Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  B8 propouští další Dota 2 soupisku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  B8 se stále točí a organizace oficiálně propustila další Dota 2 soupisku, včetně kapitána a zakladatele Dendiho. Tentokrát je promíchání o něco složitější než předchozí kroky týmu.

  Probíhající válka na Ukrajině způsobila týmu vážné problémy, konkrétně v kvalifikaci na Dota Pro Circuit 2022, protože narušila tréninkový kemp týmu do té míry, že vedení muselo udělat změnu, když se situace vyhrotila.

  „Rozhodli jsme se rozloučit s naším týmem Dota 2. Je to smutné, ale naše výsledky byly neuspokojivé,“ řekl Dendi.

  V aktuálním videu, ve kterém se probíralo propuštění týmu, všichni ostatní hráči otevřeně hovořili o nedostatcích, které způsobily, že se tým během těsných zápasů rozpadl. Tyto problémy vyvrcholily rozhodnutím o propuštění týmu, které bylo zřejmě očekávané a učiněné v dobrém.

  Dendi také trochu přiblížil proces skautingu hráčů v organizaci a podělil se o informace, že během přestavby týmu v listopadu 2021 bylo prozkoumáno více než 25 hráčů na jednotlivé pozice. Prozatím se organizace na frontě Doty odmlčí. Snaží se totiž vybudovat tým, který by byl schopen lépe konkurovat v současném herním prostředí.

  „Je těžké budovat tým Dota znovu od nuly, ale organizace B8 je na tyto obtíže připravena. Vnímáme to jako příležitost. Takže kluci, čekejte nějaké nové informace o novém týmu,“ dodal Dendi.

  Dendi nejspíše zůstává u kormidla

  Přestože byl Dendi v propuštěných hráčích uveden, je velmi pravděpodobné, že se vrátí do čela další iterace týmu B8 Dota. A to i navzdory tomu, že někteří fanoušci řadí jeho výkony mezi největší nedostatky předchozí iterace. Mezi ně patřilo i vedení týmu, který měl nejdelší sérii porážek v historii kompetitivní Doty.

  https://twitter.com/B8esportsGG/status/1537408061698191361

  Zatímco Dendi čelil kritice za svou hru a budování týmu, organizace B8 vychovala několik talentovaných hráčů. Ti se následně prosadili v jiných evropských soupiskách, jako například Remco „Crystallis“ Arets a Alimzhan „watson“ Islambekov.

  Prozatím bude B8 nadále podporovat svou CS:GO soupisku a zároveň hledat nové hráče, které by přivedl pro případný návrat do Doty.

  Historie organizace

  Organizaci se již od začátku nedařilo uspět, a to ani na turnajích se slabší opozicí. I tak se v ní protočila spousta dnes již zvučných jmen. Dál ale díky Dendimu a jeho historii nalézá spoustu fanoušků, kteří jsou ochotni ji podporovat i v těchto jejích temných dobách.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS