-2.1 C
Czech
Neděle 4. ledna 2026
ITBoxApple možná plánuje přepracovat svou aplikaci iMessage

Apple možná plánuje přepracovat svou aplikaci iMessage

Podle pochybné fámy, která se nedávno objevila na Twitteru, pracuje Apple na zásadním předělání své aplikace iMessage. Podle neověřených zdrojů patří mezi změny nový design domovské obrazovky, „chatovací místnosti“, nové funkce rozšířené reality a další. Informoval o tom server 9to5Mac.

Verze iOS 16 přidala do iMessage řadu nových funkcí, jako například možnosti upravit nebo smazat nedávno odeslanou zprávu a možnost označit konverzaci jako nepřečtenou. Další přidání funkcí se zdá být tedy uvěřitelné. Tato fáma se začala šířit poté, co byla původně sdílena na Twitteru uživatelem Majin Bu. Ten se v průběhu let v několika věcech ohledně Applu trefil, ale obvykle šlo o věci jako barvy nových iPhonů nebo nových řemínků pro Apple Watch.

Některé z údajně chystaných funkcí jsou zajímavé. Funkce videoklipů by jistě byla vítána jako rozšíření zvukových zpráv, které jsou již integrovány do iMessage. Přepracovaná domovská obrazovka by mohla také být vítanou změnou. Co se týče „Chatovacích místností“, tak není jisté, co se tím myslí, když už v iMessage fungují klasické skupinové chaty.

Headset pro smíšenou realitu

Důvod pro přepracování iMessage by mohl být spojený s náhlavní soupravou pro rozšířenou/virtuální realitu. Mark Gurman z agentury Bloomberg, který často odhaluje přesné informace o plánech společnosti Apple, uvedl, že headset společnosti Apple pro smíšenou realitu se zaměří na hraní her, konzumaci médií a komunikaci. Ústřední roli by podle něj mohly hrát aplikace Memojis a SharePlay.

Přiložený koncepční obrázek, zřejmě vytvořený na základě informací ze zdroje, ale vůbec neodpovídá tomu, co by se od Applu dalo očekávat. Vypadá jako směs AIM z roku 2002, zpráv z Myspace a Facebook Messengeru. Doufejme, že to není ani zdaleka to, co Apple plánuje, pokud vůbec plánuje redesign aplikace iMessage.

Jednou z nejlepších věcí na iMessage je celková jednoduchost a snadnost používání. To neznamená, že by byl Apple ve vývoji iMessage líný. iMessage například dostal funkce inline odpovědí, zmínky pomocí „@“ jako na různých sociálních sítích, možnost hlasových nahrávek, posílání peněz přes Apple Cash, možnost reagování pomocí nálepek a další. Pokud tedy nějaké přepracování přijde, snad nebude přeplácané nebo moc rušivé.

Reklama

Doporučujeme

Trump chce znovu pustit americké ropné firmy do Venezuely

Donald Trump oznámil, že chce americkým ropným společnostem znovu umožnit těžbu ve Venezuele. Zároveň řekl, že embargo na vývoz venezuelské ropy má dál platit. Vyjádřil se tak na tiskové konferenci k operaci, při níž USA zajaly Nicoláse Madura a jeho manželku, kteří čelí obviněním v New Yorku.

Starmer odmítl říct, zda americké údery na Venezuelu porušily mezinárodní právo

Britský premiér Keir Starmer odmítl říct, zda sobotní americké údery na Venezuelu porušily mezinárodní právo. Zdůraznil, že Británie se operace neúčastnila, a tvrdí, že potřebuje nejdřív získat úplný obraz o tom, co se stalo.

Babiš pojede do Paříže na setkání koalice ochotných, k Okamurovi se nevyjádřil

Český premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý 6. ledna poletí do Paříže, kde se zúčastní jednání lídrů takzvané koalice ochotných, tedy zemí podporujících Ukrajinu napadenou Ruskem. Řekl to v dnešním videopříspěvku na svých sociálních sítích. Nijak se přitom nevyjádřil k novoročnímu projevu předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury, v němž šéf vládního hnutí SPD kritizoval poskytování zbraní Ukrajině i vedení ukrajinského státu, což vyvolalo ostrou reakci opozice, ale i ukrajinských politiků a diplomatů.

Íránský vůdce připustil oprávněnost protestů, proti výtržníkům chce ale zakročit

Íránský nejvyšší duchovní vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, ve své dnešní první veřejné reakci na masové protesty v zemi připustil jejich oprávněnost. Proti demonstrantům, které označil za výtržníky, chce ale zakročit, informovaly agentury.

Trump oznámil zadržení venezuelského prezidenta Madura a jeho odvezení ze země

Venezuelský prezident Nicolás Maduro byl s manželkou Cilií Floresovou zadržen a letecky transportován ze země. Na sociální síti Truth Social to dnes oznámil americký prezident Donald Trump, který zároveň potvrdil americké údery ve Venezuele. Do svého floridského sídla Mar-a-Lago svolal Trump na 11:00 místního času (17:00 SEČ) tiskovou konferenci. Venezuelská vláda mezitím oznámila, že neví, kde Maduro je, předtím ale informovala o tom, že prezident v zemi vyhlásil výjimečný stav.

Venezuela ohlásila rozsáhlé nasazení armády včetně balistických systémů

Venezuela po amerických útocích rozsáhle nasadí své pozemní, vzdušné a námořní síly včetně balistických systémů. Podle agentury AFP to oznámil venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino. Spojené státy dnes podnikly ve Venezuele sérii útoků, při kterých podle šéfa Bílého domu Donalda Trumpa zadržely autoritářského prezidenta Nicoláse Madura.

Venezuela byla napadena, uvedl prezident Kolumbie

Venezuela byla napadena a čelí raketovému útoku, uvedl dnes kolumbijský prezident Gustavo Petro. Vyzval také k reakci OSN i Organizaci amerických států (OAS). Po zprávách o výbuších a nízkých přeletech letadel nad Caracasem obvinil venezuelský prezident Nicolás Maduro Spojené státy z útoku na vojenské a civilní cíle v několika regionech. V zemi vyhlásil výjimečný stav.

Venezuelský prezident vyhlásil výjimečný stav, z útoků obvinil USA

Venezuelský prezident Nicolás Maduro dnes v zemi vyhlásil výjimečný stav. Podle agentury Reuters to uvedla venezuelská vláda, která obvinila Spojené státy z útoků na vojenské a civilní cíle v několika venezuelských státech. Agentury předtím informovaly o sérií explozí v Caracasu. Zpravodajka stanice CBS News v Bílém domě na síti X napsala, že americký prezident Donald Trump nařídil útoky ve Venezuele včetně vojenských cílů, oficiální vyjádření ale americká vláda dosud neučinila.

Venezuelskou metropolí Caracasem otřásly silné exploze

Venezuelskou metropolí Caracasem dnes otřásly silné exploze, uvedly agentury. Podle AFP, která se odvolává na reportéra na místě, doprovázely výbuchy zvuky připomínající přelet letadel. Část města, která leží poblíž velké vojenské základny, je podle Reuters bez elektřiny.

Zelenskyj do funkce šéfa prezidentské kanceláře jmenoval Budanova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes do funkce šéfa své kanceláře jmenoval dosavadního ředitele ukrajinské vojenské rozvědky HUR Kyryla Budanova. Hlava státu na síti X zdůraznila, že Ukrajina se nyní musí více zaměřit na svou bezpečnost a obranu. Předchozího vlivného vedoucího prezidentské kanceláře Andrije Jermaka vloni Zelenskyj odvolal v souvislosti s vyšetřováním korupce v ukrajinské energetice.

Saúdská Arábie podnikla údery proti separatistům v jižním Jemenu

Saúdská Arábie, která je spojencem jemenské vlády, dnes provedla údery proti separatistům podporovaným Spojenými arabskými emiráty na jihu Jemenu, uvedl podle agentury AP zástupce separatistů. Podle agentury AFP při útoku zahynulo sedm lidí a několik dalších bylo zraněno. Cílem operace vedené Rijádem je převzít kontrolu nad tábory Jižní přechodné rady (STC) v provincii Hadramaút u hranic se Saúdskou Arábií.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama