Reklama

Auto v Minneapolis narazilo do demonstrantů, jedna žena zemřela

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Deona M. Kajdek (31) přišla o život při demonstraci v Minneapolis v Minnesotě, když do protestujících narazilo auto. Zraněný byl ještě jeden demonstrant, který je v nemocnici. Informuje o tom BBC.

Neštěstí se stalo při protestech kvůli zabití černocha Winstona Smithe v Minneapolis. Policisté jej před několika dni zastřelili, podle nich byl ozbrojen, což někteří svědci vyvracejí. Demonstranti požadovali zveřejnění důkazů.

Deona Knajdek zřejmě zaparkovala svoje auto tak, aby blokovalo přístup k demonstrantům a sama stála před ním. Do jejího auta ale zatím z nezjištěných příčin narazil druhý vůz. Jeho řidič byl zadržen a je ve vazbě. Podle vyšetřovatelů byl muž, který tragickou nehodu způsobil, zřejmě pod vlivem alkoholu a drog.

Deona zveřejnila před nehodou na své facebookové stránce video, které ukazovalo poklidnou demonstraci s hrstkou účastníků. Na svém profilu o sobě píše, že se léčí ze závislosti a že byla obětí zneužívání,

Místo tragédie navštívila její matka Debbie Kenney. „Chtěla dělat něco smysluplného Ukázat, že na černošských životech záleží, a aby tohle všechno přestalo,“ řekla pro deník Star Tribune.

Její bratr Garret Knajdek novinám řekl, že jeho sestra „použila svůj vůz jako blokádu, ale narazilo do něj jiné auto a její auto narazilo do ní„. Deona zraněním podlehla po převozu do nemocnice.

Prožila si těžká období

Podle bratra se Deona teprve před rokem přestěhovala do Minnesoty z Georgie, aby se znovu setkala se svými dvěma dcerami, kterým je 11 a 13. „Byla úžasný člověk,“ řekl. „Měla za sebou těžká období, ale vždycky se jí z toho podařilo dostat,“ dodal.

Lidé v Minneapolis protestují od 3. června, kdy policie zastřelila černocha Winstona Smithe. Dvaattřicetiletého otce tří dětí policie zatýkala kvůli podezření z nelegálního držení zbraně. Podle policejní verze seděl Smith v zaparkovaném autě a vytáhl pistoli, na což důstojníci odpověděli palbou. Podle státních vyšetřovatelů ale neexistuje videozáznam, ze kterého by bylo jednoznačné, že byl Smith vůbec ozbrojen. Žena, která vedle něj seděla v autě, tvrdila, že žádnou zbraň neměl.

Loni v květnu policisté v Minneapolis zabili při zatýkání černocha George Floyda, což vyvolalo celonárodní protesty. Policista Derek Chauvin, který mu devět minut klečel na krku, byl v dubnu odsouzen za jeho vraždu.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Tálibán útok na sídlo ministra obrany
Sídlo ministra obrany Afghánistánu Bismillaha Khana Mohammadiho v Kábulu se stalo terčem útoku. Militanti u něj odpálili bombu a začali střílet. Ministr nebyl zrovna doma, jeho rodinu se podařilo evakuovat do bezpečí. Jedenáct lidí bylo zraněno a nejméně šest zemřelo, včetně čtyřech útočníků.
běloruský opoziční aktivista oběšený
Aktivista Vitalij Šišov, který pomáhal krajanům uprchnout z Běloruska, byl nalezen oběšený v kyjevském parku. Úřady nyní jeho podezřelou sebevraždu vyšetřují. Nevylučují, že se ve skutečnosti stal obětí vraždy.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama