým problémem jsou neregistrovaní průvodci, kteří nabízejí turistům laciné vyjížďky po řece. „Nejsou to žádní průvodci, nemají federálně uznávané zkoušky. Neznají to tady a ničí náš byznys,“ uvedl. Německý průvodce, který ženy zavedl do krokodýlí zátoky, mezitím uprchl.

Krokodýli v celém světě usmrtí zhruba tisíc lidí ročně.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.
Rudé náměstí po protestu Pavla Kriseviče
Ruský soud v neděli nařídil, aby byl opoziční aktivista Pavel Krisevič poslán na dva měsíce do vazby pro podezření z výtržnictví. Krisevič byl zatčen na Rudém náměstí, kde předstíral protestní sebevraždu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama