-6.9 C
Czech
Pondělí 12. ledna 2026
ITBoxApple začíná poskytovat vývojářskou sadu Vision Pro

Apple začíná poskytovat vývojářskou sadu Vision Pro

Apple oznámil, že vývojáři mohou nyní požádat o náhlavní soupravu Vision Pro na webu společnosti. Informoval o tom server CNBC a The Verge.

Kromě náhlavní soupravy Vision Pro obsahuje sada pro vývojáře také pomoc s nastavením zařízení, žádosti o podporu kódu a schůzky s odborníky společnosti Apple ohledně návrhu a vývoje aplikací pro systém VisionOS. Společnost uvedla, že bude upřednostňovat žadatele, kteří vytvářejí aplikace „využívající funkce a možnosti systému visionOS“.

Chcete-li se přihlásit, musíte být držitelem účtu v programu Apple Developer Program, kde pak můžete uvést vývojářské dovednosti svého týmu a stávající aplikace. Apple uvádí, že každý, kdo tuto vývojářskou sadu obdrží, ji bude muset vždy uchovávat zcela mimo dohled a bezpečně uzamčenou před všemi ostatními.

„Musíte zajistit, aby neoprávněné osoby (včetně rodinných příslušníků, přátel nebo personálu domácnosti) neměly přístup k vývojářské sadě, neprohlížely si ji a ani s ní nemanipulovaly.“ Společnost Apple má podobné zásady i pro další hardware s omezeným přístupem, který vydává, například pro iPhony Security Research Device, ale tento soubor pravidel je ještě delší a podrobnější.

Jak uvedl server The Verge, vývojářské sady je třeba na požádání vrátit, což může být z mnoha důvodů. Je možné, že se společnost rozhodne stáhnout veškerý předprodukční hardware, jakmile headset skutečně uvede na trh.

Aplikace třetích stran budou mít pro úspěch Vision Pro zásadní význam

Když Apple uvedl na trh iPhone a iPad, vývojáři třetích stran tato zařízení od počátku přijali. To vedlo k vytvoření milionů aplikací, které dále přilákaly další uživatele. Ale vzhledem k ceně a specifickému charakteru headsetu Vision Pro bude nabídka aplikací určitě nižší. S podobným problémem se potýkal také App Store pro Apple Watch a Apple TV.

Převést stávající aplikace na systém visionOS ale není těžké. To by mělo přispět k tomu, že App Store pro Vision Pro bude mít od začátku alespoň nějakou základnu aplikací.

Apple odhalil headset pro smíšenou realitu Vision Pro v červnu. Jedná se o první významný nový produkt společnosti Apple od Apple Watch v roce 2014. Náhlavní souprava využívá výkonné kamery a senzory k integraci reálného světa a virtuálních objektů.

Reklama

Doporučujeme

Výbuch plynové lahve v Islámábádu zabil novomanžele a další lidi

Novomanželé v pákistánském Islámábádu zemřeli po výbuchu plynové lahve v domě, kde po svatební oslavě přespávali. Neštěstí si vyžádalo i další oběti z řad rodiny a hostů, několik lidí utrpělo zranění.

V Kanadě zmizelo jezero Lake Rouge. Vědci zkoumají proč

V květnu 2025 se v odlehlé části severního Québecu beze stopy vytratilo jezero o rozloze tří čtverečních kilometrů. Místní obyvatele to šokovalo, odborníci dodnes hledají vysvětlení a případ znovu otevírá otázku, jak moc krajina pod tlakem lidské činnosti ztrácí stabilitu.

Zlaté glóby 2026 ovládli Timothée Chalamet a režisér Paul Thomas Anderson

Timothée Chalamet konečně prolomil smůlu, Paul Thomas Anderson si odnesl svou první sošku za režii a Jessie Buckley zaujala emocionálním projevem. Zlaté glóby letos nebyly jen o lesku a šatech, ale i o silných momentech a nečekaných výsledcích.

Milos Raonic ukončil kariéru

Bývalá světová trojka a finalista Wimbledonu Milos Raonic oznámil, že končí s profesionálním tenisem. Pětatřicetiletý Kanaďan se loučí po letech, kdy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.

KOMENTÁŘ: Šéfa Fedu vyšetřují kvůli rekonstrukci. Trump si mne ruce a dělá, že o ničem neví

Americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo trestní vyšetřování vedené proti Jeromu Powellovi, předsedovi centrální banky. Šéf Fedu je dlouhodobě na kordy s Donaldem Trumpem. Předmětem vyšetřování má být předražená rekonstrukce, podle Powella jde ale o Trumpovu vendetu.

Šéfka diplomacie EU pohrozila Íránu sankcemi za potlačování protestů

Šéfka diplomacie Evropské unie Kaja Kallasová pohrozila Íránu novými sankcemi kvůli brutálnímu potlačování protivládních protestů. Napsal to dnes bruselský web Politico, podle kterého je reakce Kallasové mezi unijními činiteli zatím nejráznějším odsouzením násilností, kterých se teokratický režim dopouští na demonstrantech.

Teherán navrhl jednání se Spojenými státy, tvrdí americký prezident

Írán navrhl jednání se Spojenými státy poté, co Washington zvažoval i použití síly vůči íránskému režimu. Uvedl to v neděli podle tiskových agentur americký prezident Donald Trump. Možná schůzka se podle Trumpa připravuje, šéf Bílého domu ale nepotvrdil žádný konkrétní termín. V Íránu pokračují protivládní demonstrace, při nichž podle aktivistů od přelomu roku zahynulo nejméně 544 lidí, píše agentura AP.

Rusko v noci útočilo na Kyjev a Oděsu

Rusko v noci na dnešek znovu zaútočilo na Kyjev a jihoukrajinskou Oděsu. Informovaly o tom ukrajinské úřady. Z Oděsy jsou hlášeni dva zranění a škody na energetické infrastruktuře. Útoky ukrajinských dronů bez podrobností hlásí Moskva.

Powell čelí vyšetřování. Nic o tom nevím, reagoval Trump

Předseda Federálního rezervního systému (Fed) Jerome Powell oznámil, že čelí federálnímu vyšetřování, které má souviset s jeho výpovědí o rekonstrukci budov centrální banky ze začátku letošního roku.

Trump je připraven setkat se venezuelskou prozatímní prezidentkou

Americký prezident Donald Trump je připraven setkat se s venezuelskou prozatímní prezidentkou Delcy Rodriguezovou, píše agentura AFP. Rodriguezová v neděli podle agentury Reuters uvedla, že její vláda si musí zachovat moc, aby mohla zemi bránit.

Frankfurtské letiště kvůli sněhu a mrazu zrušilo stovku letů, i spojení s Prahou

Mezinárodní letiště ve Frankfurtu nad Mohanem kvůli sněžení a mrazu zrušilo dnes téměř stovku letů. Dotklo se to i spojení s Prahou. Také na německé železnici je podle společnosti Deutsche Bahn (DB) třeba dnes počítat kvůli zimnímu počasí s omezeními. Školy v některých spolkových zemích zrušily prezenční výuku.

Udělejte to hned! Trump vyzval Kubu k uzavření dohody

Uzavřete s námi dohodu, než bude pozdě, vzkázal Donald Trump Havaně. Americký prezident upozornil, že Kuba už nebude dostávat ropu a peníze od Venezuely výměnou za „bezpečnostní služby“.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama