-6.1 C
Czech
Středa 14. ledna 2026
Protext ČTKBlack & White, bílá, mléčná, nebo hořká? Michal Habrdla, marketingový ředitel Chocolandu...

Black & White, bílá, mléčná, nebo hořká? Michal Habrdla, marketingový ředitel Chocolandu v tom má jasno

Kolín 16. května 2022 (PROTEXT) – Svou kreativitu a přesnost léta využíval u značky Porsche, v současné době rozhoduje o novinkách, strategii a marketingu v čokoládovém království Chocoland. Kolínská čokoládovna má za sebou od roku 1894 výrobu sójových pochoutek, nugátů, kakaa, čokoládových figurek a tabulkových čokolád.

Stoletá tradice

Kolínská továrna byla založena v roce 1894. Původní výroba byla orientována na kávové náhražky a všichni určitě známe produkci Cikorky. Závod expandoval, rozšířil se do Prostějova, Lublaně a dalších a stal se jedním z největších podniků v Rakousku-Uhersku. Postupně se závod specializoval především na zpracování sójových bobů, arašíd a dalších nečokoládových cukrovinek, slavné bylo zejména instantní kakao Granko a pomazánka Nugeta.

Na přelomu roku 2013 a 2014 dochází k fúzi obou spolupracujících společností Altis Kolín a Chocoland Beri do nové firmy pod společným názvem Chocoland a.s. Ta navazuje na původní výrobní program, a patří mezi přední producenty a distributory cukrovinek a potravinářských polotovarů na českém a slovenském trhu.

Návrat k tradicím

Určitě si všichni vzpomínáme na sójovou pochoutku ve tvaru suku. Byla součástí každého nákupu společně s arašídovou a nugátovou pochoutkou. Tradice, kvalitní suroviny a umění mistrů dává šanci Chocolandu vytvářet nové produkty nejen z čokolády. I když v České republice stále nemáme stravovací potřeby jako v jižních zemích, tak pomazánky Crema jsou velice populární, ať již na bílém pečivu, nebo palačinkách, nebo jen tak na lžičku.

Elegance kokosových tyčinek

Kokosové tyčinky, to je exotika z Kolína. Kdo má rád kokos, tak neváhá ochutnat jednu poctivou s tradicí. Na trhu je hodně kokosových tyčinek, pralinek, čokolád, ale s názvem Jsem kokosová je jen jedna, a to z českého Kolína.

Michalova mise

Michal Habrdla přišel z jiného světa marketingu, z automobilového průmyslu, z velké korporace ze Stuttgartu, kde vám kov a červená barva přiroste k saku. Nyní nastavuje procesy, hledá inovace ve výrobě a zkouší hořkost i sladkost čokolády, stejně jako splynutí sójových a kokosových tyčinek na jazyku. V současné době už plánuje Vánoce a připravuje obchody roku.

„První půlrok byl nejtěžší, zorientovat se v široké nabídce stovek produktů, když jsem byl celou dobu zvyklý na pár modelů s minimem derivátů. První na řadě tedy bylo produktové portfolio, jeho maximální optimalizace, která tak jako tak probíhá nadále. Je to dlouhodobý projekt. Jakmile nějaký produkt ukončíte, stále musíte počítat s tím, že se bude ještě minimálně půl roku vyrábět, ať už kvůli zásobám nebo třeba kvůli zalistování v řetězcích. Každopádně, optimalizace portfolia v sobě nese i optimalizaci výroby, a to je pro nás nesmírně důležité,“ sdělil marketingový ředitel Chocolandu Michal Habrdla.

„Díky perfektnímu týmu, který mám kolem sebe, ať už se jedná o produktovou manažerku, vývojové oddělení nebo vlastní obchodníky, se nám daří posouvat dál. Částečně se mi díky tomu uvolňují ruce a já se mohu věnovat tomu podstatnému – vlastní marketingové strategii, taktice a vývoji nových produktů, které budou reflektovat současné trendy v oblasti cukrovinek.

A na jaké novinky se můžete těšit? Nyní jsme na trh uvedli novou řadu tabulkových čokolád Dianella, které jsou bez přidaného cukru a v případě hořkých variant dokonce zcela bez cukru. A chystáme se tuto řadu ještě rozšířit o další produkty se sníženým obsahem cukru. Dále potom mohu prozradit, že velké změny čekají i naše pomazánky Crema a soustředit se chceme i na nečokoládové cukrovinky a tyčinky. Těšte se na druhou polovinu roku.“ Tak nás naladil Michal Habrdla.

“Obecně se dá říct, že český zákazník je konzervativní a nové věci moc pozitivně nepřijímá. Tady hrají prim velké nadnárodní společnosti, které jsou schopny produkt rozšířit na desítky trhů naráz. Velkou část objemu nám tvoří produkty ze sóji, tedy sójový řez, kokosová tyčinka, madamka, což je velmi specifická cukrovinka, která se nejspíš dál než za české a slovenské hranice nedostane. I když nyní řešíme asijský trh, kde je sója velmi populární včetně sladkostí z ní, ale je to otázka budoucnosti.”

http://chocoland.cz/cz/

Soňa Keppertová

Consultant Programmatic Media s.r.o.

e-mail: sona.keppertova@mmmedia.cz

www.programmaticmedia.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

Exprezidentovi Jižní Koreje Jun Sok-jolovi hrozí trest smrti

Jihokorejští státní zástupci formálně požádali soud o uložení trestu smrti bývalému prezidentovi Jun Sok-jolovi. Ten stojí před soudem v Soulu a obžaloba jej viní z vedení povstání. Toho se měl dopustit, když se pokusil vyhlásit stanné právo.

Mattel představil první panenku Barbie, která přibližuje život s autismem

Do řady Fashionistas vstupuje novinka, která odráží rozmanitost dětských světů. Panenka s fidget spinnerem, sluchátky a komunikačním tabletem vznikla ve spolupráci s autistickou komunitou a má pomoci dětem připomenout, že být jiný je naprosto v pořádku.

Stovky traktorů blokovaly ulice Paříže při dalším zemědělském protestu

Okolo 350 traktorů dnes přijelo do ulic Paříže, kde francouzští zemědělci protestuj í proti dohodě Evropské unie s jihoamerickými zeměmi spolku Mercosur, která podle nich ohrozí jejich příjmy a potenciálně i dodávky potravin pro obyvatele. Farmáři v ranní špičce blokovali ulice metropole a požadovali okamžité kroky vlády ke zlepšení situace, informovala agentura AFP. Mluvčí vlády ve francouzské televizi uvedla, že kabinet brzy představí nová opatření na pomoc zemědělcům.

Americký Senát rozjíždí jednání o regulaci kryptoměn

Ve Washingtonu se znovu rozbíhá snaha nastavit jasná pravidla pro trh s kryptoměnami. Senátní bankovní výbor má v polovině ledna projednávat návrh legislativy, která má vymezit, jak se budou v USA digitální aktiva regulovat a kdo za co ponese dohled.

Ve Venezuele od čtvrtka propustili 73 politických vězňů, uvedla tamní opozice

Ve Venezuele bylo k pondělnímu večeru propuštěno 73 politických vězňů, informovala dnes tamní opozice na sociální síti X, kde zveřejnila jejich seznam. Čech Jan Darmovzal, který je ve Venezuele vězněn od předloňského září, na něm není. Aktuální informace o tomto českém občanovi ČTK zjišťuje. Venezuelská autoritářská vláda pod americkým tlakem minulý čtvrtek slíbila propustit "značný počet" politických vězňů a v pondělí uvedla, že propuštěno bylo 116 lidí vězněných za porušování ústavního pořádku; tento počet ale zatím opozice nepotvrdila.

Čtyři mrtví a šest raněných při ruském útoku na Charkov, uvedly úřady

Nejméně čtyři lidé přišli o život a šest utrpělo zranění při ruském nočním útoku na předměstí Charkova, uvedl šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Dříve informoval o dvou mrtvých a pěti raněných v druhém největším ukrajinském městě, ležícím na východě země. Ukrajina naopak zaútočila na přístavní město Taganrog u Azovského moře, tvrdí ruské úřady.

Íránci se po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím

Íránci se podle agentury AP po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím, nadále ale nefungují internet ani textové zprávy. Na pokračující výpadky internetu upozornila své občany také americká diplomacie, podle níž by, pokud to bude bezpečné, měli Američané zvážit odchod z Íránu přes pozemní hranice s Tureckem a s Arménií.

Grónsko a Dánsko slibují posílení bezpečnosti Arktidy

Severoatlantická aliance (NATO) a Grónsko chtějí posílit obranu dánského autonomního území v naději, že odradí amerického prezidenta Donalda Trumpa od pokusů o jeho převzetí. Šéf Bílého domu trvá na tom, že Grónsko musí být pod kontrolou USA, protože je klíčové pro národní bezpečnost.

Trump vzkázal Nejvyššímu soudu: Zrušte cla a nastane chaos

Pokud Nejvyšší soud neuzná platnost cel na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA), nastane chaos a ekonomická nejistota. To na své sociální síti Truth Social prohlásil americký prezident Donald Trump. Varoval, že vrátit vybrané peníze by bylo nemožné.

Grónsko odmítá americké převzetí za jakýchkoli okolností

Vláda v Nuuku odmítla, že by Spojené státy mohly převzít kontrolu nad Grónskem. Ostrov, který má širokou autonomii v rámci Dánska, zdůraznil, že patří do západních obranných struktur a bezpečnost chce řešit v rámci NATO.

Rekordní oteplení oceánů zvyšuje tlak na klima i ekosystémy

Oceány v roce 2025 pohltily více tepla než kdykoli dřív. Tento rekord nevěstí nic dobrého a vědci varují před zesílením extrémního počasí i rostoucím ohrožením podmořského života.

Výbuch plynové lahve v Islámábádu zabil novomanžele a další lidi

Novomanželé v pákistánském Islámábádu zemřeli po výbuchu plynové lahve v domě, kde po svatební oslavě přespávali. Neštěstí si vyžádalo i další oběti z řad rodiny a hostů, několik lidí utrpělo zranění.

V Kanadě zmizelo jezero Lake Rouge. Vědci zkoumají proč

V květnu 2025 se v odlehlé části severního Québecu beze stopy vytratilo jezero o rozloze tří čtverečních kilometrů. Místní obyvatele to šokovalo, odborníci dodnes hledají vysvětlení a případ znovu otevírá otázku, jak moc krajina pod tlakem lidské činnosti ztrácí stabilitu.

Zlaté glóby 2026 ovládli Timothée Chalamet a režisér Paul Thomas Anderson

Timothée Chalamet konečně prolomil smůlu, Paul Thomas Anderson si odnesl svou první sošku za režii a Jessie Buckley zaujala emocionálním projevem. Zlaté glóby letos nebyly jen o lesku a šatech, ale i o silných momentech a nečekaných výsledcích.

Milos Raonic ukončil kariéru

Bývalá světová trojka a finalista Wimbledonu Milos Raonic oznámil, že končí s profesionálním tenisem. Pětatřicetiletý Kanaďan se loučí po letech, kdy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama