Protext ČTKBoom retail parků v menších městech startuje. Mezinárodní stavební skupina HSF System...

Boom retail parků v menších městech startuje. Mezinárodní stavební skupina HSF System postavila tři nová centra v Česku a na Slovensku

Praha 17. dubna 2024 (PROTEXT) – Mezinárodní stavební skupina HSF System, která je součástí holdingu PURPOSIA Group, předala do užívání tři zelená obchodní centra v České republice a na Slovensku. Jedná se o maloobchodní nákupní parky Klokan v Humpolci, Lipníku nad Bečvou a Bytči s pronajímatelnou plochou necelých 16 000 m2. Souhrnně nabízejí 27 obchodních jednotek a téměř 500 parkovacích míst. Nová centra vytvořila také desítky pracovních míst. Investory jsou developerská společnost KLM real estate, která se zaměřuje hlavně na development v oblasti retailu a logistiky, a také fond J&T Property Opportunities Sicav. Další české obchodní centrum Klokan se plánuje v Úpici.

Zelená opatření hrají ve výstavbě obchodních a nákupních center stále větší roli. „Aktivně přispívat k rozvoji měst a obcí prostřednictvím projektů, které zlepšují životní prostředí a kvalitu života v daných lokalitách, je v souladu s naší podnikatelskou filozofií zaměřenou na udržitelnou výstavbu,“ uvedl Tomáš Kosa, ředitel a místopředseda představenstva mezinárodní stavební skupiny HSF System, která byla v Česku i na Slovensku generálním dodavatelem výstavby obchodních center Klokan.

Pro investory KLM real estate a fond J&T Property Opportunities Sicav plánuje momentálně stavební skupina HSF System výstavbu dalšího obchodního centra Klokan, které se letos chystá v Úpici v Královehradeckém kraji.

Nákupní centra OC Klokan v Humpolci, Lipníku nad Bečvou a Bytči disponují zelenými řešeními, jako jsou zelené střechy, retenční dlažby na parkovištích, systémy pro sběr dešťové vody a energeticky úsporné technologie.

„Nové obchodní parky nejen oživují místní ekonomiku a poskytují nová pracovní místa, ale také dokazují, že retailová výstavba může být ekologicky šetrná. Investice do zelených opatření jsou naší dlouhodobou prioritou a budou součástí i dalších center, které chystáme v následujících letech,“ řekl Michal Kozáček, člen představenstva KLM real estate.

Obchodní centrum OC Klokan v Humpolci vyrostlo na území bývalého autobusového nádraží. Pronajímatelná plocha dvou samostatných objektů má rozlohu 4 500 m2 a nabízí celkem devět obchodních jednotek. Součástí areálu je parkoviště pro 166 vozidel a parkové úpravy. OC Klokan Lipník nad Bečvou s celkovou pronajímatelnou plochou 3 700 m2 disponuje šesti obchodními jednotkami a parkovištěm s 53 parkovacími místy.

Multifunkční komplex OC Klokan Bytča s celkovou pronajímatelnou plochou 7 666 m2 nabízí moderní obchodní a služební prostory v 12 samostatných blocích. Dominantou centra je prostor pro potravinářský řetězec. Parkoviště nabízí 275 parkovacích míst.

Stavební skupina HSF System

Mezinárodní stavební skupinu HSF System tvoří česká stavební společnost HSF System (vznikla v roce 2002) se sídlem v Ostravě a slovenská stavební společnost HSF System SK (vznikla v roce 2010) se sídlem v Žilině. Od roku 2023 je součástí holdingu PURPOSIA Group. Stavební skupina HSF System má další pobočky v Praze, Brně, Plzni, Bratislavě, Prešově a Nitře. Zaměřuje se na generální dodávky staveb a realizuje kompletní střešní a fasádní pláště moderních objektů včetně jejich rekonstrukcí. Stavební společnost HSF System získala absolutní vítězství v Národní ceně České republiky za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj v kategorii Soukromý sektor za rok 2023 a je také držitelem Ceny hejtmana MS kraje za společenskou odpovědnost za rok 2022 v kategorii firem do 250 zaměstnanců. Rating Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství RABF za roky 2018-2022 zařadil společnost HSF System a.s. na 10. místo mezi 1235 posuzovanými stavebními firmami v České republice. Společnost HSF System získala také prestižní titul Stavba roku 2020. Generální ředitel a předseda představenstva Jan Hasík je držitelem titulu EY Podnikatel roku 2016 a 2023 Moravskoslezského kraje a finalista EY Podnikatel roku 2023. Slovenská společnost HSF System SK se opakovaně umisťuje mezi předními stavebními firmami na Slovensku v žebříčcích TREND Top 100 a Eurostav. Ředitel a místopředseda představenstva Tomáš Kosa se dostal mezi šestici finalistů prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2022 na Slovensku.

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Syfilis a kapavka jsou v Evropě na rekordním vzestupu

Evropa čelí výraznému nárůstu pohlavně přenosných infekcí, prim hrají zejména syfilis a kapavka. Podle nejnovějších údajů Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) dosáhly případy kapavky a syfilisu v roce 2024 nejvyšších hodnot za více než deset let.

Muskova SpaceX v prvním čtvrtletí vykázala ztrátu 4,3 miliardy dolarů

Americká vesmírná společnost SpaceX miliardáře Elona Muska v prvním čtvrtletí letošního roku hospodařila s čistou ztrátou 4,28 miliardy dolarů (90 miliard Kč). Meziročně ztrátu výrazně prohloubila z 528 milionů dolarů. Uvedla to v dokumentu, který předložila americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) kvůli plánovanému vstupu na burzu. Obrat společnost navýšila meziročně z necelých 4,1 na téměř 4,7 miliardy dolarů.

Lotyšsko opět hlásí průnik dronu do svého vzdušného prostoru

Vzdušný prostor Lotyšska narušil nejméně jeden dron, uvedla dnes dopoledne lotyšská armáda. Jde o další z řady bezpilotních letounů, které v posledních dnech a týdnech vzbudily obavy v pobaltských státech, jež v některých případech přisuzují vinu za jejich přelety Ukrajině. Polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz vyzval Ukrajinu, aby byla přesnější při využívání dronů, jimiž v reakci na ruskou agresi útočí na ruské cíle.

Merz navrhl, aby se Ukrajina stala přidruženým členem Evropské unie

Německý kancléř Friedrich Merz navrhl, aby se Ukrajina stala přidruženým členem Evropské unie. Učinil to v dopise zaslaném do Bruselu, o kterém dnes informovala agentura DPA. Reagoval přitom na žádost Ukrajiny o rychlé přijetí do evropského bloku. Plné členství a hlasovací práva v unii by Kyjev zatím podle Merzova návrhu dostat neměl.

Dva mrtvé si vyžádal dronový útok na ruskou Syzraň

Dva mrtvé a několik raněných si v noci na dnešek vyžádal dronový útok na město Syzraň v ruské Samarské oblasti. Oznámil to na platformě Telegram gubernátor oblasti Vjačeslav Fedoriščev. Ve městě je podle agentury Reuters velká rafinerie na zpracování ropy. Naopak na Ukrajině byli v noci na dnešek zabiti dva lidé při ruských útocích.

Samsung se na poslední chvíli vyhnul stávce. Ve hře byl globální trh s čipy

Odbory pozastavily stávku naplánovanou na čtvrtek po dosažení předběžné dohody se společností Samsung. Koncem května proběhne hlasování o jejím přijetí. Jihokorejští představitelé měli obavy z dopadů stávky na polovodičový trh. Jednání mezi odbory a Samsungem vedl ministr práce a zaměstnanosti Kim Young-hoon.

Napětí mezi Netanjahuem a Trumpem roste. Přou se o další postup proti Íránu

Americký prezident Donald Trump měl v úterý napjatý telefonát s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem o budoucnosti války s Íránem. Zatímco Trump chce zjistit, zda lze dohody dosáhnout diplomacií, Netanjahu prosazuje agresivnější přístup. Íránský prezident Masúd Pezeškijan upozornil, že urovnání je možné dosáhnout pouze diplomatickou cestou.

Angelina Jolie se vrací s nejosobnějším filmem své kariéry

Angelina Jolie představila trailer k novému filmu Couture, který ji vrací do hlavní role po delší pauze. Drama z prostředí pařížského týdne módy ale nesází jen na luxusní kulisy a romantiku. Herečka v něm otevírá i téma, které se jí bolestivě dotklo v osobním životě.

Vrah pákistánské influencerky Sany Yousaf dostal trest smrti

Pákistánský soud odsoudil k trestu smrti třiadvacetiletého Umara Hayata za vraždu sedmnáctileté influencerky Sany Yousaf. Případ, který loni otřásl zemí, vyvolal rozsáhlou veřejnou debatu o bezpečnosti žen a nenávisti vůči tvůrkyním obsahu na sociálních sítích.

Billy Joel kritizuje připravovaný životopisný film o svých začátcích

O Billym Joelovi vzniká nový film, jenže slavný hudebník se od něj veřejně distancuje. Projekt Billy & Me má nabídnout pohled na jeho začátky, ale vzniká bez souhlasu samotného zpěváka. Joel teď tvůrce veřejně kritizoval a upozornil, že film nemá práva na jeho hudbu ani životní příběh.

Včely drží krajinu pohromadě, ne jen výrobu medu

Na Den Země a Světový den včel se znovu objevují hesla o tom, že bez včel lidstvo nepřežije. Realita je složitější, ale o to zajímavější. Včely totiž nehrají klíčovou roli jen v zemědělství. Udržují také pestrost krajiny, fungování ekosystémů a velkou část rostlin, na kterých závisí další druhy. Největší problém přitom nemají včely medonosné, ale divocí opylovači.

Arsenal po 22 letech ovládl Premier League

Arsenal je po dvaadvaceti letech znovu mistrem Anglie. O titulu rozhodla remíza Manchesteru City 1:1 na hřišti Bournemouthu, která přišla jen den po výhře londýnského klubu 1:0 nad Burnley. Tým Mikela Artety tak získal titul už kolo před koncem sezony.

KOMENTÁŘ: Výnos na dluhopisech USA je nejvyšší od roku 2007. Co to znamená pro ekonomiku?

Když rostou výnosy na investicích, je to přece dobrá zpráva, že? U dluhopisů to úplně neplatí. Výnosy na amerických státních dluhopisech s 30letou splatností jsou teď nejvyšší od roku 2007, kdy svět zažíval úsvit globální krize. Proč to může být problém?

Ukrajina uvedla, že zasáhla rafinerii v ruské Nižegorodské oblasti

Ukrajinská armáda uvedla, že zasáhla rafinerii v Kstovu v ruské Nižegorodské oblasti. Ruské úřady hlásí požár v průmyslových objektech, který podle nich způsobil pád trosek dronů. Podle ruského ministerstva obrany zasáhly poslední ukrajinské útoky opět většinu západního a středního Ruska.

Rusko zveřejnilo záběry z nácviku odpalu jaderné hlavice

Rusko dnes zveřejnilo záběry, které podle něj zachycují vojáky při přepravě jaderné hlavice k taktickým raketovým systémům Iskander-M, jejich nakládání a přesun na odpalovací pozice. Jde o součást rozsáhlého cvičení ruských jaderných sil, informovala agentura Reuters.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama