6.9 C
Czech
Pátek 19. dubna 2024

Bývalý inženýr Amazonu dostal tři roky vězení za hackerské útoky na DeFi platformy

Inženýr počítačové bezpečnosti Shakeeb Ahmed byl odsouzen ke třem letům vězení a tříletému dohledu po propuštění. Ahmed byl shledán vinným z útoků na decentralizované kryptoměnové burzy Crema a Nirvana v roce 2022.

Rafael Nadal triumfoval při návratu na Barcelona Open

Španělská tenisová legenda Rafael Nadal se v úterý vrátil po dlouhodobém zranění vítězstvím v přímém souboji na turnaji Barcelona Open. Dvaadvacetinásobný vítěz turnajů kategorie major, kterému bude v červnu 38 let, porazil v zápase prvního kola italského nováčka Flavia Cobolliho 6:2, 6:3. Byl to Nadalův první zápas od ledna, kdy byl mimo hru kvůli zranění kyčle a břicha.

Bitcoin vystřelil o 20 %, vyplatí se ještě koupit bitcoin nebo tyto 3 kryptoměny?

Sledujte nás na sítích

Bitcoin v posledních dnech zaznamenává obrovský nárůst své hodnoty. Je dokonce možné, že tato nejpopulárnější kryptoměna vyroste až za hranici svého cenového maxima (tedy all-time high), a to dokonce i v blízké době. Překročení této cenové hladiny jsme mohli sledovat naposledy v roce 2021, kdy cena téměř dosáhla úrovně 70 000 dolarů za bitcoin. 

Zajímavá je taktéž tržní kapitalizace celého kryptoměnového trhu, která aktuálně poměrně rychle přesáhla 2 miliardy dolarů. To naznačuje, že trh s kryptoměnami zažívá opravdu pozitivní chvíle, což nepředstavuje růst pouze pro bitcoin, ale také pro další kryptoměnové projekty jako např. Novinky Green Bitcoin nebo Frog Wif Hat a Scotty AI.

Foto: Inzerce

Tržní kapitalizace bitcoinu naposledy překročila hranici tržní kapitalizace 2 miliard dolarů v roce 2021. Zdroj: coingecko.com

Obrovské objemy obchodů v bitcoinových ETF

Bitcoinové ETF fondy představují v současné době obrovský příliv kapitálu do bitcoinu. Ke konci února 2024 můžeme pozorovat výrazný nárůst obchodů s ETF na bitcoin, což znamená také přirozený nárůst ceny této největší kryptoměny. Díky těmto fondům je možné investovat do bitcoinu, i pokud jste účastníkem pouze na akciovém trhu.

Foto: Inzerce

Objem obchodů pro bitcoinová etf v poslední době. Zdroj: Yahoo Finance

Na rozdíl od menších projektů však nemusí zrovna bitcoin disponovat takovým potenciálem pro budoucí růst. Pro zájemce a investory, kteří investují spíše agresivněji nebo vyhledávají co možná nejvyšší výnosy, tak nemusí být bitcoin to pravé. Zajímavé se tak pro tyto účastníky trhu stávají kryptoměny v předprodejích, které stojí na začátku své cesty a aktuálně mohou z růstu celého krypto odvětví jen profitovat.

3 kryptoměny v předprodeji s 30x potenciálem

Kryptoměnové předprodeje jsou projekty, které akorát spouští své platformy a sítě. Tvůrci těchto projektů vydávají své tokeny v předprodeji z důvodu brzké nabídky svých tokenů investorům a zájemcům, přičemž následně získají hotovost pro budoucí financování celého projektu. Předprodeje jsou zpravidla rozdělené do několika fází s postupným růstem ceny, ve kterých je možné nakupovat tokeny ještě před jejich uvedení na burzy. 

Zalistování dané kryptoměny na burzy pak zpravidla znamená, že se o ní dozví noví investoři, kteří tak mohou vyhnat cenu ještě více vzhůru. Tuto situaci jsme mohli pozorovat například u meme kryptoměn, jako je Pepe Coin, dogecoin, shibaiInu apod. Investoři, kteří nakoupí brzy, tak mohou z předprodeje vytěžit nejvíce, jelikož si zajistí tokeny mezi prvními, a následně pouze sledují růst jejich ceny.

V následujících odstavcích si představíme 3 kryptoměny v předprodejích nebo čerstvě po zalistování na vybrané burzy, které disponují potenciálem atraktivního zhodnocení v blízké době.

Green Bitcoin – inovativní zelená kryptoměna s atraktivním stakingem

Green Bitcoin představuje alternativu k tradičnímu bitcoinu, přičemž nabízí mnoho dalších výhod a mechanik. Projekt se svou kryptoměnou $GBTC je postavený na blockchainu Etherea, což zabezpečuje fungování celé sítě a bezproblémové transakce. Záměr tvůrců pak spočívá v poskytnutí her s predikcemi na cenu bitcoinu, které vám mohou zajistit zajímavé odměny. 

K dispozici tak mají držitelé tokenů také staking, který v současné době nabízí až 250% zhodnocení za rok (APY). Do stakingu lze uzamknout své nakoupené tokeny již v momentě po jejich nákupu v předprodeji, který běží na webových stránkách projektu. 

green bitcoin crypto předprodej
Foto: Inzerce

Platforma Green Bitcoin disponuje aktuálním předprodejem na své webové stránce. Zdroj: https://greenbitcoin.xyz/cz

Tokeny $GBTC lze nyní nakupovat ve výše uvedeném předprodeji, který aktuálně běží na webových stránkách platformy. Nakoupit lze tokeny za jednu z kryptoměn ETH nebo USDT. $GBTC lze nakoupit také za Binance Coin, nicméně v tomto případě přijdete o možnost stakovat tokeny a získat onen až 250% roční výnos. 

Vše, co je potřeba pro vaši účast v předprodeji udělat, je připojení peněženky s některou z výše uvedených kryptoměn a následný nákup tokenů $GBTC. Tato peněženka by měla podporovat tokeny ERC-20, které fungují na blockchainu Etherea. Jakmile si tuto kryptoměnu nakoupíte, nezapomeňte vaše nakoupené tokeny stakovat, abyste o odměny ze stakingu nepřicházeli. Díky tomu se vám budou tyto odměny připočítávat k vašim tokenům již od momentu jejich nákupu v předprodeji.

Obrázek
Obrázek

Frog Wif Hat – nový meme coin založený na dogwifhat na Solaně

Frog Wif Hat představuje novou meme kryptoměnu, která má za sebou již zalistování na některé burzovní platformy. Mnozí analytici se shodují v predikci na její blýskavou budoucnost. Oproti bitcoinu by se tak mohlo jednat o projekt, který nabídne investorům a držitelům tokenů potenciálně velice atraktivní zhodnocení v řádech stovek procent. 

frog wif hat crypto předprodej
Foto: Inzerce

Roadmapa projektu Frog Wif Hat – https://frogwifhattoken.com/en#home

Tokeny $FWIF lze aktuálně nakupovat na platformě Uniswap, kde je možné tokeny obchodovat v rámci krátkodobého tradingu nebo do nich investovat za účelem vyššího zhodnocení prostředků v budoucnu.

Po zalistování tokenů na Uniswap mohli investoři a držitelé tokenů sledovat výrazný nárůst hodnoty těchto tokenů. Je pravděpodobné, že se může podobná růstová dynamika ceny opakovat společně s tím, jak se aktuálně daří celému kryptoměnovém trhu. Vzhledem k tomu, že se jedná o meme kryptoměnu, je možné, že ji investoři a obchodníci budou chtít nakoupit ještě před jejím uvedení na další burzy a směnárny – a tedy i před dalším potenciálním růstem ceny.

Obrázek
Obrázek

Scotty AI – Nabízí řešení pro bezpečnost, podvody a rizika díky AI

Kryptoměna Scotty AI se zařazuje do kategorie kryptoměn v předprodeji, ve kterém je možné nakupovat nativní tokeny s názvem $SCOTTY. Na rozdíl od jiných meme kryptoměn však disponuje velice zajímavým a reálným případem využití, ne zcela obvyklým pro meme projekt. 

scotty ai crypto předprodej

Tokenomika alokuje zásobu tokenů do různých částí projektu. Zdroj: https://scottytheai.com/cz

Projekt Scotty AI kromě samotné meme kryptoměny nabídne uživatelům také platformu, která bude zahrnovat funkce a nástroje poháněné umělou inteligencí. Držitelé tokenů a investoři se tak mohou těšit například na chatbota Scottyho nebo platformu s názvem Scotty Výměna. Dostupný však je taktéž staking tokenů, který můžete využít k získání dalších tokenů $SCOTTY zcela zdarma, a to pouze uzamknutím svých tokenů. 

Co se týče výše zmíněných platforem, uživatelé si je budou moci vyzkoušet bez jakékoliv registrace. Stačí k platformě připojit svou peněženku a tokeny $SCOTTY si nakoupit v předprodeji nebo na směnárně Scotty Výměna. Zde si budete moci zcela zdarma směnit tyto tokeny za kryptoměnu ETH nebo USDT. Dostupný je taktéž ukazatel aktuálních poplatků za plyn (gas fees), který vám sděluje, jakou částku zaplatíte za zařazení vaší transakce do blockchainu. 

Scotty Chat poté nabídne možnost komunikace se Scottym, který je poháněný umělou inteligencí. V rámci toho se budete moci ptát na otázky z kryptoměnového odvětví nebo třeba i z jiných oblastí – na oboje vám Scotty odpoví v rámci několika málo desítek sekund či minut. 

Obrázek
Obrázek

Slova závěrem

Přestože bitcoin zažívá své velice světlé chvilky, v kryptoměnovém trhu můžeme nalézt projekty, které pravděpodobně disponují ještě větším potenciálem pro cenový růst a slibnou budoucnost. Prostřednictvím předprodejů je tak možné tokeny těchto kryptoměn nakoupit za velice nízké ceny, což může pomoci investorům a zájemcům zajistit si vyšší potenciální zhodnocení své investice do budoucna.  

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Litevské úřady uvedly, že v Polsku byli zadrženi podezřelí z útoku na Volkova

Ve Varšavě byli 3. dubna zadrženi dva lidé podezřelí z útoku na Leonida Volkova, spolupracovníka ruského opozičníka Alexeje Navalného, informovali dnes litevští vyšetřovatelé. Jde o polské občany, kteří údajně Volkova přepadli v březnu v blízkosti jeho bydliště ve Vilniusu. Podle litevských vyšetřovatelů za tímto násilným činem zřejmě stojí Rusko. Polská policie uvedla, že dvojici zadržela na základě evropského zatykače a že případem se zabývá prokuratura ve varšavské čtvrti Praga.

Čečenského ministra zadrželi v ruském Dagestánu za řízení pod vlivem alkoholu, osvobodilo ho ozbrojené komando

Čečenského ministra pro mimořádné situace zadrželi v sousedním Dagestánu kvůli řízení auta v opilosti. Ministra Alichana Cakajeva ale vzápětí z vězeňské cely osvobodilo čečenské komando speciálních sil a odvezlo jej i s autem, které v opilosti řídil a po kterém vyhlásila pátrání kanadská pobočka policejní centrály Interpol. Napsal to zpravodajský server Meduza s odvoláním na informace ze sociálních sítí v obou autonomních republikách na severním Kavkaze i v samém Rusku.

Na jihozápadě Ruska se zřítil bombardér Tu-22M3, přihlásila se k tomu Ukrajina

Ve Stavropolském kraji na jihozápadě Ruska se zřítil ruský strategický bombardér Tu-22M3, který se vracel na základnu po splnění bojového úkolu, informovalo dnes podle agentury Interfax ruské ministerstvo obrany. Důvodem podle něj byla zřejmě technická závada. Ukrajinské letectvo mezitím informovalo o zničení ruského letounu, akci podle svého velitele Mykoly Oleščuka podniklo ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR.

V Íránu se ozvaly exploze, podle NYT Izrael zasáhl leteckou základnu

Izraelský útok na Írán dnes brzy ráno podle listu The New York Times (NYT) zasáhl leteckou základnu poblíž středoíránského města Isfahán. Íránská média informovala o explozích v důsledku práce protivzdušné obrany. Případný rozsah škod zatím není znám. Blízkovýchodní země v některých oblastech dočasně pozastavily provoz letišť.

Michail Antonio vyjádřil nespokojenost po vypadnutí West Hamu z Evropské ligy

Michail Antonio, hráč West Hamu United, vyjádřil nespokojenost s výkonem rozhodčích během druhého čtvrtfinále Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Zápas, který se odehrál na londýnském stadionu, skončil remízou 1:1, což vedlo k vypadnutí West Hamu z turnaje kvůli porážce 2:0 z prvního zápasu.

USA vetovaly palestinskou žádost o členství v OSN

Spojené státy zablokovaly svým vetem v Radě bezpečnosti palestinskou žádost o členství v Organizaci spojených národů (OSN), což uvítal Izrael a odsoudila palestinská samospráva. Američtí představitelé navíc opět vyjádřili obavy z plánované izraelské invaze do Rafáhu.

DOPORUČUJEME

Úklid Domácnosti v Praze: Proč Je Důležité a Jak Na To

Úklid domácnosti praha je neodmyslitelnou součástí péče o naše domovy. Zajištění čistoty a pořádku nejenom vytváří příjemné prostředí pro život, ale má také pozitivní...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Obyvatele Sahelu obcházel během ramadánu tichý zabiják způsobený klimatickými změnami

K extrémní vlně veder, která naplnila márnice v oblasti Sahelu a západní Afriky začátkem tohoto měsíce, by nedošlo nebýt klimatických změn způsobených člověkem, ukázala analýza mezinárodního týmu vědců. Jejich práce odhalila, jak nebezpečným zabijákem horko je.

Litevské úřady uvedly, že v Polsku byli zadrženi podezřelí z útoku na Volkova

Ve Varšavě byli 3. dubna zadrženi dva lidé podezřelí z útoku na Leonida Volkova, spolupracovníka ruského opozičníka Alexeje Navalného, informovali dnes litevští vyšetřovatelé. Jde o polské občany, kteří údajně Volkova přepadli v březnu v blízkosti jeho bydliště ve Vilniusu. Podle litevských vyšetřovatelů za tímto násilným činem zřejmě stojí Rusko. Polská policie uvedla, že dvojici zadržela na základě evropského zatykače a že případem se zabývá prokuratura ve varšavské čtvrti Praga.

Čečenského ministra zadrželi v ruském Dagestánu za řízení pod vlivem alkoholu, osvobodilo ho ozbrojené komando

Čečenského ministra pro mimořádné situace zadrželi v sousedním Dagestánu kvůli řízení auta v opilosti. Ministra Alichana Cakajeva ale vzápětí z vězeňské cely osvobodilo čečenské komando speciálních sil a odvezlo jej i s autem, které v opilosti řídil a po kterém vyhlásila pátrání kanadská pobočka policejní centrály Interpol. Napsal to zpravodajský server Meduza s odvoláním na informace ze sociálních sítí v obou autonomních republikách na severním Kavkaze i v samém Rusku.

Na jihozápadě Ruska se zřítil bombardér Tu-22M3, přihlásila se k tomu Ukrajina

Ve Stavropolském kraji na jihozápadě Ruska se zřítil ruský strategický bombardér Tu-22M3, který se vracel na základnu po splnění bojového úkolu, informovalo dnes podle agentury Interfax ruské ministerstvo obrany. Důvodem podle něj byla zřejmě technická závada. Ukrajinské letectvo mezitím informovalo o zničení ruského letounu, akci podle svého velitele Mykoly Oleščuka podniklo ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR.

V Íránu se ozvaly exploze, podle NYT Izrael zasáhl leteckou základnu

Izraelský útok na Írán dnes brzy ráno podle listu The New York Times (NYT) zasáhl leteckou základnu poblíž středoíránského města Isfahán. Íránská média informovala o explozích v důsledku práce protivzdušné obrany. Případný rozsah škod zatím není znám. Blízkovýchodní země v některých oblastech dočasně pozastavily provoz letišť.

Michail Antonio vyjádřil nespokojenost po vypadnutí West Hamu z Evropské ligy

Michail Antonio, hráč West Hamu United, vyjádřil nespokojenost s výkonem rozhodčích během druhého čtvrtfinále Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Zápas, který se odehrál na londýnském stadionu, skončil remízou 1:1, což vedlo k vypadnutí West Hamu z turnaje kvůli porážce 2:0 z prvního zápasu.

USA vetovaly palestinskou žádost o členství v OSN

Spojené státy zablokovaly svým vetem v Radě bezpečnosti palestinskou žádost o členství v Organizaci spojených národů (OSN), což uvítal Izrael a odsoudila palestinská samospráva. Američtí představitelé navíc opět vyjádřili obavy z plánované izraelské invaze do Rafáhu.

Rusko útočilo na Dněpropetrovskou oblast, zemřelo osm lidí včetně dvou dětí

Rusko v noci na dnešek zaútočilo raketami na Dněpropetrovskou oblast na východě Ukrajiny a zabilo nejméně osm lidí, včetně dvou dětí, informoval šéf vojenské správy druhého největšího ukrajinského regionu Serhij Lysak. Dalších 25 lidí je podle něj zraněno. Ukrajinské dráhy informovaly, že zasažena byla železniční infrastruktura, nádraží v Dnipru přerušilo provoz.

Nové album Taylor Swift „The Tortured Poets Department“ odhaluje zlomené srdce a novou lásku

Taylor Swift, legendární laureátka básnických romancí pro teenagery, vydala rok po ukončení šestiletého vztahu své nejnovější album The Tortured Poets Department. Album, které je výrazným odklonem od její předchozí tvorby, se zabývá složitostí zlomeného srdce a romantiky dospělých.