Reklama
12.6 C
Czech
Čtvrtek 2. dubna 2026
ITBoxBěžecký pás pro virtuální realitu Omni One od společnosti Virtuix se dostává...

Běžecký pás pro virtuální realitu Omni One od společnosti Virtuix se dostává k prvním zákazníkům

Společnost Virtuix, která stojí za běžeckým pásem Omni VR, zahájila v roce 2020 investiční kampaň na financování Virtuix Omni One, domácího pohybového zařízení pro virtuální realitu. Nyní společnost odhalila finální verzi, kterou rozesílá prvním investorům. Informoval o tom server Engadget a Road to VR.

Omni One se skládá z kruhové platformy, po které se hráči s VR headsetem pohybují ve speciálních botách. Pohyb nohou je sledován senzory a přenášen do virtuální reality. Tím se vytváří iluze fyzického pohybu ve virtuálním světě. Potřebnou bezpečnost zajišťuje několik popruhů připevněných k pohyblivému rameni.

Jak uvedl server Engadget, běžecký pás Omni One je pokračováním domácího běžeckého pásu Omni Pro. Je však lehčí a kompaktnější a v době nepoužívání jej lze složit a uskladnit. Nabízí také větší volnost pohybu. Hráč se může krčit, klečet, chodit pozpátku a skákat. Běžecký pás je 1,2 metru široký, 1,5 metru dlouhý a váží kolem 113 kg.

Zařízení je „all in one“

Omni One je dodáván s náhlavní soupravou Pico Neo 3 Pro a funguje přímo po vybalení z krabice, aniž by potřeboval počítač nebo jiné periferie. Společnost Virtuix úzce spolupracovala s firmou Pico na přizpůsobení systému náhlavní soupravy pro Omni One. Náhlavní souprava Neo 3 Pro má stejný procesor a rozlišení jako populární Meta Quest 2 a dodává se s operačním softwarem Omni One.

Společnost zatím plánuje podporovat jen hry prostřednictvím vlastního obchodu, který bude mít při uvedení na trh 30 titulů. V budoucnu má ale přijít kompatibilita s dalšími hrami pro VR. Omni One se bude prodávat za 2 595 dolarů (kolem 57 000 korun). Tato cena je vyšší než původní předpokládaná cena 1 995 dolarů (kolem 44 000 korun). Investoři získají 30procentní slevu z uvedené ceny.

Společnost Virtuix za dobu své existence získala od investorů 35 milionů dolarů. Společnost uvádí, že nyní dodala produkty v hodnotě více než 16 milionů dolarů, což zahrnuje více než 4 000 systémů Omni Pro ve 45 zemích a více než 70 systémů Omni Arena do amerických podniků, jako je Dave & Buster’s.

Nejedná se o jediného výrobce, který nabízí běžecké pásy pro virtuální realitu. Největšími konkurenty jsou v současné době společnosti KAT a Infinadeck. Zatímco společnost KAT nabízí pohybové zařízení i pro osobní účely, například KAT Walk C 2 za 1 199 dolarů, společnost Infinadeck vyvíjí produkty jen pro společnosti.

Reklama

Doporučujeme

Rok po Trumpových clech se slibovaný obrat nedostavil

Rok po zavedení rozsáhlých cel na dovoz do Spojených států je jasné, že sliby o rychlém oživení americké ekonomiky se nenaplnily. Donald Trump loni 2. dubna oznámil dvojciferná cla na téměř veškerý dovoz a tvrdil, že do země se vrátí továrny, pracovní místa i levnější ceny. Po roce ale zůstává obraz mnohem složitější. Část cel mezitím zrušil Nejvyšší soud a americká vláda teď musí vracet velkou část už vybraných peněz.

Klimatičtí vědci z USA prchají do Norska. Láká je výzkum v Arktidě

Politika administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa zaměřená proti klimatické vědě spustila exodus vědců. Někteří se přesunuli do Norska, kde se podílejí na výzkumu v Arktidě.

Ruský činitel informoval o ukrajinském útoku na rafinérie v Ufě

Několik ukrajinských dronů mířících k ropným rafinériím sestřelila protivzdušná obrana u ruského města Ufa, přičemž trosky jednoho ze strojů spadly v průmyslové zóně, kde vypukl požár. Na platformě Telegram to dnes oznámil šéf autonomní republiky Baškortostán Radij Chabirov. Podle telegramového kanálu Astra vypukl požár v tamní rafinerii koncernu Bašněfť. Ukrajina informuje o obětech ruských útoků.

Posádka mise Artemis II po startu úspěšně opravila toaletu kosmické lodi Orion

Posádka mise Artemis II po startu úspěšně opravila toaletu kosmické lodi Orion v úzké spolupráci s řídícím střediskem v Houstonu, informoval americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Posádka nedlouho po startu hlásila blikající kontrolku poruchy toalety, načež týmy řídícího střediska vyhodnotily příslušná data, spolu s astronauty provedly diagnostiku a problém společně postupně vyřešili.

Trump se v projevu snažil přesvědčit Američany o smyslu války s Íránem

Americký prezident Donald Trump v prvním televizním projevu od začátku války s Íránem ponechal nezodpovězené klíčové otázky, včetně toho, kam válka směřuje a jak ji Spojené státy ukončí, píše web stanice BBC. Prezident v projevu nic významného neoznámil, napsal deník The New York Times (NYT). Šéf Bílého domu se snažil přesvědčit Američany o smyslu války, shodují se média. Konflikt totiž v době rostoucích cen ropy a obav o další dopady na ekonomiku podle průzkumů ztrácí podporu.

Ještě týdny války. Trump trhy neuklidnil, ropa zdražuje

Ceny ropy po krátkodobém poklesu opět rostou. Trhy totiž očekávaly oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa o brzkém ukončení války, místo toho dostaly ujištění o tvrdých úderech v následujících dvou až třech týdnech. Podle některých odborníků konflikt směřuje k další eskalaci, jiní v tom naopak vidí optimističtější časové ohraničení úderů.

Pošleme Írán do doby kamenné. Ale už jsme vyhráli, řekl Trump

Americký prezident Donald Trump v projevu k národu v noci na čtvrtek zopakoval svá předchozí tvrzení, že válka bude pokračovat ještě dva až tři týdny, přičemž Írán již nepředstavuje hrozbu. Podle něj se podařilo zničit i jeho jaderný program tak, aby nemohl vyvinout jaderné zbraně. Hormuzský průliv prý USA nepotřebují.

Na Krymu havarovalo ruské vojenské letadlo, zahynuly desítky lidí

Na ukrajinském poloostrově Krym, který Rusko nelegálně anektovalo v roce 2014, havarovalo ruské vojenské letadlo. Podle ruského ministerstva obrany při nehodě zahynulo všech 29 lidí na palubě.

Trumpova výjimka může ohrozit jednu z nejvzácnějších velryb světa

V Mexickém zálivu žije jen nepatrná populace velryby Riceovy, kterou vědci řadí k nejohroženějším kytovcům planety. Teď se její situace dál komplikuje. Výbor americké vlády totiž udělil výjimku, která může usnadnit pokračování ropných a plynových aktivit v oblasti, kde tento druh žije celý svůj život.

Japonská vláda zvýšila některé daně, aby financovala navýšení výdajů na obranu

Japonsko ode dneška zvýšilo daň z tabáku a z příjmů právnických osob, aby financovalo navýšení výdajů na obranu. Vláda chce příští rok také zvýšit daně z příjmů fyzických osob, od čehož si slibuje dodatečný roční příjem 1,3 bilionu jenů (přes 173 miliard Kč), napsala agentura Kjódó.

Trump zvažuje stažení USA z NATO kvůli nezapojení spojenců do války s Íránem

Americký prezident Donald Trump řekl britskému deníku The Daily Telegraph, že silně zvažuje stažení Spojených států z NATO poté, co se spojenci nepřidali k jeho válce s Íránem. Šéf Bílého domu transatlantickou alianci označil za nefunkční, stejně ji podle něj vnímá i ruský prezident Vladimir Putin.

Ruský dronový útok poničil průmyslový areál v západoukrajinském Lucku

Ruský útok v noci na dnešek poškodil průmyslovou oblast v západoukrajinském městě Luck, kde vyhořel terminál soukromé poštovní společnosti Nova pošta a sklad potravin. Informoval o tom portál Ukrajinska pravda s odvoláním na starostu města Ihora Poliščuka. Ten na síti Telegram napsal, že zranění nejsou hlášeni. Ukrajinské letectvo dnes ráno mezitím oznámilo, že Ukrajina v noci čelila útoku 339 ruských dronů, z nichž 298 se podařilo sestřelit, případně jinak neutralizovat.

Ceny ropy jdou dolů. Očekává se Trumpův projev k národu

Ceny ropy klesly pod 100 dolarů za barel po signálech, že se válka možná chýlí ke konci. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že konflikt skončí do dvou až tří týdnů bez nutnosti vyjednat dohodu. Jeho íránský protějšek Masúd Pezeškján vyjádřil ochotu ukončit konflikt, ale pouze za předpokladu bezpečnostních záruk.

Trump odebral dotace veřejnoprávním médiím v rozporu s ústavou, rozhodl soudce

Výnos amerického prezidenta Donalda Trumpa o odebrání federálních dotací veřejnoprávní rozhlasové stanici NPR a veřejnoprávní televizi PBS je protiústavní, rozhodl v úterý federální soudce. Trump loni v květnu nařídil federálním agenturám zastavit financování veřejnoprávních médií s odůvodněním, že jsou zaujatá, a neměla by proto dostávat finance z daní Američanů. Píše o tom deník The New York Times (NYT).

Válka brzy skončí, tvrdí Trump. Írán jednání s USA popírá

Americký prezident Donald Trump novinářům sdělil, že válka s Íránem skončí do dvou až tří týdnů. Nestanovujeme si žádné limity, přičemž se budeme bránit, dokud to bude nutné, reagoval na toto prohlášení íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama