Více
  0.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Baldwin v rozhovoru popřel zodpovědnost za osudný výstřel při natáčení

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Alec Baldwin v rozhovoru pro ABC News popřel zodpovědnost za zastřelení kameramanky při natáčení westernového filmu Rust. Americký herec zároveň řekl, že by se možná zabil, kdyby věřil, že k incidentu došlo jeho chybou. V pátek o tom informovala agentura Reuters a další servery.

  V emotivním televizním rozhovoru Baldwin uvedl, že během zkoušky nezmáčkl spoušť zbraně, kterou držel v ruce. Také si nemyslí, že by byl v případu obviněn z trestného činu.

  „Cítím, že za to, co se stalo, je někdo zodpovědný, ale vím, že to nejsem já. Možná bych se zabil, kdybych si myslel, že jsem za to zodpovědný, a to neříkám jen tak,“ prohlásil Baldwin, který se na filmu vedle ztvárnění hlavní role podílel i jako producent.

  Třiašedesátiletý herec 21. října během natáčení westernu poblíž Santa Fe dostal do ruky zbraň, kterou asistent režie označil jako bezpečnou slovy „cold gun“. Rekvizita však podle vyšetřování v okamžiku výstřelu obsahovala ostrou munici. Střela na ranči Bonanza Creek usmrtila dvaačtyřicetiletou kameramanku Halynu Hutchins a zranila osmačtyřicetiletého režiséra filmu Joela Souzu.

  Myslel jsem si, že omdlela, řekl herec o kameramance, která se skácela k zemi

  „Nikdy bych na nikoho nemířil zbraní a nestiskl spoušť. Nikdy,“ řekl Baldwin v rozhovoru, který vedl George Stephanopoulos. Ve svém prvním veřejném popisu událostí uvedl, že revolver vystřelil, když natahoval kohoutek a s kameramankou ladili ideální záběr.

  Baldwin si podle svých slov nejprve myslel, že Hutchins omdlela. „Představa, že v té zbrani byla ostrá munice, mi přišla na mysl asi 45 minut až hodinu poté,“ vzpomínal. „Když spadla, on spadl také a opravdu nahlas křičel,“ řekl herec o režisérovi, kterého střela zasáhla do ramene. Představitel hlavní role dle svého vyjádření nechápal, co se stalo.

  O smrti kameramanky se Baldwin dozvěděl až po několika hodinách. Herec známý z akčního thrilleru Hon na ponorku nebo komedií Podnikavá dívka či Beetlejuice si zároveň neumí představit, že by ještě někdy natočil film, který by zahrnoval práci se zbraněmi.

  Baldwina řada lidí kritizovala za to, že si zbraň sám pořádně nezkontroloval. V rozhovoru však trval na tom, že to není hercova práce. „Když mi člověk, který je za tu práci zodpovědný, podal zbraň, věřil jsem mu… Za těch 40 let, co jsem v téhle branži, až do toho dne, jsem nikdy neměl problém,“ prohlásil v interview.

  Podle soudních záznamů Baldwinovi předal zbraň asistent režie Dave Halls, který si nebyl vědom, že obsahuje ostrou munici, a revolver označil jako bezpečný. Halls dostal zbraň od zbrojířky Hannah Gutierrez-Reed. Její právní zástupci uvedli, že nevěděla, odkud ostrá munice pocházela. Právě původ nábojů je nyní v centru policejního vyšetřování. Dosud nebylo podáno žádné trestní oznámení.

  Dva členové štábu podali žaloby, v nich Baldwina, producenty a další obviňují z nedbalosti a laxních bezpečnostních protokolů na place, připomněla agentura Reuters. Herec nicméně prohlásil, že v době natáčení žádné problémy v oblasti bezpečnosti nepozoroval.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jacinda Ardern

  Novozélandská premiérka Ardern ruší svatbu kvůli šíření varianty omikron

  Předsedkyně vlády Nového Zélandu Jacinda Ardern zrušila svou svatbu poté, co oznámila zavedení nových opatření proti šíření koronaviru. Celá země se totiž momentálně potýká s nakažlivější variantou omikron.
  Pilotka Zara Rutherford obletěla svět jako nejmladší žena v historii

  Zara Rutherford (19) si splnila sen. Sólo obletěla svět jako nejmladší pilotka v historii

  Belgicko-britská teenagerka se ve čtvrtek stala nejmladší ženou, která sama obletěla svět. Je zároveň první osobou, jíž se to podařilo v ultralehkém letadle. Náročná cesta přes pět kontinentů devatenáctileté rekordmance zabrala pět měsíců.
  Gaspard Ulliel

  Ve 37 letech zemřel po nehodě na lyžích herec Gaspard Ulliel známý jako Hannibal Lecter

  Francouzský herec Gaspard Ulliel, známý z filmů Hannibal Rising či Saint Laurent, zemřel ve věku 37 let po nehodě na lyžích v Alpách v oblasti Savoie.
  Předávání hudebních cen Grammy 2022

  Letošní předávání cen Grammy se přesouvá na duben do Las Vegas

  Slavnostní předávání hudebních cen Grammy se uskuteční 3. dubna v Las Vegas, týden po udílení Oscarů, uvedly v úterý Recording Academy a televizní stanice CBS ve společném prohlášení. Ceremoniál měl původně proběhnout koncem tohoto měsíce v Los Angeles, ale kvůli šíření koronaviru jej organizátoři odložili.
  Céline Dion se potýká se zdravotními problémy

  Céline Dion ruší zbývající koncerty své tour. Zpěvačku trápí zdravotní problémy

  Kanadská zpěvačka Céline Dion oznámila zrušení zbývajících 16 koncertů svého světového turné kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím. Umělkyně se podle svého sobotního vyjádření na Instagramu potýká s „těžkými a přetrvávajícími svalovými křečemi“, které jí v koncertování brání.
  Denzel Washington jako Macbeth

  Denzel Washington v hlavní roli aneb Macbeth, jak ho neznáte

  Americký herec Denzel Washington ztvárnil jednu z nejslavnějších postav z děl Williama Shakespeara ve filmu The Tragedy of Macbeth. Jedná se o novou adaptaci 400 let staré hry, jejíž inscenaci oscarový herec podle svých slov nikdy neviděl.
  Reklama
  Reklama
  Reklama