1.2 C
Czech
Úterý 27. ledna 2026
e-SportsBoss Riot Games léta v maléru! Vyšetřují ho za sexuální obtěžování. Vinu...

Boss Riot Games léta v maléru! Vyšetřují ho za sexuální obtěžování. Vinu odmítá

Tohle si ředitel slavné herní společnosti jistě za rámeček nedá. CEO firmy Riot Games Nicolas Laurent se stal terčem losangeleských vyšetřovatelů po tom, co na něj bývalá kolegyně podala žalobu. Důvod? Sexuální obtěžování a genderová diskriminace. Pod palbou ani není jen on sám.

Kalifornskou firmu Riot Games asi není třeba nějak blíže představovat. Na videohry se specializuje od roku 2006 a pod její taktovkou už vznikla řada oblíbených titulů. Největší díru do světa udělalo jednoznačně League of Legends, ani nově se rozjíždějící Valorant ale není k zahození.

Firmě už 4 roky řediteluje Nicolas Laurent. Pod jeho vedením společnost vzkvétá, všechno ale zase tak růžové asi není. V Riot Games už v minulosti čelili problémům ze strany zaměstnanců. Tedy přesněji zaměstnankyň. Před dvěma lety jim musela společnost kvůli genderové diskriminaci vyplatit až 10 milionů dolarů.

Prostředí se zřejmě moc nevyčistilo. Celá firma čelí obvinění i teď. Všechno se stále dokola točí okolo obtěžování a diskriminace. Hlavní aktérka Sharon O’Donnellová si ale stěžuje i na zpožděné výplaty nebo neproplacení lékařských výdajů.

O’Donnellová pracovala ve firmě od roku 2017 do roku 2020 a během té doby mělo dojít i na konfrontaci se současným šéfem Laurentem. Ve hře prý bylo sexuální obtěžování a bývalá kolegyně tak na něj podala v Los Angeles žalobu.

„Náš generální ředitel se zavázal k plné spolupráci a podpory během tohoto procesu. Jsme odhodláni zajistit, aby byly všechny důkazy důkladně prozkoumány a vhodně vyřešeny,“

potvrdila společnost Riot Games prostřednictvím mluvčího Johna Hixsona.

Důvodem zřejmě může být i to, že firma O’Donnellovou před nedávnou dobou vyrazila. Ani ona se totiž nechovala zrovna ukázkově. „Navrhovatelka byla ze společnosti propuštěna před více než sedmi měsíci na základě několika dobře zdokumentovaných stížností od různých lidí,“ hlásí společnost.

Laurent tak zatím zůstává v klidu a své pozice se vzdát nechystá. Stojí si za svým a nařčení z toho, že by na svou bývalou svěřenkyni vyvíjel tlak kvůli odmítání přesčasů. I to, že by ji měl zvát do svého vlastního domu, když byla jeho žena pryč a sexuálně ji obtěžoval, vyvrací.

Jak celá kauza dopadne, to se nechme překvapit. Tvůrci slavné pecky LoL ale opět řeší nepříjemnosti.

Reklama

Doporučujeme

Rusko zaútočilo na infrastrukturu ve Lvovské oblasti, nikdo nebyl zraněn

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na zařízení infrastruktury ve Lvovské oblasti na západě Ukrajiny. Na síti Telegram o tom informoval šéf Lvovské oblasti Maksym Kozyckyj, který neupřesnil, o jaké zařízení se jedná. Podle prvních informací nebyl při útoku nikdo zraněn, dodal Kozyckyj s tím, že na místě zasahují všechny relevantní služby, napsala agentura Reuters.

Británie chystá zahrady na budoucí nedostatek vody

Britská Royal Horticultural Society (RHS) mění přístup k vodě. Po extrémním roce investuje hlavně do jejího zachytávání a ukládání. Organizace zároveň vyzývá miliony zahrádkářů, aby se připravili na sušší budoucnost.

Portugalská policie zabavila rekordních 9 tun kokainu z „narko-ponorky“ u Azor

Portugalská policie popisuje zásah jako největší záchyt kokainu v historii země. Úřady zastavily poloponorné plavidlo u Azor a z moře vytáhly balíky drogy v celkovém objemu zhruba devíti tun. Podle vyšetřovatelů mohl náklad vynést organizovaným skupinám stovky milionů eur.

Bovino byl odvolán z funkce velitele americké pohraniční stráže, vláda to popírá

Greg Bovino byl v pondělí odvolán z funkce velitele v terénu americké pohraniční stráže a odvelen do Kalifornie, kde by měl brzy odejít do důchodu. S odvoláním na server Atlantic, zástupce ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS) a dva další zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Jde o reakci na sobotní zastřelení 37letého zdravotníka Alexe Prettiho v Minneapolisu příslušníkem federálního Úřadu pro imigraci a cla (ICE), o němž Bovino šířil sporná tvrzení. DHS jeho odvolání podle agentury AFP popřelo.

Aktivisté hlásí přes 6 tisíc mrtvých při potlačování protestů v Íránu

Aktivisté tvrdí, že při zásahu proti celostátním protestům v Íránu zemřely tisíce lidí a další se stále pohřešují. Teherán uvádí výrazně nižší čísla. Do regionu mezitím dorazila americká letadlová loď a dvě Íránem podporované skupiny naznačily možnost nových útoků.

Francie varuje před krypto firmami bez licence. Regulátor jich řeší 90

Francouzský regulátor AMF upozornil, že před koncem přechodného období je ve Francii stále zhruba 90 krypto firem, které fungují bez potřebného povolení. Úřad tím znovu připomněl, že evropská regulace MiCA postupně utahuje podmínky pro burzy a další poskytovatele krypto služeb.

Schumacher už není upoután na lůžko, píše britský deník

Britský Daily Mail přišel s tvrzením, že Michael Schumacher už není jen trvale připoután na lůžko a může se s pomocí okolí pohybovat na vozíku. Rodina dlouhodobě drží jeho zdravotní stav pod pokličkou, takže jakákoli nová informace okamžitě vyvolá velký zájem i pochybnosti.

Izrael získal ostatky posledního rukojmího z Gazy

Izraelská armáda oznámila, že v Pásmu Gazy našla a získala ostatky posledního rukojmího, který tam zůstával. Jde o policistu Rana Gviliho, zabitého 7. října 2023, jehož tělo bylo od té doby drženo v Gaze. Návrat jeho ostatků má podle Izraele otevřít cestu k dalším krokům plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa pro poválečné uspořádání Pásma Gazy.

KOMENTÁŘ: Trump, cla a strach, který trvá. Proč zlato stojí tolik, kolik stojí?

Člověk by musel hodně pátrat v historii, aby našel etapu, ve které by se zlatu tak dařilo. Po bezprecedentních výkonech v minulém roce má drahý kov zjevně dost sil pro další růst. Katalyzátory tohoto růstu totiž nikam neodešly. Naopak jsou ještě silnější.

KOMENTÁŘ: Trump si dělá, co chce, a Putin to vidí. Útok na NATO je však nepravděpodobný

Zatímco válka na Ukrajině probíhá už čtyři roky, americký prezident Donald Trump nedokázal vyjednat slibovaný mír, a místo toho si dělá, co chce, bez ohledu na světový řád. Posílá tím jasný vzkaz Číně a Rusku. „Můžete si taky dělat, co chcete“. Evropští představitelé hovoří o existenční hrozbě pro Severoatlantickou alianci (NATO) a nebezpečí rozpadu světového řádu.

Zimní bouře v USA si vyžádala devět mrtvých, zrušeny byly tisíce letů

Devět mrtvých si vyžádala zimní bouře, která nyní sužuje značnou část Spojených států, informuje zpravodajský server NBC News. Zrušeno podle něj v neděli bylo ve Spojených státech přes 12.000 letů, dnes se očekává zrušení dalších více než 3500 leteckých spojení a zpoždění dalších 645. S výpadky elektřiny se stále potýká více než 820.000 odběratelů, z toho přes 250.000 v Tennessee, uvádí monitorovací server PowerOutage.us.

Indie sníží cla na automobily dovážené z EU

Vláda indického premiéra Naréndry Módího oznámila snížení cel na dovoz automobilů z Evropské unie (EU). Místo současných až 110 procent mají klesnout na 40 procent. Indický trh se tak otevírá zahraničnímu automobilovému průmyslu.

Zaseješ-li vítr, sklidíš bouři. Billboard v Teheránu varuje USA

Od neděle je v centru Teheránu k vidění obrovský billboard, varující Spojené státy před útokem na Írán. K jeho odhalení došlo poté, co americký prezident Donald Trump nařídil přesun „armády letadlových lodí" na Blízký východ pro případný úder na islámskou republiku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama